Chladiaca kvapalina

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dejvid23
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.05.2017 10:53
Zdieľať na Facebook

Chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa dejvid23 »

Caute, vopred sa ospravedlnujem ak to nepatri do tejto sekcie.
Moj problem je vtom cez leto som pouzival klimatizaciu ktora zapachala ako chlor ale bola to iba zmes do chladica G11 Carlson.
Hadica bola puknuta a pri kupe auta som si nevsimol ze bola zapaskovana. Zapach z klimatizacii bolo citit najme ked bolo vonku horucu. Obcasne to bolo citit aj cez zimu ale raz dva krat za celu sezonu. Od vtedy mam problem so sliznicou hlieny citim pluca a tak..... Moja otazka na Vas kedze vacsina s vas pracuje urcite aj z kvapalinami.

Tak chcem vediet ako velmi je spominana kvapalina skodliva?

zlozenie:ethan-1,2-diol,2-ethylhexanoát sodný,methyl-1H-benzotriazol. (Ak by tu bol niejaky chemik urcite bude vediet tak preistotu davam aj podrobne zlozenie.)

Dakujem vo pred za kazdu pomoc! :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nerozumiem zadaniu témy .

G 11 je kvapalina do chladiaceho systemu /vodný obeh motora/
a je škodliva len vtedy pokiaĺ by si ju vypil...

Klimatizacia pracuje na inom principe a je plnená plynom,ktorý je skoro bez zápachu ...

pokiaľ len časť toho plynu z klimatizacie unikne, klimatizacie prestane fungovať...
dejvid23
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13.05.2017 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dejvid23 »

Ano, ale hadice boli oblepene lepiacou paskou. Kvapalina vytekala zaroven sa aj vyparovala a klimatizacia saje tesne pritom vzduch. Cize som nasaval vzduch z vonku aj vypari z G11. Vzdy ako som v aute pouzil klimatizaciu som bol unaveny,bolo mi zle a tazko sa mi dychalo...(Na 100% to je G11)
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných