Chrysler 300 C 3.0D

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Chrysler 300 C 3.0D

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Zdravím, mám problém s motorom
Naposledy upravil/-a gooooo3 v 02.10.2016 11:36, upravené celkom 1 krát.
Distruptor
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 11.02.2010 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Distruptor »

Ahoj, pricin moze byt vela ale u mna to robil jeden vstrekovac. Po vymene ide na brnk. (Nie je to sice Chrysler ani Mercedes ale diesel ako diesel :) )

Peugeot 307, 2.0Hdi, rv2003
matolajco
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.05.2016 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matolajco »

Distruptor lenze vstrekovac by ukazala diagnostika si myslim.
gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Dnes som menil palivový filter vraj aj to može byt problém.
Naposledy upravil/-a gooooo3 v 02.10.2016 11:37, upravené celkom 1 krát.
gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Ano je to motor Mercedes presne 3,2.CDI 160 KW
gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Ja sa do toho moc nerozumiem
Naposledy upravil/-a gooooo3 v 02.10.2016 11:38, upravené celkom 1 krát.
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

chybne vstrekovace myslim ze diagnostika nevyhodi
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja len tolko chcem povedať ,že uvedenie modelu 300 C

bolo od automobilky dost neuvaženým krokom a jednoznačne bolo PREDČASNE vzhľadom na finančne možnosti obyvateľstva v tom čase, elita ktorá mala peniaze dala prednost iným značkam...

Som presvedčený,že dnes v časoch eko-terorizmu a administratívne NANUTENEMU down-sizingu
by sa tieto auta predavali veĺmi dobre.

Sorry za off-opic ale moja otázka znie

Dá sa dnes na Slovensku kupiť NOVÝ Chrysler 300 SRT ???

Alebo NOVÝ Chrysler Voyager ??
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, pretoze uz su to davno Lancie. Kup v Rakusku, DPH dole instantne bez cakania a aj zlavy predajci davaju ukrutne lepsie ako u nas.

300c by sa dobre nepredaval dnes - ani tolko by ich nepredali ako ich predali vtedy. Dnes je totiz sudruhom obyvatelom uz aj 1.4ka motor OOOOOOBROVSKA a uvedom si ze najmensi motor v 300vke bol trojliter diesel, potom 3.5ka benzin a uz to islo 5.7 benzin, 6.1 benzin. Co by si chcel s takou motorizaciou v priposratom Slovensku ? Tak sa postav na ulicu a zahlas ze spotreba v meste je veselo 11 litrov, ci ta ludia neukamenuju. [neratam motor 2.7, to bola totalne okrajova vec, pretoze to zralo viac ako 3.5ky a chodilo to menej]

Ze tie motory vies preklopit na LPG a jazdit lacnejsie ako Fabia 1.2 ? No, to uz ludom nepovedz. Naco by im takato informacia bola. Ja chcem aby 300vky boli lacne, cim menej ludi ich bude chciet, tym lepsie pre mna. Cakam na ciernu kombikovu idealne s odpoctom DPH a samozrejme musi byt 8valec. Ostatne je jasne, xenony automat koza su tam automaticky, kedze kombik tak je jasna stvorkolka. A za radovo 6000 eurokorun mi mozu vsetky Fabie moj cteny poslanecky...



K technickemu problemu nemam co dodat, snad len DRB diagnostiku - myslim ze tutok sa da riesit aj Boschacka KTS - a kukat ako vyzeraju cisla. Tlaky okolo commonrailu, praca vstrekovacov. Proste dieslova klasika.

Este drobnost : skus rano pred startom trikrat alebo styrikrat otocit klucikom ale nestartovat. Ked tym klucom otocis, zapne sa elektricke cerpadlo ktore by si mal pocut. Takze chvilku pockat, dve tri sekundy, vypnut, znovu zapnut, dokola ako u blbych. Ak po takomto cirkuse auto naskoci lepsie alebo uplne dobre, vies aky mas problem. Za vyskusanie nic nedas.


PS: ten kto nema diagnostiku za $$$$, moze si velmi lahko poradit aj bez nej co sa tyka MOTOROVYCH zavad : paradicka v podobe Chryslerackeho key-dance, teda "tanca kluca" vypise na budikoch kody chyb ktore ma riadiaca jednotka zaznamenane. Chyba tam vsak sialene podstatna informacia : KEDY k tym chybam doslo, mozu byt rok stare.

https://www.youtube.com/watch?v=MJUNNSwfRFY
toto je 300m ale rovnako to ma aj 300c.


dodge magnum co je presne 300c ale ma americku pristrojovku :
https://www.youtube.com/watch?v=i2HBoKCWp10


Inak sranda ze tie hnusne ameriky toto mali dvadsat rokov dozadu a europske supervymysly 1.1i turbo to nemaju ziadny DNES... no co uz.

Daj vediet ake chyby ti to vypisalo, mozes to natocit napriklad mobilom a prdnut niekde na youtube a potom pomudrujeme dalej. Padajuca nafta alebo netesnost ako chlapci pisu su najpravdepodobnejsi vinnik.
gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Skušal som viac krat potočit klúčom bez štartu ale márne nepomohlo,auto ma predhrev motora ktoré sa spúšta tlačítkom po 3 min,auto naskočilo normálne takže podla mojho skromného názoru to može bxt žhavenie vraj aj v lete sa spúšta,skúsim ešte jedno ráno s predhrevom naštartovat budem vediet viac a tak isto Key dance som na to zvedavý ...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

taku vymozenost-ukazat kod chyby-mali aj europske auta predavane v usa.uz stary vrak bmw e36 mala premakany system.diagnostikou sa dalo robit vsetko.napr odpajat vstrekovac pocas chodu motora.akukolvek blbsot elektricku co to v sebe malo sa s tym dalo hrat.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

gooooo3 napísal:podla mojho skromného názoru to može bxt žhavenie vraj aj v lete sa spúšta,.
zhavenie motor nepotrebuje toto je moderny diesel nie stara avia predkomorkove vstrekovanie ktoru trebalo zhavit aj pol hodiny aby vobec cukla motorom a dala naznak ze este este ja naskocim.dnesne disle tocia hned.tie auta co maju startovanie na gombik.je jedno ci je +10 alebo +30 zatlacis start gombik motor okamzite nabehne.v zime ak je pri nule zatlacis start auto pocka tak 2-3 sec asi v tedy zhavi a startuje.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ja to beriem 20 rokov dozadu
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Tazsie ranne starty na tomto motore sposoboval aj vadny modul zhavenia. Aj pri startoch v teplotach vyrazne nad nulou. Zdiagnostikujes si aj sam...
Prejavuje sa to zvacsa tak, ze zhavia tri valce-tusim jedna strana a dalsie tri nie...
Naposledy upravil/-a aristoteles v 12.08.2016 22:21, upravené celkom 2 krát.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

seven549 napísal:
gooooo3 napísal:podla mojho skromného názoru to može bxt žhavenie vraj aj v lete sa spúšta,.
zhavenie motor nepotrebuje toto je moderny diesel nie stara avia predkomorkove vstrekovanie ktoru trebalo zhavit aj pol hodiny aby vobec cukla motorom a dala naznak ze este este ja naskocim.dnesne disle tocia hned.tie auta co maju startovanie na gombik.je jedno ci je +10 alebo +30 zatlacis start gombik motor okamzite nabehne.v zime ak je pri nule zatlacis start auto pocka tak 2-3 sec asi v tedy zhavi a startuje.
Nepravda.

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní