Čerpacie stanice

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

teraz sa robil velky test nafty na slovensku vzdy normalna nafta aj premiova s kazdej cerpacky a dalioil vysiel vynikajuco dokonca bola na druhom mieste v rozboroch cetanovehe cisla takze problem v nej nevidim ja osobne tankujem vacsinou benzinol kedze ju mam vedla domu ale tak isto neriesim nejak pumpy hlavne aby boli vacsie a s vacsou pernamenciou tankovania
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

samozrejme že meradlá su kalibrované... a možno treba zobrať do úvahy takú fyziku že napr. s teplotou sa menia isté veličiny.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tonoaaa napísal: Niekto moze namietat, ze meradla su kalibrovane, ale stale je mozne vsetko.
jasne ze je to podvod.tie cerpacky si to nastavuju ako chcu.pokuty su smiesne kontroly vopred hlasene.ja mam doma pod nosom cerpacky slovnaft shell a gulf {asi americka v starych filmoch je to vidiet.}.na lacnej gulfke benzin netankujem spotreba je u oboch benzinovych aut velka.obe zeru o 3 litre viac.prejdem viditelne menej km ako napr ked tankujem shell slovnaft.rozdiel je aj 200km.shellka tam stojany nikdy nebol poctivy staci ak idem v lete kanistrom presne 10 litrovym na benzin do kosacky tankujem 11.2 litra pritom napr v rakusku do tej istej bandasky dam len 10.5 litra a uz sa vylieva.slovnaft je stabilny stale rovnake km aj nafta.co som sa pytal preco to tak je bolo mi povedane ak donesie cisterna palivo ktore sa pred plnenim zmisava s aditivami aj aditiva aj do benzinu nieco na zvysenie oktanoveho cisla a to sa robi tak napolovicu to zvysne aditivum sa predava dalsim ludom.na sk ku kontrolam nedoslo tak ako v cz niekto to zaplatil.v cz odhalili ze benzin 100 okanovy alebo drahsia nafta je len podfuk aj na omw shell.skratka k spotrebitelovi neprislo do nadrze to co z rafinerky vyslali.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pre nas ludi z Vychodneho Slovenska, také názvy ako Daloil, či Oliwa , nič nehovoria, pretože u nás jednoducho NEEXISTUJU :3c90:
takže sa nemožem k tomu vyjadriť...

Takisto ako pre ľudí zo Zapadneho Slovenska , nič nehovoria témy ako Komfos, či Sabi-Agro, alebo Oktan,alebo CBA ...

Takže nezahlcujte toto forum hluposťami !
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci upokojím ťa ani na západnom slovensku som o Dalioil alebo Oliwe nepočul. Klasika lacná sú Jurki a potom nejakí miestni indiáni ako Real-K. Ale okrem Slovnaftu ,tu všetko aj tak zaváža Orlen - teda plyn , lebo benzín naozaj patrí do kosačiek. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Dalioil operuje viac v TN kraji ale aj mimo,z dlhodobého hľadiska majú ceny oproti slovnaftu vždy nižšie o 7 centov často o 10 a dokonca som tam sem tam tankoval aj o 14 centov lacnejšie ako na slovnafte, je to asi rovnaká firma ako dalitrans-veľká dopravná firma, keďže tam tankujú aj ich kamióny čo som veľa krát videl na vlastné oči tak tej nafty by som sa neobával.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco,ja tankujem gas-plyn raz za dva mesiace. Tak dva-tri litre, do malej plynovej flaše. Varím si na variči namotovanom na tú plynovú bombu vodu na čaj, polievku :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker - to je velmi dobre, ja si stále želám aby všetci vedeli že auto s bombou je nebezpečné a neoplatí sa to. Lebo inak by si naši posranci mohli spomenúť a upraviť spotrebnú daň. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tá plynová fľaša v aute, musí byť z nej odmontovany varný diel. A fľaša musí byť mimo kabíny kamiónu. Zvyčajne odložená v kastliku, prípadne v návese, ale tam je ohrozená dlhoprstymi.
Mať v aute splyňovač s plynovou fľašou, čistý samovrah.
Plním fľašu zásadne v Poľsku, tu je to za pár grošov, doslova a do písmena. Liter lpg cca 1.6PLN, čo je cca 38 centov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sa mi lubi filozoficka debata o odrbavani na cerpacke vs priemerna spotreba z palubaku, chlapci...jasneze vas odrbavaju ! ale hlavne ta spotreba palubaku je LEN vypocet :41c2: , na niektorych autach sa to da aj menit v diagnostike trebars v intervale +-15% lol , aby ste mali argument, tak treba fyzicky merat prietok :41c2: je nato kram flowtronic sa to vola, henta spotreba co vy kukate je total informacna a ked bude aj 20% mimo, tak sa mozte stazovat na lamparni :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo a ja tiež prispejem filozoficky. Je mi u prdele celá spotreba lol ak si strážim nohu a urobím o liter menej (ano dokážem to lol ) tak ten mesiac najazdím o 300km viac (aj ked nemusím) a mesačný rozpočet mám furt rovnaký. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

100% prietokomer, vtedy zistíš presnú spotrebu auta. Inak je význam celej témy v anále.
Palubný počítač mi ukáže po jazde také haus numero, ani pán Boh nevie aké, druhé numerko ukáže výdajny stojan na PHM, a tretie numerko výstup zo satelitu, tj sonda v nádrži na PC v kancelárii. A verte neverte numerko dva a tri sú si veľmi blízky susedia. Numerko z palubného počítača je príbuzný z galaxie Gurun. :4012:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker ale nezabudni , že medzi vami drzo jazdia aj takí šialenci čo žiaden palubný pc nemajú a rátjú s perom a papierom na stojane :40bd: :40bd: :40bd: napríklad taký ja :d :D :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

bajo777 napísal:sa mi lubi filozoficka debata o odrbavani na cerpacke vs priemerna spotreba z palubaku, chlapci...jasneze vas odrbavaju ! ale hlavne ta spotreba palubaku je LEN vypocet :41c2: , na niektorych autach sa to da aj menit v diagnostike trebars v intervale +-15% lol , aby ste mali argument, tak treba fyzicky merat prietok :41c2: je nato kram flowtronic sa to vola, henta spotreba co vy kukate je total informacna a ked bude aj 20% mimo, tak sa mozte stazovat na lamparni :4090:
Bajo, jasne, ze palubak to nevie presne. 5 rokov na rovnakom aute pri vsemoznych priemernych spotrebach pri dotankovavani doplna mne osobne palubak ukazuje o 1,5 az 2,5 dcl vacsiu priemernu spotrebu oproti tej co som vyrataval dotankovanim. 100 000 km toto platilo. Az som natankoval na Vychodnom Slovensku na jednej z menovanych cerpaciek a cuduj sa svete vypocitana spotreba bola o dost vacsia. Dalsie 2 roky tankovania hocikde inde som opat bol pri vypocitanej spotrebe cca 2 dcl pod tou z palubaku. Je to moje zistenie.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

bajo777 napísal:sa mi lubi filozoficka debata o odrbavani na cerpacke vs priemerna spotreba z palubaku, chlapci...jasneze vas odrbavaju ! ale hlavne ta spotreba palubaku je LEN vypocet :41c2: , na niektorych autach sa to da aj menit v diagnostike trebars v intervale +-15% lol , aby ste mali argument, tak treba fyzicky merat prietok :41c2: je nato kram flowtronic sa to vola, henta spotreba co vy kukate je total informacna a ked bude aj 20% mimo, tak sa mozte stazovat na lamparni :4090:
Na mojej ex Honde Accord bol mimoriadne presný palubný pc. Maximálne sa sekol o 0,2l, bežne to bolo len 0,1 a veľa krát úplne presne.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 82 neregistrovaných