Chrysler PT Cruiser - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

labradorka
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.06.2010 19:44
Zdieľať na Facebook

Chrysler PT Cruiser - skúsenosti

Príspevok od používateľa labradorka »

mam zaujem o PT Cruiser, vie niekto o tom popisat o ake auto ide? ci je spolahlive, spotreba a vseobecne ake auta su to
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Zaujímavý tvar, retro štýl, tiež by som rád recenzie ale normálne, nie drísty.
Podľa hodnotenia odborníkov z Nemecka TUV, Dekra má problémy s technickým stavom, preto by som uvítal vlastné skúsenosti nie skenované mudrovanie typu D Sandero je auto na hevno. :4012:
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

posledny ukazovatel podla ktoreho by som sa riadil je TUV, absolutne neobjektivne.

Kamarat pracuje pre, M-B, mali tam aj Chrysler aj Dodge, uz to nerobia, takze jediny servis je BA, neviem ci na vychode KE, netusim.

ohladom auta, uvazovala o tom moja draha, kvoli designu, chcela sikovny benzinacik, ale po sliedeni na nete, spovedania majitelov atd. zvolila M-B A-triedu.

tazko zohnat nahradne diely, ak zozenies, tak draho, dlho na to cakas, a ona auto potrebuje denne a nemoze si dovolit cakat 2 tyzdne na suciastku,

ked to funguje, je to parada, krasne auto
co sme sa dozvedeli, tak aj vcelku spolahlive, ale ked sa pokazi, tak haleluja.
Drzim palec!

PS: Sandero je pre niekoho super, pre niekoho crep, nech si ho kupi ten, ktoremu staci, kto je zvyknuty na A4 jasne, ze je to vrak pre neho, ale ak niekomu staci z A do B za lacny peniaz, tak preco nie ?
swiss
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 16.06.2009 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa swiss »

nobel22
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 14.12.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nobel22 »

Som majitelom PT uz 5 rokov, super vozenie v retro, za ktorym sa kazdy obzrie,hlavne ked je v chrome,max. spokojnost a co sa tyka dielov,je mnoho z druhovyroby dokonca lacnejsie ako na wv-grup, ma 198000 km,zatia len bezne diely ako brzdy,silenbloky,tycky, 2 vstreky,ale to koli nekval.nafte, co sa da cakat u kazdeho CDR,ale je tu neuveritelne variabilny lozny priestor-po zlozeni pred.sedaciek aj 2 bicykle atd.
Servis mi robia v hocijakom autor.servise,servis nachrysler je vo ZV,PP BA a v KE. Ak najde clovek dobry kusok-vrele doporucujem. Mam taky na predaj Uved emaail-poslem foto.
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

na diely som sa pytal v Chrysleri, mal som na mysli original a nie nejake polsko-cinske "diely", takuto odpoved som dostal v autorizaku. len reprodukujem....

a o TUV som napisal ze je to neobjektivne.....
laguna22
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.01.2009 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna22 »

auto celkom v pohode len ceny nahradnych dielov trochu vysoke brzdy brembo 500e oprava zadnej napravy tiez okolo 500e ak pt tak len diesel alebo 2,4l benzin o 2,0 16v ani neuvazujte vysoka spotreba nizky vykon aj ked ma 104kw , je to tazke auto spotreba pod 10l nehrozí ak chcete vediet ceny dielov tak na www.mopar.cz
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

martin BA napísal:nikdy som na tuhovskej na nic dlho necakal,ani okruh mojich priatelov jazdiacich na chrysleroch.takze neviem kde si cerpal info,ale je to fuk,nech sa baba rozhodne hlavne podla seba. :zga28:
na iny Chrysler sa ale zadavajuci nepyta, pyta sa na PT. Ja som sa tiez informoval o PT a kedze je to da sa povedat rarita, tak na diely sa caka dlhsie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

kopir
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.12.2007 23:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kopir »

laguna22 napísal:auto celkom v pohode len ceny nahradnych dielov trochu vysoke brzdy brembo 500e oprava zadnej napravy tiez okolo 500e ak pt tak len diesel alebo 2,4l benzin o 2,0 16v ani neuvazujte vysoka spotreba nizky vykon aj ked ma 104kw , je to tazke auto spotreba pod 10l nehrozí ak chcete vediet ceny dielov tak na www.mopar.cz
Mám toto auto 3 roky - úplná spokojnosť, skoro žiadne problémy a to najazdím 20tis. km / ročne. Okrem rozvodov, bŕzd a potrebných výmen, ako na každom aute, som doň nesiahol..... Hlúposť mám 2.0 16V a v pohode sa v lete na dlhej trase napr. do Chorvátska dostanem na 6,8 l / 100km (osobne zmerané) a to nejdem pod 100km/h. Povedal by som, že žerie ako škoda120. ale záleží aj na tom akú máš ťažkú nohu. Napr. aj diely, ako hovoríš brzdy, teraz som kupoval predné brzdové obloženie sadu TRW a k tomu chladené kotúče JURID sadu za 120€. Ak beriem v úvahu aj to, že som mal Octaviu a výmena rozvodov ma vyšla na 500€ na PT som menil tiež rozvody a vyšli ma na 250€ (kladky 2ks INA, remeň GOODYEAR, original vodná pumpa USA) takže ceny nie sú vysoké, to si len každý myslí, pokial to auto nemá !! A nakoniec výkon, by si sa čudoval, keby som ťa zviezol, aký má ťah ! O výbave nehovoriac, napr. zabudovaná samodiagnostika.....
kopir
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.12.2007 23:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kopir »

Slovenské PT Cruiser fórum majiteľov : http://ptcruiser.forumup.sk/viewforum.p ... =ptcruiser
kovivo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.03.2010 23:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kovivo »

Zdravím, poraďte prosím kam ísť na prehliadku s ojazdeným PT Cruiserom pred kúpou - do tejto pobočky sa nikdy nedá dovolať, nikto to neberie. Majitelia, máte nejaké tipy kam sa obrátiť? Vďaka.

XXX
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ahojte.
Ako to je s tou zadnou napravou, kolko bude stat jej oprava (nahr. diely, samo bez prace)?
A ako je to s tou stabilitou, naladenim podvozku? Clovek cita recenzie a tie si priam odporuju v nazore na jazdne vlastnosti.
Poslednu dobu som sa pristihol, ze by som to rad videl vo "vozovom parku", zrejma 2.4, o dieslu ani neuvazujem, koli malemu najazdu, to skor srdiecko by rado turbobenzin, ale kedze to bude ovladat viacmenej moja druha polovicka, tak tej zrejma bude vyhovovat aj atmosfera, navyse, hodne je ich v spojeni s automatom a aj cena je tak nejako uz "nad limitom" :d :D
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

No dnes tolko obchodov na autosuciastky a poriadny obchodnik hned zozenie suciastku.A ak je niekto sikovny a rozumie sa do aut nie je problem hociaku chybu vyriesit,a ak sa do toho nerozumie tak sa da najst vela kvalitnych automechanikou.Dam sem priklad ja som zhanal termostat na fiat a bol som vo fiate a oni hovorily,ze musim cakat tyzden na teromstat a cenu hovorily 93 eur.A isiel som oproti do obchodu z autosuciastkami oni zase na druhy den doniesli termostat za 52eur.Takze taky rozdiel je na trhu.A to,ze ak clovek kupuje v autorizovanom servise to neznamena,ze kupuje lepsiu kvalitu nez co predavaju v obchodoch zo autosuciastkami.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahojte. Len nedávno môj brat kúpil PT Cruiser, s motorom 2.4 benzín. A už má problém. Za posledné 2 roky sa na vozidle vymenili dve autobatérie, lebo nevedelo naštartovať. S autom sa nejazdia dlhé vzdialenosti, ale vzdialenosti do 20-30 míl. Teraz znova nevie naštartovať a keďže nechce, aby ho zdrali z kože v autoservise, rád by vedel, v čom je problém. Motor točí, ale nenaštartuje. Vozidlo je 12 ročné a má v prepočte 210.000km. Dá sa poradiť? Ďakujem.

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní