Chevrolet Colorado 2.8 - za tepla zvuk ako diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy1313
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.01.2019 19:22
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Colorado 2.8 - za tepla zvuk ako diesel

Príspevok od používateľa andy1313 »

Chevrolet Colorado 2.8 I4 benzin ,130 kw,239000 km
Zdravim mam takyto problem na mojom aute,za studena ziadne klepanie nepocujem az ked sa motor zohreje na prevadzkovu teplotu tak pocujem prerusovane nepravidelne klepanie z predu od motora, na volnobehu,ak klepnem do plynu alebo pomaly pridavam cez cely rozsah otacok tak to klepanie nepocut len na volnobehu do 1000 rpm nad 1000 uz nic, do auta ide 5w30 byvaly majitel tam dal 5w40 nemal by v tom byt velky rozdiel ale predsa. Hladina oleja je ok.Auto startuje na sup aj v terajsich mrazoch. Ak by niekto vedel nieco tak piste ,pytajte sa dakujem
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vyzera to, ze mas problem s tlakom oleja. Preco je otazne, bud cerpadlo, kos, alebo proste nieco ine. Neviem aky olej tam ma ist po spravnosti, nechce sa mi to hladat, ale predchadzajuci majitel isto vedel, preco tam lial 5w40.
Mimochodom, asi docela riskujes fatalnu skodu…
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je to motor Eco-Tec VVTi alebo DCVCP
dual continuos variabile camshaft phasing
alebo slovensky povedané variabilne časovanie oboch vačkových hriadeľov

ktoré vymysleli na udržanie emisii motora v požadovanej norme
a zaroveň nemuseli použíť EGR ventil v systeme nasavania

Celý system je ovladany RJ motora cez solenoidy, ktoré prepúšťaju,resp.blokuju tlak oleja v aktuatoroch vačkových hriadeľov , to su tie ozubené kolesá, cez ktoré pohaňa remeň vačkove hriadele , tiež sa to volá "presuvník vačkového hriadeľa"
posunutie nasavacieho aj vyfukoveho vačkoveho hriadeĺa je v rozmedzí až 43° dopredu

to netvrdím ja ,píše o tom manik na Renault-fore

https://www.renaultclub.cz/casovani_ven ... uvnik.html

Tento identicky system používa aj Chevrolet a boli s nim problémy v modeli Cruze a pravdepodobne vo všetkých štvorvalcových atmosferických motoroch Chevrolet
z produkcie GM
stačí zagoogliť "chevrolet motor 1.8 1.6 na volnobehu zvuk ako traktor"...

Teda riešenie je vymeniť obidva presuvníky, ozubene kolesa za nové, poťažmo aj ich solenoidy ovladania.

Jedno oz.koleso od INA / presuvník/ v cene okolo 200 €

S tlakom oleja si netreba robiť starosti, system olejoveho čerpadla a distribucia oleja je O.K.
nie je to koncern VAG group....alebo BMW ... :4090:

A pokiaľ su rozvody nastavene O.K. a remeň drží, žiadna fatalna škoda nehrozí.. len to klepanie na volnobehu je otravné..

Ešte možeš skusiť či na volnobehu udržíš ustalene otáčky v rozmedzi 2600 - 2800 r.p.m teda pod 3000
ak nie , budeš mať problem aj z EK ,lebo tam v tých menovitých otáčkach musia byť emisie v norme...
andy1313
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.01.2019 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy1313 »

Ok dik za odpovede zajtra pojdem za mechanikom nech sa nato pozrie aj na rozvody, lebo za studena je motor tichy keby to boli rozvody tak by ro robilo stale, tu prikladam stranku o aute.
https://www.auto123.com/en/new-cars/tec ... ar-cab/ls/
andy1313
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.01.2019 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy1313 »

A vyrobca uvadza 5w30 nie 5w40, viem ze tie oleje ma inu vyskozitu a inak sa spravaju za prevadzkovej teploty cize skusim vymenit aj olej.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

5w30 je slaby na teplotu.moze to byt kludne tym.taky olej do dizla.benziny pytaju vyzsie cislo.napr aj 5w50.u dvoch aut mi tak klepali hydrostely.dlho trvalo kym sa na to prislo zvuk sa ozyval od bloku motora.za studena ako hodinky aj ranny start akonahle sa zahrial nad 70 celzia klepal.pomohla len vymena za nove.u bmw som raz skusil 10w/60 a bolo dobre no motor bol vylietany.u 5w som nad 50 nenasiel.znamy ma taku zahadu tiez.ak prezenie bmw na dialnici olej mal shell 5w40 klepali hydra,skusil mobil 5w 50 klepu slabucko ale ak da olej ob bp tak nic.

ale tak ci tak tie hydra mu odchadzaju dobry motor nebude klepkat hoci tam da znova shell mobil valvoline alebo nieco ine a 5w40.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných