Chyba 17705 Audi A3 1,8T AUM

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ktmvor
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 12.10.2007 21:42
Zdieľať na Facebook

Chyba 17705 Audi A3 1,8T AUM

Príspevok od používateľa ktmvor »

Dobrý večer, na diagnostike, pri vyčítaní chýb sa objavila sporadická chyba 17705, pokles tlaku medzi turbom a škrtiacou klapkou. Auto sa správa tak, že sem tam dochádza počas jazdy ku šklbaniu, kolísanie otáčok na voľnobehu, divný zvuk z výfuku ( dokonca akoby aj strieľanie do výfuku). Robí to rovnako aj na benzín aj na LPG. Chcem sa spýtať, ako by som mohol overiť, či niesu opať niektoré hadice popraskané, ako by som mohol odhaliť nejakú netesnosť. Niekde na nete som sa dočítal, že tlakujú celý podtlakový systém až na 2 bary, len si to neviem predstaviť.

Za každú radu budem vďačný.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vzduchová netesnosť na tlakovej strane sa dá overiť mydlovou-jarovou-purovou-....saponátovou vodou...tak jak každá jedna iná na hocijakom potrubí kde je tlak vyšší ako okolitý. Pri nanesení na postihnuté miesta by sa tam mali začať vytvárať bublinky. Takže nádobka voda-saponát nejaký štetec a ideš pri naštartovanom motore.....pozor na paprče.Alebo je aj taký sprej v predaji na zisťovanie netesností .
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

aby som zistil netesnosť v podtlakovom systéme netlakujem systém na 2 bary, ale manometrom si sledujem, kde sa stráca podtlak pri vytváraní podtlaku
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

ahoj,viem mi niekto napisat,kde najdem v meranych hodnotach hodnotu tlaku turba a pri skrtiacej klapke?
pripadne cely meranych dodnot s cislenym oznacenym?
tiez mam v pamati zavad tuto chybu,menil som jednu prasknutu hadicu,ale zavada pretrvava.
vdaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zaujímavá otázka,robíš diagnostiku AUM ? Čím ? Ak VCDS tak ten čo by ti dal popis všetkých hodnôt aj zarastie kým to urobí
Kód chyby môže u jednotlivých značiek určité odchylky vo výklade.Mal si radšej otvoriť vlastnú tému,problémy môžu mať spoločný akurát ten kód chyby
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

ano,jedna sa o aum.neda sa niekde stiahnut zoznam meranych hodnot podla cisla pre vcds?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných