Ceny v autoservisoch

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Nikde som nenašiel, že ja ako servis zodpovedám za niečo, čo som nepredal."

Martincichy, len taka otazka, dost ma to zaujima. Ako je to v pripade, ze kupis original diel priamo od napriklad Volva a ten sa ukaze pri montazi/v zaruke oo montazi ako chybny? Menil som manzelke na XC90ke trubicky na vedenie servo oleja, vytiekol. Su to ohybane trubky, samozrejme iba original Volvo. Aj na nete som cital, se je to velmi citlivy system, a casto sa stava, ze sa mozu vyskytnut praskliny na mieste lisovantch ohybov. Mozes reklamovat diel u Volva a nepovie ti, ze kedze niesi autorizovany servis a tak chyba vznikla u Teba?

Ja si diely nenosím, len sa pytam. Moj mechanik totiz povedal, ze vyreklamovat nieco taketo vo Volve je extremne tazke, takze ani ked diel kupi servis neznamena to, ze na diel mas uplnu zaruku
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa Renova »

....tomu sa ináč hovorí že neučený majster hotový kat :2f93: .....ako by výrobca auta alebo autorizovaný servis k tomu došiel aby mu pri montáži každá druhá trubka praskla ?? :3020: ....jednoznačne nedodržaný technologický postup pri montáži dielu :b: ......všetko sa dá vysvetliť,ale nie všetkým :40bd:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Renova, ok, takze ak by sa stalo v buducnosti, ze to opat zacne tiect aj na tom istom mieste tak vyrobca da prakticky vzdy ruky prec a necha to na servise. Chapem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem sa vyjadriť k trubkám Volva,ale drahé elektronické diely (orig) sa celkom často ukážu problémové.Dá sa to vyreklamovať jedine pokiaľ vadu podložíte meraniami a teda viete chybnú funkciu preukázať.Ozaj výnimočne je reklamácia uznaná bez toho.Čas kým dostanete odpoveď je niekoľko mesačná,pokiaľ má oprava pokračovať a diel zabezpečoval servis,nič sa navonok nedeje,berie sa ďalší a vec si doriešuje servis a majiteľ často vôbec nevie že sa niečo udialo.Ale trojboj servis -majiteľ-predajca dopadne dobre asi iba výnimočne.Ale...operuje sa cenami a tu platia zákony trhu ktorým sa človek musí prispôsobiť.Ide do obchodných vzťahov a vôbec do vzťahov,tu je už všetko na ňom ako porieši.Múdry múdro,hlúpy hlúpo.Takáto debata jediné čo priniesť môže je skočenie si vlasov oboch táborov.Tým sa nič neporieši,hlúpy bude vždy pindať a hladať chybu v každom len nie v sebe,rozumný sa usmejú pod fúz lebo také problémy nemajú a zrejme mať nebudú.Každy musí sám prísť na to,kde robí chybu ak je večne nespokojný.Že sprostý nikdy nedá otázku spokojnému v čom to spočíva a čo robí inak je isté,pre neho je riešenie vylievať si zlosť za vlastnú hlúposť na okolí.Toto nikdy nik neporieši lebo riešenie nie je na žiadnom fóre,každý si ho nosí v hlave
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

mhlavaty, za tie trubky si mozete dosadit akykolvek iny mechanicky diel. Kedze sa tu riesila zaruka na donesene diely, zaujimalo ma ako je to v pripade, ze servis objedna original diel, mechanicky, ktory po nejakom case vykaze chybu, napriklad prasklinu. Nemoze sa stat, ze vyrobca odmietne reklamaciu, lebo sa vyhovori na nespravny technologicky postup pri montazi co servis nasledne odmietne a tiez neuzna reklamaciu? Tym padom by bol prakticky zakaznik na tom istom ako keby si doniesol vlastny diel nie?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Cenamcic, hej, to celkom dava zmysel. Takze zakaznik by v nijakom pripade nemal zostat bez zaruky ked nakup ide cez servis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ricardinho83 napísal: 27.08.2022 10:48 mhlavaty, za tie trubky si mozete dosadit akykolvek iny mechanicky diel. Kedze sa tu riesila zaruka na donesene diely, zaujimalo ma ako je to v pripade, ze servis objedna original diel, mechanicky, ktory po nejakom case vykaze chybu, napriklad prasklinu. Nemoze sa stat, ze vyrobca odmietne reklamaciu, lebo sa vyhovori na nespravny technologicky postup pri montazi co servis nasledne odmietne a tiez neuzna reklamaciu? Tym padom by bol prakticky zakaznik na tom istom ako keby si doniesol vlastny diel nie?
Rozumiem otázke,ale neviem na ňu odpovedať pretože posúdenie o vzniku praskliny posúdi niekto,ja to nebudem.Zrejme charakter dielu bude to na čo sa bude prizerať.Možno ano a možno nie...riešime kompetenciu iného,tj riešime niečo na čo nemáme dosah.
Voči zákazníkovi si tiež jeden servis automaticky zoberie na seba,iný pošle gazdu do teplých krajov.Čo hovorí zákon ? Zákon hovorí že sa nesmie kradnúť aj kadečo iné čo sa nesmie.Aj fašizmus je zakázaný a máme ho v parlamente,takže otázky zákona neriešme.Riešme veci ktoré riešiť môžeme.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...aby som nikoho neurazil,napišem to takto...Nikdy v zivote som nekupoval nove auto !!! Len jazdenky,/niektore boli moje srdcovky a vylučne vikendovky/. V prvom rade,mal som peniaze na servis a mal som peniaze na ich vyčačkanie./vždy som vražal do takych kokotin,že az to boli,pri predaji som to nikdy nezohladnoval,drži ma to dodnes a to som stary chuj/.Auta som menil často,ale vždy pri predaji muselo byt OK,aby chudačisko mal radost,aj ked som vždy prerobil.Menene sučiastky priznam sa,neviem,akeho boli povodu,činske,polske,alebo z madagaskaru,hlavne,ze to slapalo,pretože jedine,čo dokažem u auta vymenit je baterka a autopotahy.Som odkazany len na servisy,mechanikov,rozne fora,dobre duše...Dnes mnohi vyberaju auta bez rozmyslu,logickej uvahy,bez finančnej zabezpeky,však mam koncernovu audinu,vw,čo na tom,že par rokov budem žrat Vifon-ky,lebo nemam na servis,suciastky si budem kupovat made in china,mnohokrat nebude na palivo a ani na splatky...Ale som pán,mam koncernove auto !!! O mladsej generacii sa radsej vyjadrovat nebudem...Ich snom hned po skole je plat 2tisicky v čistom,služobny aftak,2 kurvy na reprezentovanie a nezaujimaju ich dosledky.Stredna generacia tiez nechce jazdit hocijakymi serblami,vybera,prebera,rata za a proti,ci bude mat na pripadny servis,splatky,itd a som si isty,že vacsina ludi takto zije na hrane.Na rodinnom rozpočte leži vsetko...,kupa afta,servis,značka,ale aj hnačka,ktoru neraz nejeden dostane,ked nevie,kudy kam...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa wilz »

oco13 napísal: 24.08.2022 13:53 Rudi - švagrovi teraz došlo z rakúska za 75km/h v obci 45 ojro. Ja som za to isté zaplatil po zjednávaní 150 (chceli 200)
A to si kde zjednával ? V Rakúsku ?
Lebo keď som kedysi v Rakúsku chcel zjednávať dôvod aj výšku pokuty, dvakrát som začal, policajt zakaždým zdvihol o 10 euro, tretíkrát som po nadýchnutí pokojne vydýchol a všetky námietky som si nechal pre seba.
Nezávisle od toho, napriek masírovaniu obyvateľstva SK že aké sú na západe vysoké pokuty a teda u nás by sa mali zvýšiť, tak v Rakúsku aj Nemecku za posledných 30 rokov boli pokuty za dopravné priestupky vždy nižšie ako u nás.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa oco13 »

Zjednávam na Slovensku.
To som dal len na porovnanie výšky pokút k priemerným platom. lol Ale to už všetci vedia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa srtdemon »

Mna policajti uz 5 rokov nezastavili. Robia este vobec nieco?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa oco13 »

cenamcic napísal: 28.08.2022 21:03 Čo furt máte všetci s tou výškou pokút a platmi?! Tak jazdite tak, aby ste pokuty neplatili keď na ne nemáte!!! :::

To je jedna vec, druhá vec: ide Slováčik do Rakúska kde majú smiešne pokuty aj oproti našim, takže by tam nemal byť problém jazdiť minimálne tak ako doma, nie? Lenže čo sa stáva zo Slováčika po prekročení hranice? Pomaly ten najslušnejší vodič pod slnkom! Zázrak! Jedine, že by to nebolo o výške pokút...
Cico za 30 rokov som platil možno 5 pokút aj to za nepozornosť,lebo som jednoducho nezaregistroval že tabula je 300m pred domami. Na slovensku sú chytáky bežné. V rakúsku sa to stáva členom rodiny ponajviac pri prácach na dialnici v noci keď je tam automatický radar.
Preto každý vzdychá nad výškou pokút, lebo rakušáci ku smiešnej pokute posielajú dopis na dve strany s ktorým nejaký psycholog určite vyhral ročníkovú súťaž. Mne dokonca pred rokom poslali fotky rodín stavbárov, ktoré každý večer čakajú na svojho ocka. Ten dopis má určite väčšiu váhu ako pokuta, lebo normálny človek sa po jeho prečítaní uvedomí a zahanbí.
Bohužial slováci a ani česi normálni nie sú a dnešných 600km po dialniciach ma zase len utvrdilo v presvedčení, že žijem medzi sprostými hovadami (ako som aj ja) Dosť dlho som si myslel, že som čierna ovca v priemernom stáde, ale nie je to tak to stádo je celé "out".

A inak pokial som jazdil tak či slovensko, rakúsko, čechy, maďarsko - vždy jazdím tak aby som tých okolo seba dobre vytočil - lebo si myslím že si to zaslúžia. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa wilz »

komentár k poslednej vete: trepeš ako vždy, myslíš si že si tým zaujímavý
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa oco13 »

Dám to sem - perfektný článok, ktorý vystihuje aj slovákov a bohužial aj mňa
https://najmama.aktuality.sk/clanok/298 ... mu-okoliu/
Witz - samozrejme, že stále trepem - úmyselne, lebo akí čitatelia, taká musí byť aj reč. :40bd: :40bd:
Úmyselne , jediným mojím cielom je všade vyvolávať emocie - tie odhalia pravú tvár človeka :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Ceny v autoservisoch

Príspevok od používateľa lorak777 »

pani, ceny v servisoch su take, ake si zasluzime, resp.zasluzite... citajte len otazky na tomto fore, strach a hroza, polovodici, co z autoskoly vysli s kupenym vodicakom, v skole z fyziky a mechaniky nic, lebo to nie je prenho/pre nu...a pre antislovakov, aj v nemecku su extremne rozdiely v servisoch, ved je to tam samy turek, arab, pakistanec, kurd, albanec, marokanec a pod. ..ved si hadam nemyslite, ze z tychto, co som vymenoval, ma niektory vysoku skolu,alebo maturitu a preto utekal do nemecka....

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných