Československý technický preukaz Jawa 250/590 sport

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janko00000
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.03.2013 18:19
Zdieľať na Facebook

Československý technický preukaz Jawa 250/590 sport

Príspevok od používateľa janko00000 »

Zdravim chcel by som sa opytat jednu vec. Idem kupit jawu 250\590 sport chlap ma ku tomu stary technicku preukaz v ktorom nieje ziadna peciatka o tom ze vozidlo bolo niekedy odhlasene alebo natrvalo vyhlásené. Číslo technického sedi s motorkou ale nie su ku tomu staré značky. Je to stary ceskoslovensky technicky. Da sa takato motoka prihlasit na tento technický ? Alebo to uz nieje mozne ak niekto vie ako je to dakujem pekne za odpovede.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jedine ak na veteránske...
janko00000
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.03.2013 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janko00000 »

takže nedá sa to už nijako prihlásiť ? na veterána to nechcem lebo za to sa musí platiť a a motorka už nebude mať takú hodnotu ako keď je s originálnymi papierami.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na výmenu starých značiek na súčasné bolo času dosť. A termín skončil pred milión rokmi. Aspoň vieš prečo je taká lacná...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Z ľudského a morálneho hľadiska je to svinstvo že v tejto rozvojovej krajine, zopár dementov na hradnom vrchu robí zle celému zbytku občanov a vlastne aj daňovníkov. Čo sa líši technicky takáto moto od moto ktorá má súčastné papiere? prečo doprdele by som nemohol ísť na KO,EK,STK a opotom na fizláreň pre nové tabuľky a TP???
Lebo dakto navrhol a tajtrlíci zdvihli paprču a rozhodli, že nie! toto našim občanom netreba.
Legálnej cesty niet....Tak nám treba !
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na jednej strane máš pravdu, na druhej prechodné obdobie bolo dostatočne dlhé, aby to stihol aj ten čo bol dlhodobo PN a keď nestihol tak bolo vozidlo trvalo vyradené. Neviem či vo vyspelom Nemecku prihlásiš niečo čo bolo trvalo vyradené z evidencie...
janko00000
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.03.2013 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janko00000 »

prečo tento čas na výmenu ohraničili ? Však keby sa to dalo urobiť aj teraz nič by sa nestalo. Aspoň by trošku zarábali na tom...
Si myslím
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Napr. očistili evidenciu o neexistujúce? :41c2:

Nové EČ máme od r. 1997, dokedy by si chcel, aby bolo možné vymeniť staré? Nebolo to zo dňa na deň, času mal každý dosť. A kto sa na to vyprdol jeho hlúposť...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Už celá výmena tabuliek do nejakého dátumu ak niesu poškodené je blbosť ...Všetko to je len biznis dakoho ...vieme koho...
Donedávna som vídal v susednom Hainburgu starý Opel na takých tých starých malých čiernych s bielymi znakmi - pamätníci ich poznajú (tie im tam platia možno od konca vojny...) Ak to funguje tam prečo nie aj tu ? Veď je to cca 10 km rozdiel. Jáj oni vojnu prehrali a my vyhrali....tak asi preto.
Tu nejde o to, že dakto sa na to vysral a nevymenil tabuľky, ale ide o to že štát mi legálne obmedzuje používať môj súkromný majetok z čisteho byrokratizmu a debilizmu . A o to by ani nešlo OK, nemám platné tabule nesmiem na cestu, ale ono nieje ani normálna šanca to dať spätne do poriadku a to je najhoršie. To jak keby mi prepadol OP a kašlem na to 2-3 roky a naraz mi zoberú svojprávnosť alebo ma strčia dakam do ústavu a obmedzia ma nejako len preto, že smola mal si času si to vybaviť...Aj keď chápem že zrovnávať ľudí a vozidlo sa nedá. Ale stačí prijať vhodný zákon a všetko ide a myslím že svet speje do takého stavu že sa ešte budeme diviť a iným veciam a nechápať.
janko00000
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.03.2013 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janko00000 »

bolo mi povedané že je to možné ešte dať do poriadku dozviem sa viac a dám vám vedieť ak sa o to niekto bude zaujímať
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Konkretne u nás na dedine. Zomrel starší manželský pár , deti ich pochovali , zamkli dom a odišli . Vrátili sa ich deti o 17 rokov a v garaži Lada 1500S v cukríkovom stave , len smola staré značky neplatné papierwe. :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
A druhá kuriozita - je tu Zetor Super 50 , ktorý ani od novoti nikdy nebol prihlásený v evidencii , ale zase ten nejazdí po cestách ale orie záhrady, a to už má cez 50 rokov. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

VLADY napísal:Už celá výmena tabuliek do nejakého dátumu ak niesu poškodené je blbosť ...Všetko to je len biznis dakoho ...vieme koho...
Donedávna som vídal v susednom Hainburgu starý Opel na takých tých starých malých čiernych s bielymi znakmi - pamätníci ich poznajú (tie im tam platia možno od konca vojny...) Ak to funguje tam prečo nie aj tu ? Veď je to cca 10 km rozdiel. Jáj oni vojnu prehrali a my vyhrali....tak asi preto.
Tu nejde o to, že dakto sa na to vysral a nevymenil tabuľky, ale ide o to že štát mi legálne obmedzuje používať môj súkromný majetok z čisteho byrokratizmu a de*** . A o to by ani nešlo OK, nemám platné tabule nesmiem na cestu, ale ono nieje ani normálna šanca to dať spätne do poriadku a to je najhoršie. To jak keby mi prepadol OP a kašlem na to 2-3 roky a naraz mi zoberú svojprávnosť alebo ma strčia dakam do ústavu a obmedzia ma nejako len preto, že smola mal si času si to vybaviť...Aj keď chápem že zrovnávať ľudí a vozidlo sa nedá. Ale stačí prijať vhodný zákon a všetko ide a myslím že svet speje do takého stavu že sa ešte budeme diviť a iným veciam a nechápať.
So všetkým súhlasím , až na to , že sme žiadnu vojnu nevyhrali, bolo to tak , že sme sa pridali od aktuálne prehrávajúcim k vyhrávajúcim a oni nás za to potom vzali pod svoj vplyv.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných