Chevrolet Cruze - vibruje volant

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Cruze - vibruje volant

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Zdravím Vás.

Mam Chevrolet Cruze 2010 2.0vcdi 110kw najazdených 157 xxx km ( nápravy rovnaké ako J Astra). Auto máme doma od nova.

Mám problém a vibráciami volantu pri ustálenej rychlosti medzi 120-140 km/h a pri zrýchľovaní na 2-3 prevodový stupeň len ak mám rovno volant stačí trocha buď do ľavá alebo do prava a vibrácie sú preč.
Kolesami to není robí to rovnak aj na zimných aj na letných diskoch.
Mal som to na zdviháku na náprave žiadna vôľa ani v ramenách ani v tyckach riadeniach všetko pevné.
Jedine co podozrievam je pravý homokynetak vonkajší. Ak chytím blickami polos a zapriem rameno tak na ľavej strane koleso pohnem kúsoček max 2-3 stupne a na pravej ide o dosť viac.
Pukanie pri zatacani ani žiaden iný zvuk za neozýva.

Môže tieto problémy spôsobovať ten homokynetak ?
Ďakujem za radu alebo utvrdenie či ho mám vymeniť.( Druhovyroba sa nerobí poriadna žiadna čiže zostava mi originál gm kúpiť :/ )
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ahoj,
radšej si to daj pozrieť do poriadneho, ešte raz zdôrazňujem poriadneho servisu ak nechceš vyhadzovať prachy von oknom..
10 rokov dozadu som mal passata B6 vtedy 3 ročné auto...
tiež mi od 120-150 jemne chvel volant..a výsledok bol taký, že bola vymenená komplet celá predná aj zadná náprava tj. komplet poloosi vpredu, všetky ložiská, všetky tlmiče, všetky silentbloky, aj na prevodovke aj na motore, nové pneu, nove disky...a výsledok bol taký, že v peňaženke bolo -2500 eur a auto si chvelo dalej :) samozrejme tie veci sa menili postupne ale boli to servisy so systémom pokus omyl a zákazník plať..nakoniec som ho predal tak ako bol..
ešte som mohol skusiť poslednú vec repas riadenia za 200 eur :40bd:
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Vnútorné klby na poloosiach....sú v kely :28b7:
Homokineťák :3020:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď sa to chvenie objavuje iba pri určitej rýchlosti a aj malý zásah do riadenia stačí na to, aby sa to stratilo, tak sa evidentne jedná o sčítanie viacerých okolností, t.j. napríklad mierne zvýšené vôle v ložiskách, v riadení, prípadne v kĺboch poloosi a to aj vtedy, ak sú kolesá centrické a dobre vyvážené. Jedná sa teda pravdepodobne o tzv. samobudené interferenčné chvenie.
Najprv si treba uvedomiť, že disky kolies s pneumatikami sú iba výnimočne naozaj centrické, inak prakticky vždy produkujú nejaké bočné sily, v závislosti od kvality vyváženia a stavu dezénu ide len o ich veľkosť.
Takže argument že to robí aj s letnými aj so zimnými kolesami, ešte nemusí veľa znamenať. Naviac ak boli obidve sady obuté a vyvažované na tej istej vyvažovačke v jednom pneuservise.
Pri 120 km / hod sa koleso točí približne 18 otáčok za sekundu.
To nie sú nejaké veľké otáčky, ak by boli ložiská kolies tuhé, tak by ani prípadné ďalšie zvýšené vôle, napr. v kĺboch poloosí nespôsobili chvenie volantu.
To auto pri tom km nájazde už má nárok na čiastočné opotrebenie všetkých dielov podvozku.
Takže dovolím si z toho vyjadriť resumé: trocha zvýšené vôle v ložiskách kolies, plus mierne voľnejšie riadenie môže pokojne spôsobovať vibrácie do volantu tak, ako je popísané, vôľa v kĺboch poloosí je v takom prípade len bonus.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Pneumatiky mám od marca nove celoročne hankook a vyvazovane úplne inde ako zimné Matador. Mám disky aj na zimu aj na leto...

Keby to vibruje len od 120-140 chápem tomu ze môžu byť už všade vôle. Len napríklad som v meste dam prudši rozbeh na jednotku dam za 2 a viac ako pol plynu tak aj vtedy vibruje volant a rýchlosť mám možno 50-60. A ak dam 3 a viac plynu vibrovanie pokračuje tak do 70 potom.prestane.
Ak sa rozhieham normálne lazo plazo tak nič ba začne to az pri tej 120.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

mal som taky isty problem ako herin na takom istom aute,problém je v skutočnosti oveľa väčší ako sa zdá ,takisto výmena komplet všetkého okrem riadenia a prevodovky,nič nepomohlo,riešenie sa našlo nakoniec veľmi jednoduché -auto sa predalo ,samozrejme bol kupujúci oboznámený,išlo ma šlak trafiť pretože po výmene určitej veci to na chvíľu ustalo a potom sa to opäť vrátilo,tých 120 km/hod je kritických a preto sa väčsina vibrácii objaví na volante práve pri tejto rýchlosti,videl som video ako japonci už v 70-rokoch s ručičkovými prístrojmi detekovali tieto vibrácie počas jazdy...celkom zážitok...
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Všetko sa dá vysvetliť........ale nie všetkým
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

wikyxxx napísal: Keby to vibruje len od 120-140 chápem tomu ze môžu byť už všade vôle. Len napríklad som v meste dam prudši rozbeh na jednotku dam za 2 a viac ako pol plynu tak aj vtedy vibruje volant a rýchlosť mám možno 50-60. A ak dam 3 a viac plynu vibrovanie pokračuje tak do 70 potom.prestane.
Ak sa rozhieham normálne lazo plazo tak nič ba začne to az pri tej 120.

Ale toto si na začiatku nenapísal. Chceš niečo poradiť a zadáš zavádzajúce informácie.
Je naozaj rozdiel či sa vibrácia objaví pri ustálenej jazde alebo pod záťažou, napr. keď je to pod záťažou, tak to určite súvisí s pohonom kolies, do toho patria aj kĺby hnacích poloosí.
A tak ďalej, najskôr treba analyzovať symptómy závady a až potom sa pustiť do liečenia.

No a nezávisle od napísaného, treba rozlišovať aj intenzitu problému.
Pokiaľ to nie je evidentne vyrušujúce a technicky zjavne nezdravé, tak takéto problémy s autom je možné zaradiť do kategórie kde riešenie závisí od nákladov. Nebudem predsa vrážať do staršieho auta tisícky eur, aby nemalo žiadnu ani najmenšiu chybičku, keď stále to bude len staršie auto.
Ani manželka po 30 rokoch už tiež určite nebude taká kočka ako bola na svatbe, ale to sú veci s ktorými treba rátať a prispôsobiť sa im.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ved to píšem že pri prudkom zrýchľovaní na 2-3 stupeň hneď v prvom prispevku...
Ako intenzita a není nič hrozné ale keby to nerobí bolo by to lepšie.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Renova napísal:Všetko sa dá vysvetliť........ale nie všetkým
Ty si mu to tipol a tak to bude nie?
A čo ked to bude spodneý silentblok prevodovky?alebo trebárs motora?
Minulý rok som tu riešil problém môjho "záložného" auta Audi A6 C7 Quattro..tiež kopec mudrlantov po servisoch a kopec prachov v prdeli..tiež pri akcelerácií/prudšej/ vibrovalo volantom a výsledok?vôla na hriadeli pri výstupe z prevodovky..zistené p.Hlavatým u neho doma..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin - len celé to závisí od možnosti nájsť mechanika ako je Milan a akceptovať aj ročnú objednaciu lehotu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

oco nooo bola 8 týždňová v mojom prípade :40bd:
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

herin
Nie netipol som si.Na tipovanie človek nemá žiadnu indíciu,ale my ju predsa máme.Zadávatel ju jasne a pre mna celkom zrozumitelne popisuje.Takto sa prejavujú opotrebené vnutorné klby na poloosiach ale môžem sa aj mýliť.Ešte zatial také schopnosti nemám aby som na vzdialenosť 200km videl niekomu do klbov či je v nich opotrebenie alebo nie lol .....pýtal sa tak som mu poradil....a či si moju radu osvojí alebo nie,to ja neriešim
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Dnes pri jazde po dialnici som laboorval kedy to presne robí. od 120 km/h rovno volant a len ked je auto v zabere. Ak pustim plyn vibracie prestanú. Alebo ak jemne zatočím volant. Vyberem z toho polosi a pozriem tie kĺby.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ked ti to vibruje v zabere tak vnutorne homoklby alias tripoidy a unasace. Treba overit vole a podla toho postupovat.Niekto sa hral na sprintera na semaforoch :)

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný