Chyba riadiacej jednotky BSI

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo207
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.02.2017 23:34
Zdieľať na Facebook

Chyba riadiacej jednotky BSI

Príspevok od používateľa pepo207 »

Zdravim. Na Peugeote 207 benzin-plyn mi pri problematickom startovani mechanik diagnostikoval chybu BSI riad. jednotky. Displej v aute pisal; nedostatok paliva a auto zablokovane. Mechanik cez PC chybu "vymazal" a auto znova startuje. Otazka: Je taketo odstranenie chyby cez diagnostiku trvale alebo iba docasne a chyba sa moze casom opakovat? Dakujem vopred za info.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Co ma spolocne jednotka BSI s palivom?
pepo207
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.02.2017 23:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo207 »

Nie som odbornik, iba popisujem co sa stalo a co vyhodila diagnostika a co mi povedal mechanik. Bsi riadi procesy v aute a ak je chybna, nemusi dat pokyn napr. na privod paliva. Tym padom sa auto zablokuje a nejde nastartovat. Tiez sam neviem, preto sa pytam o radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chyba riadiacej jednotky BSI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pepo207 napísal:Zdravim. Na Peugeote 207 benzin-plyn mi pri problematickom startovani mechanik diagnostikoval chybu BSI riad. jednotky. Displej v aute pisal; nedostatok paliva a auto zablokovane. Mechanik cez PC chybu "vymazal" a auto znova startuje. Otazka: Je taketo odstranenie chyby cez diagnostiku trvale alebo iba docasne a chyba sa moze casom opakovat? Dakujem vopred za info.
Pokiaľ sa jedná o výmaz chyby čo je nezmysel,správne je to chybové hlásenie,tak sa tým urobilo iba toľko,že ten daný zápis (oznam) zmazal.Treba si to predstaviť ako zápisník kde RJ vypíše danú závadu,kedže ju z akéhosi dôvodu zaznamenala.Ak v čase výmazu chyba netrvá,tj bola iba sporadická,zápisník sa zotrie.Ak chyba stále trvá,tak sa výmaz nedá urobiť a aj v zápise býva slovo trvalá.Je to iba mazanie oznamov,nič neopravujú,zmažú zápis.
Potom sú ale zásahy ktoré niečo menia,tj nastavujú nové údaje,označia začiatok a koniec nejakej oblasti,niečo povolia alebo naopak zakážu alebo zmenia rozsah.To by sa ale nemalo zamieňať za výmaz chýb.Tieto úkony opravovať vedia,kedže majú môžnosť meniť systém práce (ak to je žiadúce)

BSI je centrálny počítač,ktorý koordinuje spoluprácu všetkých RJ v aute,teda mu podlieha aj RJ motora ktorá je iba v úlohe podriadeného.BSI teda vie "zariadiť " že sa prenesie závada z inej RJ a ovplyvní prácu motora,hoci až po vyradenie z činnosti.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

lakinoo-bsi je centralna jednotka,vlastne kde su spojene vsetke rj.BSI nema nic spolocne s naftou,a ani s tankovanim /myslim s eolysom/.Ked je bsi pokazena,tak start nie je mozny,napriklad kvoli imma."regulacia" palivoveho systemu ma na starosti jedine rj motora,pripadne rj dodatocnej upravy vyfukovych plynov.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Len teraz som si vsimol,ze jedna sa o benzin nie diesel,prepacte,ale nic sa nemeni na tom ze auto nie je nastartovatelne kvoli "ukazovakom" na budiku.
pepo207
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.02.2017 23:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo207 »

Chyba teda môže byť v BSI ale aj v RJ motora. Idem menit BSI ale keby sa aj napriek tomu chyba opakovala, tak by to mala byť vadna RJ motora. Ak by to bolo tak, prečo potom diagnostika vyhodila ako chybu BSI a nie chybu RJ motora?
pepo207
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.02.2017 23:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo207 »

Takze: vymenena riadiaca jednotka BSI, problem sa opakoval dalej. Informoval som sa kdekade, az mi jedem mechanik odporucil pouzivanie nahradneho kluca, ze chyba moze byt prave v nom. Odkedy ho pouzivam auto startuje bez problemov. Suma sumarum chyba v kluci (imobilizer).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Teraz už vieš prečo bola vykázaná chyba BSI
Čo mi nejde do palice je že si nikto nevšimol v hodnotách "štart blokovaný" resp povolený
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných