Chevrolet Lacetti 2005 - diaľkové svetlá

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Splina
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 06.02.2018 07:56
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Lacetti 2005 - diaľkové svetlá

Príspevok od používateľa Splina »

Zdravím,
chcem sa opýtať na diaľkové svetlá vo vozidle Chevrolet Lacetti 2005, keď jazdím po tme tak občas prepnem na parkovisku na diaľkové, ale nevidím skoro žiaden rozdiel, ten rozdiel je zanedbateľný. V Septembri som mal STK a EK, tak som šiel pár dni pred tým do servisu, kde mi svetlomety nastavili a na STK, EK kontrole mi svetlomety kontrolovali opäť. Všetko prebehlo v poriadku podľa testov, ale aj dnes som si opäť vyskúšal diaľkové svetlá na parkovisku a rozdiel rovnako zanedbateľný. V druhom našom rodinnom vozidle máme Ford Galaxy a na tom keď zapnem diaľkové svetlá tak je tam obrovský rozdiel, takmer celé parkovisko je osvetlené.

Čo môže byť príčinou? žiarovky, zlé nastavenie alebo jednoducho odfláknutá robota z továrenskej výroby?

Ďakujem za pomoc :-)
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Na svetlo ma vplyv:
- ziarovka
- stav paraboly (reflexna vrstva)
- stav krycieho skla (plastu) na svetlomete (zasly, rozbruseny az mliecny)
- nastavenie svetlometov
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nemožeš porovnavať svetla zo Sharanu /xenon/ s obyčajnými svetlami čo maš na Daewoo :d :D

Nepíšeš aký typ žiarovky ide do svetiel na tomto Daewoo

ale používaj Ultra Light +110 % Osram Silver a podobne
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ak sa ti nezda rozdiel tak bude zle nastaveny sklon dialkovych svetiel,lebo pochybujem ze budu vypalene paraboly ked na stretavacich su dobre
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

v servise a na stk ti kontrolovali len nastavenie, sklon. a nie svietivost. skus vybrat ziarovky a pozriet ci su to neni niake lacne, nedajboze modre smejdy co na mokrej ceste stoja za nic. ak tak ich vymen za znackove s vyssou svietivostou
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nehnevaj sa ale u auta typu --smeti--- nemozes cakat ze tie svetla budu nieco robit.na stk ak by boli zle tak ti to povedia.
Splina
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 06.02.2018 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Splina »

Ďakujem za cenné rady. Ja som s mojim automobilom veľmi spokojný a som rád, že ho mám. V žiadnom prípade to nie je šrot, samozrejme počítam s tým, že je to nižšia stredná trieda a svetlá v automobile ako Ford Galaxy sú lepšie spracované. Chcel som sa len poradiť, či chyba je vo svetlách alebo samotné diaľkové svetlomety lepší efekt nedokážu dosiahnúť.

Diaľkové svetlomety sú halogény 55W x 2.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ten chevy lacetti alebo aveo je to len na smiech ani by som sa cez den s tym neukazoval.toto sa neodporuca ani najhorsiemu nepriatelovi.

tie svetla to musis vidiet ci to funguje postav to k stene a sleduj co to robi.ak sa v tom nevyznas tak chod niekam kto to vie posudit.ziarovky sa oznacuju nielen 55watt ale aj paticou H1 H3 H4 H7 a potom su aj ine H11 ale do stretavaciek su tie 4 typy najbeznejsie.

ale niektore auta proste maju dialkove ktore su len aby boli.aj moja ibiza ma dialkove take male odrazky tlmene su 3x vacsie a dialkove nic.ale na mestske auto staci.najlepsie dialkove boli v casoch H4.ta ista velka parabola pre stretavacie a dialkove.no tie casy su uz prec.
Splina
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 06.02.2018 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Splina »

Ešte som sa nestretol s názorom, že modely ako Lacetti, Aveo, prípadne Kalos sú na smiech.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

auto je meritko uspechu.cim luxusnejsie auto tym vacsi pan.bohuzial v celej europe je to tak.auta typu daewoo - chevy v 90 rokoch rychlo prisli a tak sa aj vyparili.za 8 rokov co si to ludia otukali to uz nik nechcel pretoze to bolo smeti uz len napohlad :4090: :d :D
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

seven549 napísal:auto je meritko uspechu.cim luxusnejsie auto tym vacsi pan...
Pre mna je PAN niekto uplne iny... a nezalezi na akom aute jazdi...

Aby si raz na ceste nepotreboval pomoc a neprefrcalo okolo teba 5 PANov na luxusnych autach a nezastavil ti prave skromny panacik so smiesnym deawoom... mozes ho potom vysmiat.
Splina
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 06.02.2018 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Splina »

Problémom boli nekvalitné žiarovky, teraz diaľkové svietia normálne.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

seven549 napísal:auto je meritko uspechu.cim luxusnejsie auto tym vacsi pan.bohuzial v celej europe je to tak.auta typu daewoo - chevy v 90 rokoch rychlo prisli a tak sa aj vyparili.za 8 rokov co si to ludia otukali to uz nik nechcel pretoze to bolo smeti uz len napohlad :4090: :d :D
To akože, keď sa vozím na skode favorit pickup z roku 1992 som odpad spoločnosti?! A keď si sadnem do môjho druhého cáru mercedes ML tak som čávo?! Nie,som taký istý arogantný, ufrflaný starý tlstý šedivý vidič kamiónu rovnaký v každom z troch áut v ktorých obvykle jazdím.
Sorry posudzovať niekoho podľa auta na ktorom jazdí, ktorého je majiteľom je scestné, moje posudzovanie iných je postavené na niečom inom ako ako je kopa hnilého železa na ktorom sa niekto vozí. Seven549 prestrelil si.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

skus prist pred nejaky 5 hviezdickovy hotel tym favoritom pick up.vyzenu ta hoci budes mavat eurami.nepotrebuju reklamu chudoby.odozenie to tych bohatych pomyslia si ze ide o ubytovnu.tak to proste je.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní