Chevrolet Cruze 1.6 - realna spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

esab
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 11.04.2011 11:18
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Cruze 1.6 - realna spotreba

Príspevok od používateľa esab »

caute,dopredu pisem,ze som si precital niekolko desiatok clankov o spotrebe,ale rad by som sa dozvedel vase realne skusenosti...je pravda,ze 1.6 benzin zerie bezne nad 8?pozeral som aj zahranicne prispevky,aj sprintmonitor,vsade je to priemer cca 8.3,niekde viac,co je nejak vela.dik za info
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Može byť,hlavne teraz v zime...
Inak ten 1.6 motor je vraj dosť slabý na tú karoseriu,čo musí rozpohybovať...
Oveľa lepši je Cruze s motorom 1.8
A uplne najlepší je 2.0 diesel
Sú to už 8-ročné autá,takže aj cena by mala byť na vyhovujucej urovni :4012:
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

laco1871 najlepsi je diesel? to urcite... na spotrebu mozno, a potom na servis dizla das o niekolko nasobok viac ako na benzin.... :3020:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Prosím ťa, neblázni so spotrebou... :203: Robí sa z toho zbytočné božstvo. Ak niekto robí 50 000 km ročne a viac, no dobre, tam už na spotrebe záleží. Inak ale platí, že spotreba nie je jednimá položka pri prevádzke auta.

Ale aby tom ti aj odpovedal: Áno, je to tak, ako píšeš. Ono totiž neplatí, že čím vyšší výkon a čím väčší motor, tým vyššia spotreba a naopak. Ľudia s malými motorčekmi sú často sklamaní, koľko im to žerie a pritom to ani nejde. Ide o to, že motor s malým výkonom treba viac vytáčať. Hlavne pri BMW platí taká zaujímavosť, že motory od 1,6 po 3,0 žerú v podstate rovnako. Líšia sa len v tom, ako idú :40bd:

Pozri sa na to takto:
Za socíku bol plat povedzme 2400,., autá žrali 10 - 15 litrov a benzín stál 8 korún špeciál. Za výplatu si teda nakúpil 300 litrov benzínu, s ktorým si najazdil od 2000 do 3000 kilometrov.

Prerátajme to na dnešné pomery:
Plat je povedzme 800 eur, benzín stojí 1,20, autá žerú 6 až 10 litrov. Za plat si teda dnes kúpiš 666 litrov benzínu, s ktorým najazdíš od 6 600 do 11 100 kilometrov. Čo je DVA AŽ PAŤ KRÁT VIAC!!! Alebo inak povedané, aby bola spotreba rovnakou položkou ako za socíku, musel by si zarábať 170 až 400 eur :-) Verím, že každý z nás čo máme autá, zarába viac.
A za sociášu nikto blbú spotrebu neriešil, zatiaľ čo dnes je to mantra, náboženstvo a chlieb náš každodenný. Prvá otázka pri aute už nie je výkon ani cena, ale "spotreba spotreba spotreba".

Vzhľadom na to, aké autá sa robia posledných 10 - 15 rokov, viac sa zaujímaj o tzv. "bežné závady" (čiže kazítka za tisíce) konkrétneho modelu a nie o nejakú bezvýznamnú spotrebu :-)
Pri tvojom konkrétnom voze ti ich našepkám hneď niekoľko:
- hrdza. Hlavne na podbehoch. Reklamácie neuznávajú a v autorizáku ti povedia "to táto farba robí" (je jedno aká, hovoria to pri každej). Naozaj, nevymýšľam.
- krátka životnosť náprav. Vraj máme zlé cesty
- krátka životnosť spojky. Vraj zlá technika jazdy
- ďalší predaj. Už sa toho nezbavíš, budeš to musieť darovať alebo zošrotovať
- mizerný servis, ako u všetkých kórejcov. Je bežné, že ti autorizák nedokáže odstrániť závadu na elektronike. proste nevedia, hotovo

Ako vidíš, spotreba nie je až taký najdôležitejší parameter :-)
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

Zial tieto korejske Chevrolety spotrebou nikdy nevynikali. Pri vacsom najazde to vyriesi LPG :)

Pozor este na jednu chronicku zavadu najma modelov Cruze a Orlando. O tejto zavade sa pri recenziach jazdenky nepise, ale je velmi casta. Lamu sa nozicky na klapkach v kureni a ak neratam nudzove riesenia, tak skutocna oprava je dost draha (palubovka von). Prejavuje sa to rozne, napr. auto kuri aj ked nema (taktiez to zhorsovalo aj vykon klimy, lebo domiesavalo teply vzduch), niekomu ide chladny vzduch na jednej strane a na druhej teply, zalezi ktora strana je zlomena a ako velmi.
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba trocha rozmýšľať a neprepínať
smer prúdenia vzduchu ZA STUDENA hlavne nie teraz v zime,keď auto stoji vonku a všetko je skrehnuté.
Treba počkať kým sa motor zahreje a do kúrenia príde tepla voda,zahreju sa aj klapky,a vtedy sa nič neodlomí
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vzduchotechnika na kazdom modernom aute je zlo, lebo kazdy kram je z umelohmoty, chcete vybavy a akcionar zarobit, tak to potom aj tak vypada :3035: jak za korunu nozik lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
esab
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 11.04.2011 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa esab »

nakoniec som bol pozriet jedno sedemrocne...ale odradila ma zacinajuca hrdza na vsetkych lemoch,na bielom aute je to celkom pekne vidno a je fakt,ze by som sa ho casom nezbavil...dik za ifo aj tak :300f:
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Tatko ma doma 2010 cruze kúpený ako novy 2.0 vcdi 92kw a to auto vyzera ako nové ani gram hrdze nikde a to ma 158000 km nabehane
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní