Cesta do svedska

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laska197
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.08.2014 18:26
Zdieľať na Facebook

Cesta do svedska

Príspevok od používateľa laska197 »

Zdravim ma niekto skusenosti s cestou do svedska?v nedelu mam vyrazit a vobec ani odhadom newm kolko mozu byt naklady,jasne ze peniaze si beriem aj naviac len by som chcel vediet cca kolko to vide cca 2000km.vdaka
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

svedske palivo pocitaj 1,5 e/liter a velmi sa nepomylis lol, stasnu cestu....
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laska197
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.08.2014 18:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laska197 »

Ok dakujem,kazdu radu si cenim.
laska197
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.08.2014 18:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laska197 »

Idem,teda mam ist cez cechy,nemecko,potom trajekt ktory trva cca 1:45hod.to mi zabookuje ten pan za ktorym idem a potom je este jeden trajekt ktory premava cca kazdu chvilu v 20min intervaloch.mam to vsetko rozpisane v maili od neho.ja som chcel len cca kolko vidu naklady ci niekto nieco take absolvoval a kolko ho to vyslo,ano viem ze zalezi od auta obsahu a inych veci,ale chcel som vediet len orientacne naklady.dakujem za kazdu radu.Koniec koncov zoberem "balik"penazi a idem nech uz je to ako kolvek.
laska197
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.08.2014 18:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laska197 »

Dakujem vsetkym za radi,skor som cakal ze ma tu niektory jedinci dodzubu ale som rad.Dakujem pekne
kotuciak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.08.2017 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kotuciak »

to ťa teda obdivujem, že si sám trúfaš dôjsť až do švédska. ja keď počítam tak nejakých 200-300 eur by som si zobral len na benzín lebo to môže kolísať v závislosti od toho kde budeš tankovať, lebo laci ti dobre napísal, že mimo diaľnice natankuješ lacnejšie ale záleží od teba či sa ti bude chcieť zakaždým zachádzať do mesta. a veľa šťastia na cestách
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Predpokladám, že máš navigáciu. Ja používam Waze, kde si nechám vyhľadať najbližšie čerp. stanice s dobrými cenami (mimo diaľnice väčšinou do 7 minút) a ušetrím na nádrži aj 10 euro oproti diaľničným cenám. A to sa oplatí ísť aj 5+5km mimo diaľnicu, no nie?

Jeden trajekt ide z Rostocku do Gedser - ten trvá 1:45h, druhý ide z z Puttgardenu do Rodby, ten trvá pol hodinu. Na check-in musíš byť 15 minút pred termínom plavby. Radšej vyraz z domu skôr, nech máš rezervu aspoň 3 hodiny. Ak máš plavbu napr. o deviatej večer, v pohode ťa zoberú aj neskôr, ak termín nestihneš kvôli nehodám a zápcham. Ale ak máš plavbu o 11 v noci a prídeš tam o jednej, čiže dátumovo druhý deň, tak máš smolu a musíš si zaplatiť nový lístok. Pri kúpe lístka je možnosť si ho poistiť za určitý poplatok za vrátenie.

V Dánsku pozor na predpisy, nenechaj sa zmiasť Švédmi, ktorí väčšinou jazdia vysoko nad limit. Pokuta ich počká v poštovej schránke :)A bacha na cyklistov na kruháčoch...
kotuciak napísal:to ťa teda obdivujem, že si sám trúfaš dôjsť až do švédska. ja keď počítam tak nejakých 200-300 eur by som si zobral len na benzín lebo to môže kolísať v závislosti od toho kde budeš tankovať, lebo laci ti dobre napísal, že mimo diaľnice natankuješ lacnejšie ale záleží od teba či sa ti bude chcieť zakaždým zachádzať do mesta. a veľa šťastia na cestách
Po prekročení česko-nemeckej hranice si môže odfúknuť, že to prežil, lebo tým momentom rapídne klesá počet debilov na km2.

LaciLK - nie je nutné sa stresovať stíhaním na loď, lebo ťa bez problémov zoberú na hociktorý ďalší trajekt. Predpokladám, že minimálne 20-30% ľudí každý deń nestihne "svoju" loď.

Vo Švédsku je nafta drahšia, ako benzín, preto tam veľa naftových áut ani nenájdeš. Švédi dokonca diskutujú o tom, že do 4 rokov zakážu predaj naftových áut vo svojej krajine. V Dánsku je to napr. presne opačne. Benzín drahý, nafta lacná. Aj v Citroene C1 nájdeš diesel...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Cena za trajekt Putgarden-Rogby a následne most Kodan-Malmo/ alebo trajekt Helsingor-Helsingborg je približne na rovnakej úrovni ako Rostock-Trelleborg/ Swinoujisce-Ystad/Trelleborg.
Ostatné Ti vysvetlili kolegovia, Svedsko je super krajina, policajti bezproblémoví, korektní, tak isto aj jazda po dialniciach a cestach bez stresu a pod. Ak niečo viac napíš ss som vo Švédsku každý týždeň jeden a pol dňa.
Naposledy upravil/-a trucker694 v 08.08.2017 12:12, upravené celkom 1 krát.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ak som dobre čítal ideš cez CZ,D do Rostocku a následne do Gedsaru, potom Helsingor Helsinborg. Skús trajekt Stenaline/TTline Rostock Trelleborg, ušetríš jazdu cez DK a Kodaň, ktorá býva zapchatá. A kde je vo Švédsku Tvoj cieľ?
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

svedsko

Príspevok od používateľa julko242424 »

chodil som stale cez polsko trajektom(8hodin).swinoujscie je pristav a odtial 8hodin.davaj si pozor na rychlost.maju pohodene ako normalne kable cez cestu a ako rychle prejdes cez3 kable maju tvoju rychlost.kazdopadne dotankuj plnu v nemecku alebo v polsku.hned ako si odstavis auto vsetko ber so sebou a utekaj jest kebo ked dojdes trocha neskor tak vsetko vyjedia.a ked zaspis v kajute penazenku si daj pod hlavu.funguju tam chalani co to vykradaju.vela stastia
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

svedsko

Príspevok od používateľa julko242424 »

trucker a cakal si uz v ystade 3 dni za zle pocasie? :-D :40bd:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Vo Švedsku začína občianska vojna.

Príspevok od používateľa laco1871 »

V alternatívnom médiu ZEM&VEK v augustovom vydaní na strane 10 je uvedená táto správa :

"Komentár dánskeho spravodajskeho kanála DK z 21.juna 2017 píše o globalizovanej kriminalite vo Švedsku,prerastajucej do celospoločenskej anarchie...
Národny policajny komisar DanEliason potvrdil,že situacia je nesmierne vážna...
Švedska policia varuje štátne orgány pred zločinmi kolosalnych rozmerov,najmä na predmestiach, ktoré zakonite prerastú do občianskej vojny, pretože prísun utečencov ďalej pokračuje.
Najmä v Malmö je polícia nutená zashovať pri prestrelkách denne a situacia sa policajtom začína vymykať spod kontroly..Situacia je taká vážna ,že je nutné použiť armádu.."
Toľko mesačník ZEM&VEK ..

Išli by ste do tejto krajiny, po oboznamení sa s tým,že je tam taká riziková situacia ??
Ja určite NIE.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: svedsko

Príspevok od používateľa trucker694 »

julko242424 napísal:chodil som stale cez polsko trajektom(8hodin).swinoujscie je pristav a odtial 8hodin.davaj si pozor na rychlost.maju pohodene ako normalne kable cez cestu a ako rychle prejdes cez3 kable maju tvoju rychlost.kazdopadne dotankuj plnu v nemecku alebo v polsku.hned ako si odstavis auto vsetko ber so sebou a utekaj jest kebo ked dojdes trocha neskor tak vsetko vyjedia.a ked zaspis v kajute penazenku si daj pod hlavu.funguju tam chalani co to vykradaju.vela stastia
JPP,alebo si to zažil?a kedy všetko vyjedia. Plávam od 2010 a čo tu píšeš je akoby si bol z redakcie +1day, new time!
Max 24 hod na veľkú loď Mazovia kvôli bad weater! Asi päť krát za sedem rokov. Nešír paniku, a koľko krát za rok plávaš alebo jazdíš cez PL do SW?
Laci tu píše pravdu, na Slovensku je to oooovvvveeeľľľaa horšie čo sa týka krádeží a kriminality, a opalený spoluobčania sú na slovaci agresivnejsi ako ti sweden. :40bd:
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

zdravim... uz len dodavam, ze jazda cez DE vyjde mozno lacnejsie nez ten dlhohodinovy trajekt, treba si vhodne casovo naplanovat cestu, samozrejme naj. cez noc a nad ranom trajekt, oddychnut pospat, tankovat v DE, netreba nikam do mesta, staci zist oznacenie autohof, podvecer a v noci je cena perfektna... stastnu cestu...
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

svedsko

Príspevok od používateľa julko242424 »

ale ved je to tak s tym vyjedanim nie? :-D ja som jazdil linku pod stockholm(sodertalje).nosili sme scaniu.sem tam som sa dostal do luley ale to bolo zriedkavo.naposledy v roku 2014 som jazdil a cakal pred dusickami.teraz som zeriavnik ale jazdenie ma bavilo viac len to bohuzial neni ohodnotene...

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní