Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 03.12.2023 21:17 Viacerí tu vyslovili názor, že diesel sa na 5km neohreje a že sa ničí. Myslím si to aj ja. Len mi potom nejde do hlavy ako to že vzv s motormi Perkins, čo len ja poznám vo vela firmách nekapú?? pracujú v režime dojde tovar zloží ho za 5 minut a ešte studený vypne, ďalší tovar skladá za 3 hodiny. Tie motory sa vlastne za celý život nezohrejú, lebo v kuse idú len pár minutové intervaly. Do haly nesmú tak sú celú zimu vonku na mrazoch. Tak ako je to vlastne s nafťákmi. :4012:
ale ved stare dizle tiez jazdili donemoty a nic netrebalo riesit prvy problem nastal ked vymysleli egr ventil.zacala era turbodizlov,potom prisiel commorail a stale nieco novsie a novsie a tym aj minusy toho.

a tie motory pre stavebne stroje su jednoduche.

je to vymysleny motor na iny ucel nie na jazdenie a tahanie tazkeho auta.kamos ma este dodnes stary maly bager nejaky dizel 1200ccm 4 valec nejaky japonec.no velkostou je to maly motorcek.

nema to ziadne emisne vymysly a jeho vykon je prenasany na to,ze pohana len hydraulicke cerpadlo nove uz raz menil pred 6 rokmi 4500 euro to stalo.

ani neviem ci nieje vzduchom chladeny.tym padom tam odpada vsetko to o studenej prevadzke.videl som aj vzv linde asi 2 rocny a malo to aj kurenie ako auto.aj panel ovladania kurenia nieco ako vo felicii.a podsvieteny ako v aute.ale ci to bolo od motora netusim.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

preboha 4000 € za americky vrak s motorom 3,3 a svietiacimi kontrolkami????

Tak to je tvrda medicina
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie, to je slepá láska.... lol
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Xy, vsak je lepsie kupit Kiu/Hyundai novu? Pre ktoreho importera robis? Stacilo mi pozriet si par tvojich starsich prispevkov v inych temach a je jasne preco tieto bobosti pises v každej teme :d :D
Naposledy upravil/-a Ricardinho83 v 04.12.2023 18:33, upravené celkom 1 krát.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ako 5 rokov zaruky bez obmedzenia km.
ak jazdim 40 000 km rocne (a takych ludi je plno), potom je to zasadna konkurencna vyhoda.

Nehovoria o tom, ze korejske dieselove motory CRDI uz peknych par rokov su absolutne bez konstrukcnych problemov a s vysokou mierou spolahlivosti."

Toto co si vypisoval v inej vysvetli zadavatelovi v tejto teme. Sak to nemoze byt pravda, ze by do skveho Crdi mohol dat 10 000k :d :D

Takze som mal cely cas pravdu, hentake k k.otiny o jazdenkach ako pises vsade moze pisat bud neznalek alebo clovek co ma z predaja novych aut priame chechtaky :pa:

Inac proti Hyundai ani Kia nic nemam, su to v pohode auta s dobrym designom, hlavne Kia, ale clovek co osiera vsetko kvalitne kvoli vlastnemu zaujmu a na zaklade toho radi ludom je na smiech
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

YxoYpsilono napísal: 04.12.2023 15:08 preboha 4000 € za americky vrak s motorom 3,3 a svietiacimi kontrolkami????

Tak to je tvrda medicina
Bol som pozrieť jediný za dlhé mesiace čo vyskočil. Cena mi je ukradnutá, keby aj 8 pýtal, len nech je to v poriadku
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

Ďakujem všetkým za rady, postrehy a nápady.

Aby bolo povedané všetko, nehľadám auto do 4000, rozpočet mám vyšší. Grand Voyager mi sedí ako dizajnovo, tak zvukom, tak priestorom i mnohým iným. Nejdem za ním úplne slepo ale rád by som ho mal. Dá sa to prirovnať k majiteľom alfa-romeo, tiež to nikto nekupuje s rozumom.

Trasy mávam niekedy 5km, niekedy 120 denne, preto sa nebojím, že bude nejak LPG trpieť. Tucson mi žral chvíľami aj 10 a nijak ma to neštvalo, myslím že tých 15 - 20 zvládnem, pokiaľ ma takéto auto na servise nezoderie z kože.

Čiže ak bude ktokoľvek vedieť o GV 3,3 V6 LPG generácia RG v peknom stave, kľudne mi to hoďte na mail (nick)...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa wilz »

No keby si mal trocha vyšší rozpočet, aj taká Pacifica je celkom impozantné auto
lukasc
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.06.2012 13:19
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa lukasc »

ja by som ti odporucil pozriet sa po toyote previa, vlastnim previu 2.4 v automate a je to top auto, kupil som ju za jednu vyplatu, 4 roky denneho pouzivania len bezny servis ako brzdy, oleje

rozmerovo velmi blizke voyageru, bez problemov som odviezol bicykle bez skladania kolesa, 240cm krabice z ikey, postele, gauce, chladnicku, vylety 7 ludi, spanie v aute na festivaloch, kempovanie, dvojmetrove hranoly, po sklopeni prednej sedacky som odviezol v aute dokonca 320cm paddleboard :d :D

nevyhoda spotreba 10l a vdaka 4 stupnovemu automatu utrpenie jazdit po dialnici, ale na denne pouzivanie top auto, na dlhsie cesty mam megane rs :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To auto nie je docenené,a ani ho ľudia veľmi nepoznajú.Hoci tak je aj Voy.Svojho času som servisoval a súhlasím z takým hodnotením.Sú to autá kde vôjde na podlahu celá OSB doska naplocho.Voy v premávke čisté mesto hravo robí 9 lt priemerku.Ale von už je fajnových 6-6,2 v 110-120 km rýchlosti.Ja tú spotrebu beriem proste tak...na palivo vždy bude.Ale na opavy hlavne väčšie to nie je isté.V tomto sú tie autá snáď nedobehnutelné.
Neviem posúdiť tú Toyotu,ale ten 2,5 Crd Voya je až na prkotiny motor čo nepozná vážny problém.Prkotina je myslené napr termostat (jediné čo je katastrofálny prístup) alebo predný silent motora na stredovom priečniku.Ale ten sa utrhne a nik ho nerieši bo ani nevie že je roky utrhnutý.Všetko čo je trocha drahé (je to CR-ko) sa snáď ani nevie pokaziť. Viem si takto pokojne prestaviť aj Préviu ako veľmi vďačné auto. My si to tu síce píšeme,ale...ľudia si aj tak idú a pôjdu svoje.Za mnohonásobky týchtto dvoch budú kupovať krápy lebo...poste 18 -ka je proste krajšia než stará škatula.Oni z tým nezostarnú,zato my áno.mne osobne sa nechce pracovať zadarmo ak nemusím.Lebo...čo nevyplieskam z peňaženky za to nemusím pracovať,oni áno.Sú rozumnejšie investície nech kopa plechu
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan toto čo ste napísali mi až neskutočne presne sedí na toho čo vyberá medzi 2018 a 2019.
No lebo 18ka je krajšia ako stará škatula, len na pozlátku si už vela ludí zuby vylámalo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z hladiska prosperity dielne sú väčší prínos ľudia čo uprednostnia ročník krásu lebo výbavu.Človek ktorý zvažuje,robí rozumné rozhodnutia je málo atraktívny zákazník.
Tento jednoduchý dôvod je hnací motor celého autobiznisu a do oblbovania ľudí idú veľké prostriedky aby sa vyťažili ešte väčšie.Nie je moja úloha sa starať do ekonomiky iných ľudí,len ma udivujú ich argumenty.Erózia rozumu asi dosiahla kulminačný bod
danispeter1@gmail.com
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.12.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa danispeter1@gmail.com »

Oživím si ešte tému

Po dlhom čase mám opäť vyhliadnuté auto, ktoré na pohľad vyzerá schopne, výbava OK, cebia tiež v pohode, nie je to zlepenec, ale potrebuje servis.
Kde najlepšie Voyagerov servisujete?

https://auto.bazos.cz/inzerat/179586964 ... -F_gGWhjfM
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ruky preč od toho auta
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Grand Voyager 3.3 V6

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež by som ho oblúkom obišiel. Motor tohoto typu a tesnenie pod hlavou ...pri 155 tis km síce treba pripustiť že sa stať môže,ale hodnovernosť takej veci je minimálna. Čo ale vyplýva z toho faktu...auto technicky neoveriteľné,automat,čiže ani ten.Plyn s problémami a motor ani pánboh nevie čo skrýva mimo ohláseného tesnenia.Nič sa preveriť nedá.
Taká kúpa je o všetkých rizikách aké len môžu byť u jazdenky. Ešte aj oprava bude zaujímavá,motor má dve hlavy...ani nepíšem ďalej,ale toto ani v stave ťažkej opilosti.

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných