Chevrolet CRUZE na LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pigulca
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.01.2012 08:08
Zdieľať na Facebook

Chevrolet CRUZE na LPG

Príspevok od používateľa pigulca »

Zdravim Vas,uvazujem o prestavbe CRUZA 1,8/104kW na LPG tak by som chcel zistit kto uz ma nejake technicke veci - aky splynovac, vasa spokojnost kolko km, spotreba,domazavanie ventilov, a pod....
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

Myslím že na Google.sk je toho až až , len fakt treba hľadať...

Mala pomôcka, aj na stránkach firiem kt. montujú lpg :)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ten motor je stara hrca od GM - na LPG uplne idealny motor
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Chlapík v Nižnej Šebastovej montoval do fungel nového Cruza v plnke, koža, automatická prevodovka proste som takého Cruza ešte nevidel, plyn vraj si u dealera poriešil záruku a možnosť prerábky rovno nového auta na LPG. Nemal som čas nejako zisťovať, čo vlastne padlo zo záruky, alebo nepadlo. Viem že chlapik montuje väčšinou Solaris. Tak neviem či tam dával práve ten, alebo teleflex, alebo neviem čo.

Len som ostal prekvapený, že fungel nový rovno na LPG a s dealerom to má dohodnuté ako v záruke !!! Je pravda, že u nás v Opli predávajú aj Chevrolety a pokiaľ viem tak opel rovno robí kampań na LPG modely !!! Priamo továrenské :-)
Flammer
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 30.12.2011 14:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Flammer »

Kujon tak tak ako pises, Opli davaju uz tovarensky LPG, ale len do motorov 1.4 Turbo + priplatok za plyn 2 000 euro.
Vyhodami su ze motor je na to original fabricky prisposobeny, ukazovatel paliva sa automaticky po prepnuti na LPG zmeni na ukazovatela LPG a podobne........
Ma prist aj Insignia s plynom tak to uz bude trosku zaujimavejsie potom, hlavne niekde som cital ze ma mat dojazd okolo 1700 km alebo tak nejako , opravte ma ak sa mylim.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Počkaj ten dojazd je len na Lpg či aj s benzínom ??
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

tento motor by som nevahal prerobyt na plyn, ako uz bolo spomenute, "stara" klasika od GM..
dojazd tej insignie je na obe nadrze, na plyn je 42 litrova nadrz miesto rezervy..
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

LPG - bez váhania! :3035:
berkym1
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 27.08.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berkym1 »

Mám daewoo tacuma (chevrolet rezzo) 2,0 kúpený v čechách od autorizovaného predajcu GM . LPG inštalované od nova priamo predajcom aj s plnými zárukami. V tom čase bolo predajca vyslovene doporučoval montovať LPG do motorov daewoo ächevrolet) Všetko sú to staré rokmi preverené robustné motory GM , ešte s poctivým "masom" ktorým prevádzka na LPG neuškodí. Moje auto jazdí 10 rok a zatial absolútne bez problémov.
pigulca
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.01.2012 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pigulca »

Ten v N.Sebastovej tam dal SOLARIS+domazavanie ventilov, iny odporucaju BRC PLUG/DRIVE domazavanie netreba, dalsi od BRC ze domazavanie treba, bratia Cesi odporucaju BRC PLUG/DRIVE s VSR / system ochrany ventilovych sediel-pristrik BA/.No a teraz ktore to najlepsie.Kazdy svoje chvali co predava. Ani na daewoo fore je malo plynarov s CRUZOM tak preto hladam cloveka,ktory to uz ma jeho skusenosti.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Neviem či dal Solaris, ale tento systém robí najviac, občas aj nejaký teleflex, ale vraj je odborník so Solarisom, ale to neviem odporučiť.

šak si čítaj fórum, je tu pár odporúčaní. Skús napísať odkiaľ si, ale vo všeobenosti sa riešia na východe Korejovce pri Svidníku, reklamu im robí andy gee.

Alebo v srdci slovenska vo Zvolene Hatiar firma BRC. Toho zase odporúčam ja, Keďže som vyskúšal pár týpkov s LPG a Hatiar sa viac ako osvedčil. Takže výber máš, dohodnúť cenu a systém a hotovo. Neviem čo riešiš s takým autom ako je Chevrolet. Je to klasika. Dokonca vo Zvolene robia aj FSI motory, teda priamy vstrek benzínu, cez systém Vialle čo inde nerobia.

čítaj preferencie a rozhodni sa.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

tak ako pisu ostatni, s prerobenim nie je ziaden problem
ale nakolko tam nie je pre 104 kW nic schvalene tak to tak ci onak bude individualna prestavba takze je tam viac na vyber

solaris nie je zly system pre jednoduchsie motory, treba si vsak trochu pozistovat kolko stoji iba samotny material na montaz napr. v porovnani s teleflexom alebo brc a zamysliet sa, co v tom aute chce clovek mat :)
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nevidím nič zlého na tom, že sa dá LPG do nového auta.

momentálne som v terminálnom štádiu kúpy nového auta a keď som predajcovi suzuki povedal, že tam dám plyn, okamžite mi ponúkol montáž LPG a záruka by platila. Akurát ja chcem BRC a nie lovato.

nasralo ma, keď človek vidí v telke reklamu auto na tretiny bez navýšenia a keď príde do predajne a od slečny vyfasuje á-štvorku s financovaním tak mu je z toho na bľutie.

Konkrétne toyota - dostal som v predajni pekný letáčik s financovaním aurisa 1,33 5dv, základ. Potom som dostal mailom oficiálnu ponuku na tretinky a čuduj sa svete... splátky o niekoľko STO eúr vyššie! Od toyoty som čakal v prvom rade férovosť.

Srať taký systém, kde každý každého osiera. Auris sa mi šoféroval perfektne, už som bol pre neho rozhodnutý, ale tým mailom to zabili.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Martin Cichy - uvažoval si o kúpe auta tesne po záruke? T.j. 2-3 ročné? Ak Ti ide o peniaze, ušetríš veľa.

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných