chybná prevodovka na C4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

librabis
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.02.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

chybná prevodovka na C4

Príspevok od používateľa librabis »

Ahoj! Poradí mi niekto? V lete 2008 som kupil Citroen C4 1,6 LIDER. Asi po mesiaci som na prevodovke pri zaradenom 3 a 5 prevodovom stupni pri ubrati plynu, spozoroval hluk s prevodovky. Pri 3 stupni pri rýchlosti 60 km/hod a pri 5 stupni pri 100 km/hod.
V servise mi opravili prevodovku a že vraj boli chybné sinchróny. Lenže po mesiaci to robilo zas a tak mi vymenili prevodovku za novú. Nová prevodovka má asi 7 mesiacov a spozoroval som ten istý hluk ako pri prvej pri zaradenom 3 a 5 prevodovom stupni. Má niekto takéto skúsenosti? Skúste to na svojích autách.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uch tak to je smola - na tvojom mieste by som tam proste isiel znovu a tu prevodovku respektivne nieco ine ti musia menit az dovtedy dokial nevyriesia chybu. Auto mas v zaruke...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A si si istý že ti vymenili naozaj prevodovku za druhý kus ??? Zdá sa mi velmi málo pravdepodobné, že by sa ti tak isto "poškodila" nová prevodovka !!! Podla mna ti ju iba zrepasovali a naťahujú záruku , po záruke si potom môžeš kúpiť novú , alebo to uhrajú na nesprávne používanie... Podla mna je prevodovka chybne vyrobená pri obrábaní, čo spôsobuje jej rýchle opotrebenie, pochybujem že by ich vyrobili viac a zrovna by sa ušla zasa tebe !!! Pritom časový rozdiel výroby bol 2-3 mesiace
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pravda, Ivo, dobre hovoris! Toto ma nenapadlo - prevodovka je strasne draha, kludne cez dvestotisic korun (asi nie na c4, ale to je jedno - za tridsattisic to nebude, to mi mozes verit).

takze je vrcholne pravdepodobne ze chlapci ti tvoju prevodovku vobec nevymenili ale len nejako pofixovali tvoj problem. Ziadaj od nich vystup servisneho ukonu pretoze tvrdia ze je tam ina prevodovka - a ked sa budu okunat tak im pohroz ze ides za citronom a ze to s nimi budes riesit aj cez pravnikov a obchodnu inspekciu. Uz len toho Citrona si rozhadat nebudu chciet!
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

a co tak zamysliet sa aj nad moznostou ci nieje chyba v medzikuse medzi volantom a sedadlom???

ak by sa menilla v ramci zaruky prvodovka, musi byt o tom protokol, kedze kazda prevodovka ma svoje cislo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných