Chip vw touran 103kw ano nie? VYRIEŠENÉ Ďakujem

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hocico8666
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 18.02.2011 15:43
Zdieľať na Facebook

Chip vw touran 103kw ano nie? VYRIEŠENÉ Ďakujem

Príspevok od používateľa hocico8666 »

Ahojte,

Moja otazka sa jedna vw tourana 103kw 2012 s 90tis po prvom maj. Kupene v SR.

Chcel by som ho nechat kusok chipnut.
Docital som sa ze profituning sa do toho rozumie, no na stranke stoji ze mi to zdvyhnu az na 179ps a cez 400nm.
Ja mam ale zaujem len cca 10ps a zo 40nm. Nieco ako ekochip. Ked mi ale pan s profituningu povedal ze je to s 179ps v poho, na tuto firmu som akosi zanevrel. Viete poradit niekoho kto k chipu pristupuje naozaj zodpovedne?
Co mi prekaza je ta reakcia turba a chip by to vraj mal posunut o par otacok nizsie.
Aby som nezabudol je v tom dsg.

Pisem len z mobilu tak prepacte tu interpunkciu.

Dakujem
Naposledy upravil/-a hocico8666 v 15.04.2016 09:05, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vyvaruj sa takéhoto čipovania.je to čipovanie z hotových máp,tj nezohladńuje tvoje špecifické požiadavky.A už vôbec ak sú to požiadavky na špecialitky typu ...v tomto režime tak,v inom režime inak,z nárastom výkonu tak a onak.Dôraz na to,dôraz na ono,navýšenie ...jemné či brutálné.V žiadnom prípade by som neskočil do hotového čipu ktorý vznikol na požiadavku nejakého trhača asfaltu.Ani nehovorím o tom,kedže som si zopár hotových čipovaní "renomovaných" tunerských firiem preskúmal,že nie každý čip je robený korektne z ohladom aj na budúcnosť motora,podstavované sú EGR,odstavené časticové filtre,abnormálne sú prevýšené tlaky turbín a pod šuflikamnské riešenia.Auto ide brutálne,ale práca nestojí za klobúk ho..a ako celok.Ak chceš viac parametrov o tejto problematike,radšej napíš ss a doplním ti čo nevieš,pretože tu sa ozve kopec anonymov,a do ich myslenia a zámerov nevidíš.pokazených čipov je viac než dosť,povedal by som väčšina.V prvom rade potrebuješ zodpovedného človeka,ktorý prv než čokoľvek urobí,stanový terajší stav s ktorým do veci budeš vstupovať a najpr ti na to vystaví protokol o terajšom stave,potom si preberiete čo chceš presne dosiahnuť.To potom bude šité presne pre tvoje potreby.Kedže je to DSG a aj to má svoje špecififiká,ja osobne to ako šťastnú kombináciu nevidím,ale všetko sa dá.O to viac ale treba ísť na vec zodpovedne aby to nebola kruto olutovaná vec.Velmi precízne si vec vykonzultuj s tým,kto bude autorom úpravy.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

existuje nejake FORUM, kde by majitelia CHIP-nutých aut opisali SVOJE skusenosti ???

Sem s ním !

kto vie o takom fore nech sem pastne LINK !

Ďakujem.
hocico8666
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 18.02.2011 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hocico8666 »

mhlavaty napísal:Vyvaruj sa takéhoto čipovania.je to čipovanie z hotových máp,tj nezohladńuje tvoje špecifické požiadavky.A už vôbec ak sú to požiadavky na špecialitky typu ...v tomto režime tak,v inom režime inak,z nárastom výkonu tak a onak.Dôraz na to,dôraz na ono,navýšenie ...jemné či brutálné.V žiadnom prípade by som neskočil do hotového čipu ktorý vznikol na požiadavku nejakého trhača asfaltu.Ani nehovorím o tom,kedže som si zopár hotových čipovaní "renomovaných" tunerských firiem preskúmal,že nie každý čip je robený korektne z ohladom aj na budúcnosť motora,podstavované sú EGR,odstavené časticové filtre,abnormálne sú prevýšené tlaky turbín a pod šuflikamnské riešenia.Auto ide brutálne,ale práca nestojí za klobúk ho..a ako celok.Ak chceš viac parametrov o tejto problematike,radšej napíš ss a doplním ti čo nevieš,pretože tu sa ozve kopec anonymov,a do ich myslenia a zámerov nevidíš.pokazených čipov je viac než dosť,povedal by som väčšina.V prvom rade potrebuješ zodpovedného človeka,ktorý prv než čokoľvek urobí,stanový terajší stav s ktorým do veci budeš vstupovať a najpr ti na to vystaví protokol o terajšom stave,potom si preberiete čo chceš presne dosiahnuť.To potom bude šité presne pre tvoje potreby.Kedže je to DSG a aj to má svoje špecififiká,ja osobne to ako šťastnú kombináciu nevidím,ale všetko sa dá.O to viac ale treba ísť na vec zodpovedne aby to nebola kruto olutovaná vec.Velmi precízne si vec vykonzultuj s tým,kto bude autorom úpravy.
Dobrý deň.
Ďakujem za Vašu odpoveď, ten čip radšej prestanem riešiť.
S pozdravom Peter
Naposledy upravil/-a hocico8666 v 12.04.2016 13:52, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

laco1871 napísal:existuje nejake FORUM, kde by majitelia CHIP-nutých aut opisali SVOJE skusenosti ???

Sem s ním !

kto vie o takom fore nech sem pastne LINK !

Ďakujem.


Lacko,preboha...aj tu je sekcia pre čipované stroje a výsledok ?
Tak sa tam pozri a pochopíš.Prípadne ešte môžeš na powerdiesel,ale tiež ťa iné než sklamanie nečaká.Tony balastu a blábolov a sem tam nájdeš perličku v tých haldách hlušiny
Vieš prečo nič podobné nevznikne ? Lebo u nás nikto nemá potrebu sa podeliť o vedomosť,prípadne dokonca poradiť,zato o to väčšiu má potrebu nasrať maximum zúčastnených trepaním o ho...e a ničom
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

necipuj to, inak budes patrit k tym, co su s cipim nespokojni, ale hanbia sa to povedat na plnu hubu a tuna to vychvaluju. Spokojnost je len u specific. ludi so specif. autami. Ak mas dost penazi, daj si to spravit, mozno aj ty patris k tym, co to potrebuju odskusat na vlastnej penazenke.
FUKSIK4
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20.11.2009 11:10
Bydlisko: nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FUKSIK4 »

zdravim,ja som mal passat kombi 2006,2l-103kw,cipnuty na 170ps a spravil som na cipe 150000km...a nebol problem ani s turbom ani vstrekmi,auto malo ked som ho predal 350000km
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných