Chevrolet Matiz - extremna spotreba benzinu

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rsfredinka
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.01.2016 23:45
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Matiz - extremna spotreba benzinu

Príspevok od používateľa rsfredinka »

Ahojte chcem sa opytat ci mate skúsenosť mám auto chevrolet matiz rv 2006 1,0 48,5kw na plnú nádrž prejdem cca 420km velkosť nádrže asi 35l mv je po výmene rozvodov, vymenený olej, pri jazde 50km/h mám otáčky pomaly na 3000 za min neviete prosím kde by mohol byt problém nemáte takú skúsenosť chcela som malé auto s dobrou spotrebou ale žere to nejaké bmw alebo mercedes dakujem za každú odpoveď
krokerkoo
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 22.09.2013 07:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krokerkoo »

8,3 / 100 podľa mňa na 1.0 akurát :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Problem ? Je zima, asi vyhradne jazdis v meste a kratke trasy, takze potom problem moze byt nikde ....

alebo medzi sedackou a pedalmi pohladaj...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Nečuduj sa, že máš takú spotrebu pri 3000 otáčkach. Prečo nepreradíš na vyšší prevodový stupeň? Samozrejme neviem aká si vodička a do kopca tie 3000ot pri tomto motore treba, ale po rovine sama v aute 2000ot stačí.+ je zima a nepíšeš aké trasy jazdíš.
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Pri 50-tke 3000ot/min????? slečna si mysli že má dvojstupňovy manuál lol
Najvyšší čas využívať aj ostatne stupne a hlavne začať počúvať jednolitrik kedy sa už začína zbytočne trápiť v otáčkach.
Pri krátkych zimných jazdách je to normálna spotreba.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

No 8,3 je na také malé auto dosť,to ja mám na benzínovej honde CRV s obsahom raz toľko.A 3000 ot. na 50 km/h? Čo chodíš na dvojke?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Najvyšší výkon 47 kW pri 5400 ot/min, nyjvyšší krútiaci moment 87 Nm pri 4200 ot/min, takže to treba točiť... :-)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mali sme takové auto v rodine a bežne kombinovaná spotreba bola priemerne cca 5,5 L čo si tak spomínam. Ale čisto po meste v špičke sa s tým nejazdilo ale verím že teraz v zime drncačky po meste na pár km a teda furt nastudeno to dokážu vyhnať možno aj cez 7L. Takže v prvom rade treba ujasniť štýl jazdy nieje mesto ako mesto. Je to malý motor rýchlo sa ohreje kolesá úzke auto tiež, takže nejaké jazdné odpory tam moc vysoké niesu ale aj tak zima je zima. Prípadne vyšetriť že či neostáva visieť niektorá brzda alebo niesu podhustené kolesá, to poznať tak isto na spotrebe.
A stými otáčkami sa tiež dá ísť aj nižšie.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Môj názor? Normálna spotreba... Ľudia v mojom okolí si kupujú 0,9TCe a 1.0ekoboost a neviem co všetko. Myslia si ze ušetria, no tie serbliky spapaju viac ako moje keď idem 200. Spotreba po meste nepozná hornú hranicu. Červená, zápcha, vytacanir na 1tke, brzda-plyn. Tých 10 úplne v pohode...
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Je to kus veľa na také auto, avšak keď sa dotyčná pýta prečo má pri 50 3000 otáčok tak si viac menej môžme domyslieť kde je problém....moja sestra dokázala po meste chodiť s TICOm za 9L ! keď som jej ho zobral a vyjazdil jednu nádrž tak to bolo takým istým režimom 5,5.... ešte nejaké otázky ? Všetci vieme kde je problém .... max na ňom mohla odísť lambda alebo ostáva bloknutá brzda ale keďže dotyčná sa unúvala na strašne podrobný popis tak vieme 0,0 nič :)
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Matiz - extremna spotreba benzinu

Príspevok od používateľa celerb »

pri jazde 50km/h mám otáčky pomaly na 3000 za min neviete prosím kde by mohol byt problém

Je rozdiel, či tie otáčky sú napr. na 4. prevodovom stupni vplyvom preklzu spojky, teda poruchy, alebo nesprávnym spôsobom jazdy. Inak zima nezima, takéto vozidlo môže za 7 l a viac jazdiť fakt len v nejakom extrémnom režime. Niekde sa vyskytla chyba...
Pozdravujem.
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

@tomket11
Môžem sa spýtať či/koľko skúseností máš s motorom 1.0 EB keď hovoríš
"spotreba tých 10 úplne v pohode",dovolím si tvrdiť že drístaš. Samozrejme takáto spotreba sa dá dosiahnuť na akomkoľvek aute pri extrémnych podmienkach.. ale inak ten motor jazdí do 7 litrov.
"spapaju viac ako moje ked idem 200" stavil by som sa že máš 1.9 traktor...
Ale k téme
Ako prvé by som skontroloval tlak v pneumatikách, potom či nevisí niektorá brzda. Ďalej by som skontroloval vzduchový filter a zaviezol to na zmeranie emisii. Ak budú aj tie v poriadku (správny pomer vzduch palivo) tak ma napadá len veľmi zakarbonovaný výfuk alebo nesprávny štýl jazdy.
Edit: zabudol som ešte na možnosť nesprávne založeného rozvodu kedže bol menený
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Tesne vedľa, jazdím na 6,2 V8 so superchargerom...A naozaj mi pri 200 papa skromne 13l. V meste jazdím pomaly za cca 34,8l momentálne. (palubný) a jazdím brzda plyn... Kombinované sa hybam okolo 24litrov na 100.
Mám doma aj traktor, ktorý vyťahujem keď sneží/mrznie alebo beriem rodinku lyžovať. 1,9 DDis 4x4 Sx4ka...tá mi chodí tak za 8 priemer. A vidím tie 1.0 ekonic, ako to nič nejde a žerie všetko... Tankuju do toho takisto maxxmotion ako aj ja, no oni preto, lebo musia. Ja preto, lebo ľúbim svoje auto. ????
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

No vidíš trafil som 2/2. Skúsenosti so spomínaným motorom máš nulové a 1.9d máš tiež. Kto musí tankovať aký maxxmotion ? Predpísane palivo je natural 95 ako pri každom inom bežnom aute.
Mám dojem že zase drístaš.. že máš 6.2 a ešte preplňovaný... spotrebu vieš dokonca na desatiny litra a úplne bežne chodíš 200.
Kto súdny by si kúpil také auto na to aby s nim jazdil v bežnej premávke?. (nemyslím víkendové leštenky)
ak si nevymýšľaš tak sa ospravedlňujem
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Palubný počítač mi ukazuje aktuálnu spotrebu na 100. Flákanicám po mestách sa nevyhneš, či chceš či nie. Auto je brané na firmu a chodí trasy Slovensko-Nemecko, Nemecko-Francúzsko. Keď chceš získať zákazky, musíš sa nejako prezentovať. Je to Camaro Zl1, 2014. Dosť často jazdím po Bratislave občas Trenčín, Levice (celé biele, 2 čierne pruhy stredom, čierne sklá všade okrem čelného, a taktiež svetlá so smerovkamy- všetko čierne) myslím, že neprehliadneš.
Auto ešte 2roky vydrží a ide preč. Uvidíme čo nastúpi potom, kedže je novinka v odpisovaní áut...

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní