Chevrolet Aveo - kryt pod motor

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mino16v
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.11.2013 19:40
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Aveo - kryt pod motor

Príspevok od používateľa mino16v »

Zdravim Vas páni,
chcem sa spýtať na kryt motora resp. spodny kryt pod motorom. Niektore auta ho maju niektore nie. vacsinou tie novsie auta ho nemaju, nakolko vyrobcovia setria kde sa da. na mojom sucasnom aute (ch.aveo) ho nemam a rozmyslam ci ho zadovazit alebo nie. Chcem sa spytat ci je kryt pod motor nutny alebo nie, ci to ma velky vplyv na zivotnost motora alebo vobec. Vyrobcovia spodnych krytov deklaruju vselico ale aka je pravda ? necham si poradit.. co sa tyka mojej skusenosti mal som kedysi felicu a ta jazdi dodnes a to ma teraz cca 18rokov 400tisic a bez spodneho krytu ide ako hodinky. Dakujem
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ja by som si ho v každom prípade kúpil a namontoval-už len z dôvodu ochrany motora pred vodou,kamienkami atd...
mino16v
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.11.2013 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mino16v »

keby stal 12e tak sem nepisem a kupim aj dva :) ale ide o to ze stoji 155e+doprava.. je to plech. plastovy nerobia. tak vaham
mino16v
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.11.2013 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mino16v »

ja by som bral akykolvek, ale mam to zistene aj cez chevy klub..robi sa len plech,co je skoda..na svk ho maju len na agauto za 155e..inak Aveo 2009 HB 1.4 16V. stane sa nieco ked tam ten spodny kryt nebude z dlhodobeho hladiska ?
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

wilz
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja som to na dvoch autách urobil tak, že som zobral tabulu hliníkového plechu, z kartónu som si podľa auta vystrihol vzor aj s upevňovacími bodmi, podľa toho mustra som na tabuľových nožniciach ostrihal ten plech, priskrutkoval som zospodu na auto a bolo.
V oboch prípadoch však stúpla teplota motora, v jednommi to vyhovovalo, lebo LPG splynovač bral kúreniu teplú vodu a v druhom som vymenil termostat. Je ale fakt, že keby som v plechu bol vystrihol aj nejaké otvory, tak by sa ten priestor nad krytom aj trocha vetral.
Okrem toho však vidím prínos len v tom, že sa motorový priestor nešpiní, iné výhody neviem či to má.
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

tu je kryt pod motor

Príspevok od používateľa sarusian »

pre aveo sedan, benzin aj dizel, je z pvc a stoji 50 eurace, verim, ze som ti usetril robotu aj peniaze :), cize mam u teba paklik plechoviek piva :)

http://www.krytypodmotor.cz/product/ave ... -5dr-sedan
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ako píše wilz,

kryt zospodu motora ZHORŠUJE jeho chladenie

preto ho tam NETREBA DAVAŤ !

Niečo o tejto téme je popisané aj TU :

http://forum.cars.cz/chevrolet/viewtopi ... 77&t=14540
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...No ja som ešte nikdy nemal problémy s teplotou motora...Myslím si,že konštruktéri to majú dobre prepočítané...
mino16v
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.11.2013 19:40
Zdieľať na Facebook

Re: tu je kryt pod motor

Príspevok od používateľa mino16v »

sarusian napísal:pre aveo sedan, benzin aj dizel, je z pvc a stoji 50 eurace, verim, ze som ti usetril robotu aj peniaze :), cize mam u teba paklik plechoviek piva :)

http://www.krytypodmotor.cz/product/ave ... -5dr-sedan
dakujem ale musim ta sklamat, to je len nejaky plastovy bočný kryt, niečo medzi motor a blatnik.. to nieje kryt pod motor..
mino16v
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.11.2013 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mino16v »

Cham napísal:mino16 - tento pasovat nebude?

http://www.offroad-doplnky.cz/kryt-podv ... mt/at.html
do offroad som pisal ze co potrebujem a napisali: Dobry den, bohuzel kryty rezervy nejsme schopni dodat. Vyrobce ukoncil spolupráci.
potom som sa ich spytal preco tovar ponukaju ked ho nemaju pripadne niesu schopny predat, no na tento majl uz neodpovedali :)
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Skús ísť na chevroletclub,tam určite niečo nájdeš...
mino16v
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.11.2013 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mino16v »

dakujem vsetkym, ono problem ani nieje ten kryt zohnat, ak neberiem do uvahy ze stoji 150e +- a to je fakt.

Ale, prvotnou myslienkou preco som tuto temu zalozil, bolo aky mate na to nazor ci je lepsie zainvetovat a kupit alebo nie. Zaujimaju ma skor vase realne skusenosti ci sa vam koli tomu nieco stalo ak kryt nemate, pripadne ci sa extremne spini motor atd. neberme do uvahy konkretne auto, len realne skusenosti...a diky :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som mal taku realnu skusenosť že som jazdil žigulikom OFF-ROAD po polnych cestách a nemyslím si,žeby mi nejaký kryt motora zo spodu niekedy chýbal..
skor si myslím,že pri extremnych podmienkach by bol len na obtiaž,lebo by sa tam zachytaval všetok bordel..

pokiaľ jazdíš v normálnych podmienkach po asfaltových cestách dufam,že I:triedy

tak na nejaký spodný kryt motora možeš smelo zabudnuť
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

len to tam daj aspon budú mať kde myši stavať hniezda a zohrievať sa v zime

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní