Chevrolet Epica 2.0 D LT

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Epica 2.0 D LT

Príspevok od používateľa Santer77 »

Pekné ránko prajem, mám ponuku na kúpu tohto krásneho auta ( je to subjektívne, mne sa fakt páči ) priamo zo Chevroletu z dopredaja. Najazdené 115 000km samozrejme komplet história a servisované podľa stanovených intervalov u nich.

Na nete som našiel zopár recenzií , kde boli vypísané pozitíva a negatíva a ešte sa spýtam tu, či niekto má reálne skúsenosti s týmto vozidlom a nejaké odporúčania či odhovárania :D.

Vraj sa rýchlo opotrebujú tlmiče, brzdy, zvykne blbnúť klíma a trocha väčšia nedotáčavosť a motor pri bežnej údržbe vraj bezproblémový.

VĎaka za prípadné odpovede
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

za taku skvelu cenu neni o com lol
frx
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 05.12.2012 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frx »

Epiča je podarené auto.. až na zadnú časť, kde mi až tak nereže. Motory majú, dovolím si povedať taktiež osvedčené. Len ja by som volil nejaký zaujímavejší agregát - čiže benzín 2.0 110kW, alebo je tam veľmi lákavý 2.5 radový šesťvalec, čo je konštrukčne najdokonalejší motor ;) Potrebuješ fakt diesel?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

a aka je cena? Lebo auto moze byt fajn, ale treba brat do uvahy, ze znacka v EU konci.. Servis bude biedny, diely nedostupne a o 5 rokov to auto bude extremne tazko predajne. Z mojho uhla pohladu len skutocne velmi dobra cena by ma presvedcila o nakupe tohto vozidla.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Nebude to ta Epica, co je tu na AU.eu?
Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Santer77 »

Cena je 5490 € a tu tuším nie je je na stránke Fancaru v sekcií dopredaj
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

Santer, pozeral som to auto, ked sa paci a po vyskusani aj bude vsetko ok, tak za tu cenu chod kludne do toho. Servis a diely budu na na Chevy aj do buducna, napriek tomu, ze tu "konci". Podla mna by bola idealnejsia volba 2,0i,nuz ale ked nie je ...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

hm, asi tu budem ojedinely, ale 6 rocny model, ktory sa uz ani nevyraba, pohanany zastaranym dieslom so 120tkm za 5500€ mi nepride ako nijako zaujimava ponuka.

Nemysli len na nakupnu cenu, mysli aj na to, za kolko toto vozidlo o par rokov predas.

Odpoved je, ze ho nepredas.

Pri nakupe auta, hlavne stareho korejskeho crepu, si treba zachovat chladnu hlavu.

Srdcom sa kupuju ine auta.

Keby bol model 2011-12 za tu cenu.. to by zacalo davat zmysel. takto urcite nie.

A k tym dielom - diely urcite nebudu. Na vrakoviku nenajdes nic a v Opli, ktory bude asi zabezpecovat dodavky si diely nechaju poriade zaplatit uz teraz. Na coskoro desatrocny voz v hodnote jednej vyplaty... Kto by to kupoval?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

este dodam, ze ak chces auto navzdy, potom to moznobislo. len pocitaj s tym, ze to bude ako oltcit. navzdy
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Podĺa mńa uvažovať o tom , za koĺko predám jazdenku po tom ako som ju niekoĺko rokov použival / a patrične zhuntoval/ je neetické, prinajmenšom k tomu autu....

Ak by každy takto uvažoval,tak by si nikto nekupil nový voz,
každý by kupoval o niekoĺko tisíc € lacnejšiu jazdenku,

všetko je však o vzájomnej dovere a realnom posudení technického stavu vozidla a naslednom stanovení ceny za jazdenku

Ak by som mohol zakupiť ročné jazdené Orlando za cenu povedzme + - 10 000 euro, tak by som nikdy nekupoval nové

avšak cena jazdených štartovala na cenovke 13000 eur

V takom prípade cenníkova cena NOVEHO auta 16 000 eur ma svoje opodstatnenie
a racionalne zmýšĺajuci človek si kupi NOVE auto za 16 000 eur akoby mal dať za jazdené 13 000
alebo 14 500

jednoducho treba REALNE posudiť stav jazdeného auta a NENADSADZOVAŤ ceny !!!
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

automobilky po skončení výroby modelu plus napríklad odchode predajcu z krajiny majú zo zákona nariadené 10 rokov zabezpečiť predaj každej súčiastky na ich model, preto by som nemal problém s tým či ho oservisuješ ale s tým, že cena je vysoká, a auto už ďalej nepredajné, treba uvažovať nad týmto - asi chceš veľké auto, ale neunáhli sa - odhovárať sa ale nebudem - porieš si cenu s predajcom ešte - tak 4 000e by bola reálna a adekvátna suma.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

kalkulacia nakladov vratane ceny pri opatovnom predaji je doletita. kazda lizingovka aj kazda firma s nou pocita. naklady na prevadzku teda celkove naklady na vlastnictvo. naklady na palivo su v porovnani s nakladmi na amortizaciu, servis a poplatky dokonca menej vyznamne. preto kazdy rozumny clovek vie, kočko bude auto pouzivat a za kolko ho moze predat. preto bude pri kupe epica amortizacia 100%, kedze ju uz nimdy nepredas. pokial je to ok, ziaden problem. pre bezneho cloveka, ktory auto bude pouzivat cca 5 rokov to vsak nie je.
kubiak1
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 23.06.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiak1 »

ypsilono netrep tu na fore <>viny...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

vacsina ludi, ktorych poznam si kupuje kchar tak na 5rokov. a pri desatrocnom aute je uz tisic euro celkom rzdiel. a nielen cena, ale aj zaujem kupujucich je celkom dolezity. skus si porovnst, kolko dne staji desatrocny megane, alebo lacetti a desatrocnu octaviu.. hm, a pritom, aky maly bol rozdiel pri nakupe.. a aky velky bol rozdiel v image pocas tych desat rokov.. skratka nic proti lacnym autam, ale rozdiel mudi byt skutocne dostatocne vyrazny
Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Santer77 »

Tak vďaka za názory. Áno, auto si plánujem nechať na dlhšie nie na rok dva, už som ho aj zobral a stihol prevetrať cez víkend do Žiaru nad Hronom a späť ( BA ). Je veľmi pohodlné, priestranné tiché, skvelý ťah - rýchlosť pre mňa nie je podstatná, viac ako 125 idem málokedy..ak nemusím viac pridať pri predbiehaní, pre mňa je podstatné to zrýchlenie nech pol hodinu nepredbieham :D ( doteraz najsilnejšie auto Toledo 1,6 74kw ....nesmejte sa :D ) 4 sme šli so záťažou kufri...a ja nemám 70 ani 80 kg :-) spotreba podľa palubáku medzi 6,2-6,7 deň na to som šiel sám a s klímou 5,8 (stále sa bavíme o diaľnici ) ale ja nie som typ čo sa hrá na spotrebu a nikdy som ju nejak neriešil a nespôsoboval vďaka nej zápchu na križovatke

Zápory - rádio nemá rozhranie USB :-D trocha tuhší posilovač riadenia na aký som zvyknutý teraz z Bravy, hlučné zimné Nokiany....idú aj tak dole na letné a na zimu kupujem nové. A trocha lepšia ergonomia tlačidiel na stredovom panely by mohla byť...podvozok ale super, motor ako som spomínal ..pre mňa, výborný a tak uvidím, ako ma to autíčko bude tešiť do budúcna

Som si vedomý náhradných dielov a prípadnými problémami s tým, aj s tou predajnosťou, či sa niekomu páči, je vec vkusu, ako som písal, mne sa tento štýl vždy páčil pre mňa je to jedno krásne auto, nebojte nekupoval som to štýlom jeeej krásne berem...ale podrobilo sa dôslednou obhliadkou a jazdou .

Tak ak chcete to tu môžte uzamknúť a keby niekto chcel moju budúcu bývalú Bravu, je tu v inzerátoch :-)

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní