Cesty na slovensku - vasa skusenost

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ako by ste riesili problem cesty na Slovensku

zvysil by som dan z motorovych vozidiel
1
3%
obratil by som sa na Obvod urad Dopravy
8
22%
znizil by som cestnu dan a pritlacil by som na vladu /formou peticie/
27
75%
 
Celkom hlasov: 36

umpopo
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 14.08.2007 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa umpopo »

Navrhujem pridat volbu: Opustiť túto republiku.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

som z LV, jazdim prevazne LV-NR, LV-BB, LV-BA...katastrofa, jamy, vymoly, nie je kde uhnut, preco?...nie su financie na opravu...ako si to predstavuju kompetentní dalej, do buducna? Cesty su horsie ako boli, na Slovensku totiz nevedia robit asfalt, mali by pouzit konecne recepturu Rakusanov, ci Madarov...tam to celkom ujde.
ANDYLA
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 15.09.2009 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ANDYLA »

laura napísal:som z LV, jazdim prevazne LV-NR, LV-BB, LV-BA...katastrofa, jamy, vymoly, nie je kde uhnut, preco?...nie su financie na opravu...ako si to predstavuju kompetentní dalej, do buducna? Cesty su horsie ako boli, na Slovensku totiz nevedia robit asfalt, mali by pouzit konecne recepturu Rakusanov, ci Madarov...tam to celkom ujde.
presne tak nasa "kvalita" asfaltu je uplne o nicom oproti rakusku, nemecku, slovnisku..a typujem ze nas meter strvorcovy asfaltu je jeden z najdrahsich :) dufam ze aj na Slovensku budu raz pekne rovne cesty bez vymolov :4012:
pdk
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 09.11.2008 19:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pdk »

Jazdim hlavne po BA a okoli. Dnes som platil cestnu dan 239 €, pytam sa za co? Nase cesty su presnym odrazom tohto statu - rozkradnuta republika, derave cesty!
bmwe333
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 01.10.2009 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bmwe333 »

presne tak, kym nedame poriadny, kvalitny asfalt na vsetky cesty, tak nas tieto diery budu cakat kazdy rok.. :3c90: :3c90: :3c90:
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

Najučinejšie riešenie by bolo samozrejme chytiť kompetentneho a otrieskať mu tu sprostu hlavu o prvu stenu.

Ale keďže nám zväzuje ruky právo, tak nejak zatlačiť na vládu. Natočiť nejaké video tých najhorších úsekov a doniesť to priamo radičovej aj s jasným stanoviskom. Nech je červena od hanby.

A či som ochotny platiť vyššiu daň z motorovych vozidiel? Jednoznačne nie, lebo aj keby stupli poplatky o 100%, rovnako by sa to rozkradlo a našli by sa iné výhovorky, prečo sa to nedá. Ja platim (plnim si povinnosť voči štátu, či samospráve) a jazdim po shite a ničím si svoj milovaný voz (štát si svoju povinnosť neplni absolutne).

Snáď sa stane zázrak a presadia spomínaný zákon o hmotnej zodpovednosti politikov. (ktorý samozrejme dúfam nebude bezzubý a neúčinný)
dlzen1
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.10.2009 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dlzen1 »

Ani si to nikto neuvedomuje tam hore zo spravy ciest, ale taka velikanska jama moze sposobit tragicku nehodu, ked sa bude dotycny chciet vyhnut za dazda a poslednej chvili strhne volant moze dostat smyk a trafit niekoho oproti a celna zrazka vacsinou konci tragicky. Cely problem je v kvalite asfaltovej plochy. Ono sa to raz prejavit musi ked sa niekde setri ze jo. Ale na slovensku je problem ten ze ceny novej pokryvky ciest su jedny z najvyssich v EU a kvalita je niekde uplne inde takze si viete predstavit kde tieto peniaze skoncia (u koho).
Co som zatial postrehol, tak najhorsie cesty su suverenne v Presove a cesta prvej triedy medzi Zilinou a Ruzomberkom to je tiez zazitok obchadzat tie vymoly, ale ani sa necudujem, kedze tuto tranzitnu cestu mala nahradit dialnica. Tato cesta nebola stavana na taku enormnu zataz a teraz sa to aj potvrdzuje.
Co sa tyka opravy vytlkov, tiez sa pozastavujem nad kvalitou oprav, ked tam dvaja pracovnici kydnu za lopatu asfaltu a vysledok je ucapkany kopec, co samozrrejme tiez nerobi najlepsie podvozku vozidla.
Ale ten Presov to je fakt unikat, tolko zaplatanych dier som este snad nikde nevidel. Hold samosprava vyuziva ziskane prostriedky z dani a zo statneho rozpoctu inak ako by sme si my predstavovali . Na Slovensku je to tak. :angry:
VTECpower
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16.08.2008 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VTECpower »

Som z SL a cesty tu sú v havarijnom stave.Kruhový objazd (má sotva 2 roky) je už samá diera,ďalej most,ktorý "opravovali"po povodniach a ktorý len prednedávnom spojazdnili úplne má na sebe už tiež diery...cesta za Hniezdnym smerom na Kežmarok je samý výmoľ a jama.Poniektoré jamy sú taká hlboké,že na nich nieje problém odtrhnúť koleso a pokiaľ idete rýchlejšie do zákruty(cca 70km/h) tak celá predná náprava odskakuje na dierach.Toto už nieje len o tom,či trpia autá ale cesty sú priam životu nebezpečné.Do riti aj s celou vládou....hlavne že oni si chytajú cestných pirátov kkti.
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

peniaze idú do roznych pokladníc ale otázkou je či sa aspoň tie vybrané vrátia vo forme opráv,výstavby komunikácie atď.

neviem ako či by nepomohla hromadná žaloba
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

umpopo napísal:Navrhujem pridat volbu: Opustiť túto republiku.
:2f93: naco tu este sedite a placete.lepsie uz nebude.
Naposledy upravil/-a seven549 v 01.02.2011 01:54, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

VTECpower napísal:Som z SL a cesty tu sú v havarijnom stave.Kruhový objazd (má sotva 2 roky) je už samá diera,ďalej most,ktorý "opravovali"po povodniach a ktorý len prednedávnom spojazdnili úplne má na sebe už tiež diery...cesta za Hniezdnym smerom na Kežmarok je samý výmoľ a jama.Poniektoré jamy sú taká hlboké,že na nich nieje problém odtrhnúť koleso a pokiaľ idete rýchlejšie do zákruty(cca 70km/h) tak celá predná náprava odskakuje na dierach.Toto už nieje len o tom,či trpia autá ale cesty sú priam životu nebezpečné.Do riti aj s celou vládou....hlavne že oni si chytajú cestných pirátov kkti.
mna take nieco netrapi.jazdim v zime na favosi.silemblok 1 euro.nech sa naprava vytlcie aj kazdy tyzden.popitchovka auto.a ziaden strach v meste,ze to do niekoho napeckujem.este aj miestny zolici sa uhynaju na tych svojich vw,baworoch :40bd:
Naposledy upravil/-a seven549 v 01.02.2011 01:56, upravené celkom 1 krát.
RADO13
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 02.04.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RADO13 »

umpopo napísal:Navrhujem pridat volbu: Opustiť túto republiku.
:28b7: :28b7: :2f93:
RADO13
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 02.04.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RADO13 »

NEPOCHOPIM TYCH IDIOTOV CESTAROV PRECO VLASTNE LEPIA TIE JAMY KED JE JANUAR A JE MINUS SEST A ONI PCHAJU TAM ASFALT KTORY MA DAJME TOMU OKOLO STO STUPNOV MA TO ZMYSEL KDE SA TEN ASFALT ZVIAZE KED JE VONKU MINUS A ASFALT JE TEPLY TO KAZDY CESTAR MA POMOCNU SKOLU CI CO VED LOGICKY TO SPOLU NEZVIAZE A NA DRUHY DEN SA TO ROZPADNE A SU ZAS NA TOM ISTOM .... INTELIGENCIA :-\ :28b7: :4090:
tibkac
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibkac »

Platíme tu za nič, a tá cena dialničných známok, to akože začo, za týchto pár metrov dialnic, že im nie je hanba, zarábame jak žebráci a takéto ceny, hlavná vec že pán Počiatek má v garáži mramorovú dlažbu...
Dano35
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.03.2007 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dano35 »

tibkac napísal:Platíme tu za nič, a tá cena dialničných známok, to akože začo, za týchto pár metrov dialnic, že im nie je hanba, zarábame jak žebráci a takéto ceny, hlavná vec že pán Počiatek má v garáži mramorovú dlažbu...
A VELKU PLAZMU NA STENE.... :2f93:

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní