Cestovanie- Rumunsko/Transylvania

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Cestovanie- Rumunsko/Transylvania

Príspevok od používateľa Rolfos »

Ahojte,

chcel by som sa poradit v takejto veci- na buduci tyzden budem zrejme musiet ist sluzobne do rumunskej Transylvanie, mesta Odorheiu Secuiesc (po madarsky Udvarhelyi).

Vedel by mi niekto, kto tym smerom chodieva alebo v poslednom case isiel, poradit:

aka je z Bratislavy najlepsia trasa?

v akom stave su tam cesty?

ako je to tam s kradnutim aut (pojdem asi na Eckovom MB, prespal by som tam 1 noc a zrejme budem musiet nechat auto na ulici)?

ako je to s kvalitou nafty?

Pripadne este nejake dalsie tipy a rady.

Vopred dakujem za vsetky (rozumne) odpovede.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bol som v Rumunsku as 5-6 krát za posledných 12 rokov naposledy pred 2 rokmi.
Rumunsko je cestovateľský ústretová a pekná krajina.
Má dostatok infraštruktúry a aj cesty sú už poopravovane a niektoré na novo vybudované hlavne ťahy.
Nemal som veľkú skúsenosť z hotelmi,no podľa toho ako húfne sa tam cudzinci zastavujú,hlavne pred penzionmije predpoklad, že stravovacie a ubytovacie sluzbyslužby sú kvalitné,hlavne čo sa týka chutnej stravy.
Čo sa týka tankovania,uprednostnil by som Rompetrol,je to sieť s dobrými cenami a predá najvac paliva v Rumunsku so Shell som nemal dobré skúsenosti hlavne s LPG.
Obsluha na hlavných ťahoch vie po anglicky, platobné karty berú všetkých značiek.
S BA pôjdeš smerom na Budapešť,Debrecen ,
Oradea,Kluž,Targu Mures,je to frekventovaná cesta,,môžeš sa aj zastaviť na parkovisku a pospať v aute ,no problém,hlavne teraz v lete je tam veľký pohyb,cestujúcich,pozor len na hranici v Oradea na dotieravých kseftarov hlavne netreba zastaviť hneď za čiarou,ale na prvej benzínke treba kúpiť vinetu,poplatok za používanie ciest.
problémy alebo nejaké prepadnutia vôbec nehrozia,treba byť však prirodzene opatrný a nedávať sa z nikým do reči.Proste normálna cestovatelska obozretnosť.
Šťastnú cestu-Drum Bun !
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pozor na psy a konske povozy :40bd:
Ano, je to tam bezne.
Inak nemam co dodat uz k napisanemu. Normalna krajina, cesty, hlavne tahy opravene, na slovensky pomer az luxusne, dialnic pomenej, ale zato cesty hoc aj cez obce, dediny sirokeee a aspon co som tade isiel, tak dodrziavanie max rychlosti im moc nehovori, cez noc kamiony to valia 90 cez obce. Treba sa drzat zbytku premavky.
Ano, ked je hliadka tak hodne blikaju, davaju vediet.
Co sa tyka kradeze auta, to snad riesi poistenie. Tomu sa nevyhnu auta nikde.
jozhaz
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 24.02.2011 18:42
Zdieľať na Facebook

Transylvánia

Príspevok od používateľa jozhaz »

Bol som tam cca pred dvomi rokmi. Majú lepšie cesty ako my!!! Hotel, kde som spal bol dobrý názov už neviem, ale veľa vecí ma prekvapilo -pozitívne. Auto som mal normál na parkovisku-bez problémov. Pozor na cigáňov a nedávať sa s nimi do reči.Ak moc otravujú spomeň políciu a zmiznú ako gáfor, tam sa s nimi nemaznajú ako u nás.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 80 neregistrovaných