Certifikovaná opravovňa rámu vozidiel

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Certifikovaná opravovňa rámu vozidiel

Príspevok od používateľa george2.5 »

Dobrý večer. Chcel by som sa poinformovať, či niekto z vás náhodou nepozná nejaké certifikované opravovne rámov vozidiel.
Rodinné Pajero neprešlo STK kvôli tomu, že nie je čitateľné číslo podvozka (to isté ako VIN na štítku) vzadu na ráme kvôli korózii. Svojvoľne opraviť, prevariť nie je možné. Vraj opravu môžu vykonať iba certifikované dielne a je potrebné taktiež požiadať o pridelenie náhradného VIN, odniesť na KO, kde vyrazia a podobné reči...
Boli ste v podobnej situácii?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urcite mitsubusi by si svoje korozie mali ovladat oficialne spravovat...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Niekedy dokazali identifikovať aj prerazené číslo a teraz nevedia prečítať zhrdzavené ?

Ošúchať hrdzu droteným kotučom flexibruskou a musí byť čitateĺné...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

spytaj sa na urade dopravy , kedysi to robili len dielne ministersva vnutra -tam kde servisuju policajne auta , da sa ziadost oni ti vyrazia nove a zapise sa do TP , ale najlepsiu odpoved dostanes tam
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nie je celkom od veci to čo napísal lubos zimovcak, len to samozrejme o dva roky pri ďalšej STK bude znova aktuálne.
Preto sa mi javí najlepšie a najjednoduchšie pred nejakým vyrážaním nového čísla, to skúsiť očistiť na tom mieste s VIN, striedavo a opakovane odhrdzovačom a oceľovou kefou. Brúskou by som na to nešiel, čo sa raz odbrúsi, už sa nedá nijako nahradiť.
Ale keď budeš chcieť nahradiť staré číslo, na tejto stránke je to dosť podrobne popísané:
http://www.stkzvolen.sk/kategoria/Infor ... dneho-VIN/
tuninka
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Je to sila, ze problem na STK alebo policii ma vzdy len normalny clovek co ma v podstate skoro vsetko v poriadku. Bazarista a kamarat policajta, alebo kamarat kamarata na STK problem nema ziadny. Bezny clovek pride s autom co je na 99% OK a neprejde kvoli nejakej kravinke. Iny co ma auto so zavaznymi nedostatkami prejde cez STK jak nic a o emisnej sa radsej ani bavit nechcem.... na mojom aute co nechcelo drzat predpisanych 780 otacok na LPG, ale malo zavratnych 790RPM, tak sa krutil a krutil ze aky je to zavazny nedostatok, a vedla dizlacik, co ked pridal plyn, tak na 10 minut nebolo za komimom co vedie z odsavania plynov vyfuku pred branou STK nic vidiet, tak presiel na prvy sup. Napodiv na inom mojom aute som mal VIN ko pod celnym oknom necitatelne, kvoli tomu ze sa tam zvnutra pod sklom vyzrazala voda, tak kukol nalepku a mu to nevadilo. Cize rovnaky zakon co plati na celom uzemi sa ohyba v kazdom meste inak.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No máš pravdu že čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi, ale robíme si to sami, že upláca sa na všetkých úrovniach, potom sa nemôžeme čudovať, že sa blížime ukrajine a podobným krajinám, so všetkým čo z toho vyplýva.
Len jedna drobná faktická pripomienka - VIN číslo pod čelným sklom je len informatívne, jeho nečitateľnosť nebráni ničomu, dôležité je to na ráme alebo na plechu skeletu karosérie.
tuninka
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

wilz napísal:- - VIN číslo pod čelným sklom je len informatívne, jeho nečitateľnosť nebráni ničomu, dôležité je to na ráme alebo na plechu skeletu karosérie.

Wilz, asi to tak bude, ale nie na kazdom aute.... na mojich dvoch Ulysse co mam, tak je VIN pod celnym sklom, pod sklom v strede na spodku prekryte stieracmi. Stierace musis troska rukou posunut, aby si ho nasiel..... je tam okienko pod ktorym vidiet karoseriu, kde je vyrazene jedine VIN, okolo 15 cm dlhe, dost velke pismenka.... perfektne citatelne... len v case kontroly sa tam zrovna vykondenzovala voda...
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Ak vás nepustí tak p1čujete,potom chcete dávať úplatky. O dve témy na to si sťažujete v akej rici sa táto republika nachádza. Nakppať vás všetkých medzi vačky ,každý kto si takto serie do hniezda si nezaslúži nič lepšie ako tu je.
Uvedomte si že treba aby každý začal od seba.
K téme,hľadaj legálnu cestu ,určite to bude niečo stáť ,ale budeš mať pokoj aj na stk aj pri prípadnom predaji.
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

najlepsie bude si zajst priamo k autorizovanemu predajcovi, ktory bude mat aj svoj servis. mozno to nebude lacne, no je to asi ta najlahsia moznost
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

10e je menej ako napr. 150e za vymenu skla. Na 18 rocnom aute nebudem menit sklo pre prasklinu v dolnom rohu. Aj lekarnicku mam staru, stoji cca 8e takze som zarobil na viackrat....
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja im neradím ja len píšem že "úplatok" či "všimné" môže byť často obojstranne výhodná vec. Nestrávim pol dna na STK, idem hneď, nemusím riešiť na aute nepodstatné veci a hlavne nemusím sa kvôli hlúpostiam vracať na opakovanú.... samozrejme mám brzdy OK a nič z auta netečie. To je pre mňa to podstatné.... nech si každý rozmýšľa ako chce a vie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kolko ludi, tolko chuti, stk/ek berem naopak ako vyzvu, chyt ma ked to dokazes :d :D !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

hlavne že by tu všetci chceli švajc. ako som napísal nasrat!
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aké úplatky ??? zobudte sa. Kopa autoservisov má v ponuke služieb prípravu a absolvovanie stk a ek. Normálne zaplatená služba ako u zubárky blomba.Dajte si do googla zápis do katastra, prihlásenie vozidla, absolvovanie stk ,varovanie detí , upratovanie po maliaroch , výkopové práce ...... Volá sa to služby - niekto ti urobí obed v reštike a iný urobí na tvojom kare kontroly. lol
Pedro - konkretne švajc - dcera poslala avdinku na stk (či ako sa to tam volá).Priamo z tej kontrolnej stanice prišiel človek pre auto , večer jej ho priniesol s lajstrom kde boli vypísané chyby.Na druhý deň prišiel človek zo servisu zobral auto a večer jej ho priniesol s lajstrom kde bolo potvrdené , že chyby boli odstránené. Tento lajster ešte večer preposlala na STK a tým to haslo. Cena- posral by si sa, za najmenšiu awdi cvaj , to bolo 1400frankov. Dovi dopo ja by som si tam asi kúpil koňa - živého ekologického a ešte by som na neho dostal dotáciu. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], cicmanec842 a 75 neregistrovaných