Chevrolet Aveo 1.2 - zvuk od motora

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Aveo 1.2 - zvuk od motora

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Zdravim, tak mám ďalší problém so chevroletom, auto mi šlo bez problémov normalne a počas jazdy mi začala niečo búchať, hučí to od motora, no jeden mechanik povie že to môžu byť ventily, druhý že rozvody, tretí to a ďalší to,no keď stojím na a motor ide na voľnobeh nieje to počuť. Tak isto keď idem počas jazdy a Radim pod 2200 to nieje počuť tiež, začne to počas jazdy od 2500 keď preradujem, teda keď vyradim aby som zaradil ďalší stupeň, tak isto na voľnobehu nič ale keď stojím na mieste a pridám tak tiež to začne až zhruba od 2200, keď to začalo búchať som prišiel domov odstavil auto a skontroloval olej ten bol pod minimum, je možné že odišli ventily? Jedná sa o Aveo 1.2 53KW 8V 2007, pridám video do komentáru, na konci videa bude zvuk toho ako to ide na voľnobeh
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

rozvody s vodnou pumpou si kedy naposledy menil?
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Ja mám auto 20t km cca a nemenil som ich ja ešte, a auto má 209 tisíc
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Aveo 1.2 - zvuk od motora

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pato0407 napísal:…jeden mechanik povie že to môžu byť ventily, druhý že rozvody, tretí to a ďalší to…
Mozes pochodit aj 50 mechanikov. Raz to u jedneho budes musiet nechat, ten bude rozoberat az kym problem neobjavi.
To iste na internete mozes citat co len chces, problem najde mechanik v servise.
Alebo mas vybavenie a chces opravovat sam?
Potom predpokladam, ze aspon podla zvuku vies presnejsie identifikovat miesto a uz mas rozobrate, akurat potrebujes nejake udaje, napr. utahovacie momenty…
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Odspodu?
No, to on uz nedavno riesil problemy, tiez kopa mechanikov pozerala a ...

chevrolet-aveo-1-2-benzin-53kw-trhanie- ... 76963.html

A? No, asi sa jazdilo dalej a treba este vacsiu kopu mechanikov.
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Ten problém sa vyriešil výmenou čerpadlá a auto šlo chvíľu ako hodinky nič nebuchalo nerobilo a toto sa mi stalo pred vcerom a autom sa nejazdilo, a taktiež mi na to prišli po výmene dieloch po niekolky krát preto som písal :)
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Prdi ti ventil.zle nastavene rozvody a do urcitych otacok je to pocut.
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

@A566
Presne to mi robí
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

zdvihatka pocut hore, pod vikom. hlasitost *klik* casom sa moc nemeni, vysokymi otackami moze zmiznut. -> mrtvy hydrostel/velka vôľa ventilu.
ojnicne lozisko pocut dole v bloku. (stetoskop) chyba sa prejavi aj na tlaku oleja.
vysokou teplotou (olej viskozita) a casom, sa ojnicne lozisko (hlbsi zvuk) stava hlucnejsim. otackami je zosiluje. nakoniec ojnica prerazi blok.
[img]https://www.thirdgen.org/forums/attachm ... 170459.jpg[/img]
staci dlhodoba odflaknuta udrzba a blbe zaobchdzanie a je tam.
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

@a566 Presne toto mi povedal jeden kamarát, ojnicne ložiská a aj hore niečo, ak som včera naštartoval tak dosť dymelo, skúsil som kus pridať a stále to robí tak isto, teraz je otázka či by sa to oplatilo pomenit aj keď viem že by to dosť stalo a spraviť ten motor poriadne nakolko auto využívam na podnikanie alebo kúpiť druhý motor tiež s veľa km a čakať či o mesiac neodíde aj ten, aký je váš názor
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celé dni dohadov.Nie je stokrát rýchlejšie zhodenie ol.vane a demontáž víka ventilov ? Ešte aj amatér má všetko potrebné na poobedie zistené,to nie je dvanásť valec od bavorov ale triviálna hračka od Daewoo.Všetko má mieru akejsi pravdepodobnosti ktorá sa odvíja od km.Ibaže ...sme zase doma...asi nepodstatný údaj.Že pri aute ešte nebol človek čo trolinku motorom rozumie je viac ako isté,pretože jeden normálny mechanik si zoberie slúchadlá a el. stetoskop a za tri minuty povie na ktorom čape sa uprdla mucha,a nemusí ani rozoberať,zvuky sú chatŕakteristické a majú vzťah k akcelerácii a decelerácii motora a k teplote oleja
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Brate, ja chodím iba k svojmu obvodnému lekárovi, ak je zastupovaný ani tam nepáchnem,chodím do jedného kostola, k jednému farárovi, aj krčmu mám svoju obľúbenú, kde vedia že, pijem čapovanú kofolu. Neviem, čo Vás mnohých vedie k tomu bol som u viacerých mechanikov......každý si tvoje spovedné tajomstvo vypočuje a dá Ti rozhrešenie od 10 do 300evri, ale stále ten tvoj kár má spovedné tajomstvo....., a preto si Ti dal minule radu,...nájdi si jedného poriadneho farára mechanika na tvoj boľavý chevrolet. Je kus železa ako každý iný, ale tento niekto pred klinickou smrťou posunul tebe.
Môj farár mechanik mi povie čo ma čaká a neminie a podľa toho sa riadim, a nezaťažujem si boľavú hlavu siedmimi neodbornými radami.
Tu od počítača Ti tvoj zomierajúci motor nikto nikdy nevylieči.
Ten motor treba zdiagnostikovať fyzicky a následne chirurgicky liečiť tz otvoriť poškodené rakovinové časti vyoperovať a nahradiť zdravými časťami, čo dokáže iba skutočný mechanik, nie Janko vyučený za murára, ktorý ma doma zdvihák za účelom výmeny oleja a brzdového obloženia pre rodinu a dedinské okolie. :4012:
--""::Príspevok som písal súbezne s pánom Hlavatým, kde Ti po lopate napísal to čo písal aj ja. A takýchto mechanikov ako je pan Hlavatý je bohužiaľ čoraz menej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

trucker...pripomína mi to vtip o ženách...z kilometra vidí že máš fľak na košeli,ale ani z 30 cm nevidí že pred ňou stojí úplný idiot,ešte za neho vydá.
Jedno auto jeden mechanik kým neskončí v kovoštrotovom nebi.Ťažko vysvetlíš.Môže prísť po x rokoch už si ho nemusíš pamätať,ale akonáhle sa postaví medzi stlpy v dielni sa ešte pred zhasnutím nahrajú stiahnu veškeré data a hopla,toto tu už bolo,záznam sa priraduje k poslednému aj keď prešlo desať rokov. A tak,ak chodí máš záznam rok po roku,km po km až dodnes všetko,ako chorobopis u lekára.Ibaže sa lavíruje,môžme hádať prečo,a tak ku každému príde vždy jedna nečítaná kniha. Tisíckrát to môžeš napísať,že vzťah medzi stálym klientom je úplne iný vesmír ako ho pozná 99% ľudí pre ktorých je cesta do servisu niečo ako krížová kde sa celý čas rieši ako ho kto oj..kabátil.Nabudúce už k nemu nepôjde

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní