Chrysler Voyager 2.5 CRD 2002

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalhorvatovic
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2014 08:06
Zdieľať na Facebook

Chrysler Voyager 2.5 CRD 2002

Príspevok od používateľa michalhorvatovic »

zdravim aka je zivotnost motora 2.5crd ak sa niekto o neho dobre staral?? potrebujem prestahovat nejake veci zo zahranicia a mam moznost kupit lacny voyager 2.5 crd problem je v tom ze ma nabehanych 320tis km,,co sa mi zda katastrofalne vela ale zas vrazat vela penazi do lepsieho sa mi neoplati,,myslite ze to je uz cisty srot a na pol ceste mi to zdechne alebo to v pohode moze vydrzat? jedna sa o asi 2000km cestu plne nalozeny. dik za rady,,,nemam s tym skusenosti a preto sa pytam co mam od toho cakat resp na co sa orientovat ked to pojdem pozriet ci je motor v poriadku atd...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ako zistíš , že sa o neho dobre starali??? Životnosť akéhokolvek motora je ďaleko za 500tisíc. Služobná dodávka nám natočila za 7 rokov milion , ďalšia pol miliona na fritovacom a trafo oleji. Súkromne som mal C15 čo mala vyše miliona, teraz chlapec jazdí Feldu čo má pol miliona na plyne. A keby malý citron vedel rozprávať ... tachometer kde je 200tisíc je už asi 4tý v poradí.
Na druhej strane som videl pár fungl nových aut , ktoré referenti "sundali" ani nie po 200 tisic km.Tvoj problem je v tom , že to ako sa o neho starali nemáš šancu zistiť.Pravda pokial to nie je voz čo sa posúva v rodine. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Danko88
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 20.06.2009 12:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Danko88 »

320t je katastrofalne vela? :40bd: tak si pozri inzeraty s dieslami - hlavne tdi. Viac ako polovica ma najazdene cez 500t len o tom samozrejme treti, stvrty a piaty majitel ani nevie. takze by som sa toho neobava. Ten Chrajsler este moze natocit pri pravidelnom servise raz tolko, a spokojne...
jojo666
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.04.2008 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojo666 »

a to chceš stahovat aj na espace 3 maš tam temu - prestahuješ a potom mu auto vrá tiš že je poje..... :40bd:
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

juj no kamosko ja som o Chrysler Voyager 2.5 nepocul nic dobre... prave ohladom motora... neviem ci sa to tykalo len tych starsich ale mam taky dojem ze to bolo aj na tieto novsie... retaze, hlavy, vod. pumpy, atd... (mozem sa mylit..)

zamna, kup radsej nieco ine!
michalhorvatovic
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2014 08:06
Zdieľať na Facebook

hmm

Príspevok od používateľa michalhorvatovic »

dik za rady,, ten espace co som inzeroval to bol kram roka,, a ten voyager neviem idem sa dnes pozriet uvidim,,necakam vsak nejake zazraky kvoli tej cene,mozno je ta cena kvoli tym kilometrom neviem,hehe ze chod ho vratit no isto mi ho niekto zoberie naspat keby sa to pokazilo,
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pokaziť sa môže všetko v minúte....ale ak naštartuješ motor a či studený alebo teplý a bude bežať pekne pravidelne bez nejakých rušivých zvukov tak rátam že cestu 2000km vydrží.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Peto166, retaze si mohol pocut akurat tak na stary motor pred rokom 2000 teda TD a nie CRD, pretoze CRD motory maju remene. Tympadom neprichadza do uvahy ani vodna pumpa ktora zvykne tocit polmiliona, a zaklincuju to hlavy ktore naozaj praskali len na tom starom stvor-hlavovom ZAZRAKU. Tento problem sa tykal aj Alfy 164 co ten motor pouzivala a inych typov aut.




Michal, zavolaj tomuto a povypravaj sa :

http://chrysler-grand-voyager.autobazar ... 74422.html

pozri si dalsie inzeraty na Slovensku, hladaj take co maju 300.000km a viac a porozpravaj sa s tymi ludmi. Ked ti na priame otazky povedia ze nemenili vstrekovace, tak hraj prekvapeneho ze ty by si nerad take co maju 300k ; ked ti povedia ze menili tak sa pytaj preco.

Inak tretina miliona kilometrov nic nie je, ten motor je totalne primitivny ; otazka je daleko skor o tom v akom stave je "prislusenstvo" : vstrekovace, commonrail cerpadlo a turbo a to sa proste na dialku vyvestit neda. O tychto vehykloch som popisal litanie na tomto fore, hladaj, v principe sa toho ani trosicku netreba bat, samozrejme moznych zakuti je tam strasne vela tak ako na kazdom aute a mohlo to byt uderene sprostym majitelom (staci malo oleja jedinykrat za 15 rokov co to auto ma a uz mas prieser jak Brno), ale toto tu je v globale primitivna spolahliva technika.

Ako uz zaznelo, daleko dolezitejsi su majitelia a nie technika. Doporucenie : obrnit sa trpezlivostou na tej 2000km ceste, pretoze auto je zle odprevodovane, na poslednom piatom prevode toci pri 130km/h az sialenych 2850rpm co je na stary diesel prilis velka zataz a CIM VIAC NALOZENY TYM SAMOZREJME HORSIE. Zivotnost mu rozhodne predlzis ked pojdes 105km/h na ~2250rpm.

Pozor na termostat, zvyknu sa prilepovat a novy stoji slabych 140eur v slovenskom autorizaku. Aby si to neprehnal na tej sviatocnej ceste lebo to uvaris raz-dva-tri.

Otazka je kolko je lacny. Rocnik, cena.
Skorpion10
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

CRD Motory

Príspevok od používateľa Skorpion10 »

mp3turbo toto ti kto povedal ze všetky CRD motory maju remen a nie retazove rozvody???To si dobre na omyle,lebo ja mam chryslera pt cruisera 2.2CRD a ma to RETAZOVE rozvody takze tu nepis take hluposti,ktore nevies a nepoznas na 100% ze to je tak.
Skorpion10
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

CRD Motory

Príspevok od používateľa Skorpion10 »

cviro123 A o com sa tu bavyme o tom ze je aky stary ten motor?alebo o tom ze ci maju vsetky CRD motory retaz?vsak sa zobud a sleduj temu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veru, scorpion, sleduj tému, hlavne jej nadpis - píše sa v ňom o Voyageri...
Naposledy upravil/-a cicmanec v 06.04.2015 14:01, upravené celkom 1 krát.
Skorpion10
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

CRD Motory

Príspevok od používateľa Skorpion10 »

cviro123....a ty si další mudroland,ale vždy su najmudrejší ti ktori neni su ani vyuceny automechanici ale mudruju,predpokladam ze ty si bud neaky kuchar alebo masiar lebo to vidim ze sa v tom vyznas ale vazne....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To, že je niekto vyučený mechanik u nás niečo znamená? Myslím z pohľadu vedomostí. Hociktorý internetový diskutér ich má viac...


BTW, mudrland to je krajina doktorov? :41c2:
Skorpion10
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

CRD Motory

Príspevok od používateľa Skorpion10 »

cicmanec ty sa chod hrat zo svojimi mackami radsej lebo tato tema je o motoroch CRD a to je jedno ci to je voyager alebo pt cruiser takze skalpni a chod sa hrat s mackami
Skorpion10
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

CRD Motory

Príspevok od používateľa Skorpion10 »

cviro123...tak to ti gratulujem ale taku temu tu nevidim :4090: :40bd:

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných