848 495
inzerátov
Pridať inzerát

Cenotvorba

Obsah fóra Auto-moto fórum Témy týkajúce sa Autobazar.EU
Odpovedať Nová téma
<12
Autor Správa
oco13
Legenda - Ford T (907)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 4 mes 6 dní 23 hod
PríspevokZaslal: 07.11.2016 22:42   
Pri aute vo veku 18r nepožadujem aby bolo pekné a udržiavané. Za druhé predávať auto v tomto veku je hlúposť , treba ho dojazdiť a odovzdať do šrotu.
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 05 október 2009
Nabehané: 3 mes 26 dní 16 hod
PríspevokZaslal: 07.11.2016 23:11   
Slovensky sport je chciet velmi vela za velmi malo.Sam tu mam v ponuke auto,o ktorom viem,ze je v 101 percentnom stave,servisovane,neburane,cena je adekvatna stavu,ma skutocnych 211tisic km a to by ste mali vydiet tie ponuky co mi chodia,zaujemcovia auto este nevideli ani sa neodviezli ale cez telefon su schopni cenu stahovat aj o 4000euro!!!!A taky nebol len jeden,za 14dni mi takych ponuk prislo aspon 10!!!Slak ma ide z toho trafit,ja osobne by som taku odvahu nema,ani cez telefon....potom sa tympredajcom necudujem,ze stahuju tachometre a podobne
Citovať
hjundai
VIP člen - Veyron (250)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 8 dní 0 hod 55 min
PríspevokZaslal: 08.11.2016 01:51   
A aku ma vec - hocaka - cenu? No len taku aku je kupec ochotny zaplatit. Veta typu Ma to cenu xyz je preto mimo ak neexistuje kupec. Aku cenu ma Mona Lisa? Nikto nevie... A ano slovensky sport je predavat auta na pokraji smrti za neadekvatne ceny... To je pohlad z tej druhej strany. Fiat punto 2001 2600e plus prihlasenie... Take auto som kupil v roku 2010 za 2800e. Kto je tu .....? Treba predajcov obhajovat?
Citovať
branos
Založený: 06 október 2015
Nabehané: 10 hod 9 min
PríspevokZaslal: 08.11.2016 05:34   
1tomas1 napísal:
...lepsie ako volat, je dat ponuku, nech sa predajcovi rozlezi v hlave a nech moze potom odpisat na mail ;)

Toto zase ja považujem za maximálne neslušné. Aj keď je auto dobre nafotené, je známy vek, stav, tak cena by sa mala zjednávať až pri osobnej obhliadke. Prípadne po nej, keď si to kupujúci premyslí a navrhne cenu. Vždy sa dá spustiť, niekedy aspoň symbolicky - na prihlásenie, cestovné náklady, za seriózne jednanie a pod. Ale keď niekto auto videl len na na displeji telefónu na nete, je lenivý zavolať a bez hanby navrhne zľavu 25% z ceny, tak s takým sa nemá ani zmysel baviť.
Citovať
wikyxxx
Povedomá tvár - Favorito (30)
Založený: 13 január 2009
Nabehané: 6 dní 0 hod 13 min
PríspevokZaslal: 08.11.2016 11:34   
Napriklad ja som kupoval 10r e60 .... Cena na inzerat 8900€ prisiel som auto malo dake chyby ponukol som 8400€ a sme sa dohodli :) predtym som predaval ine bmw cenu som mal 4900 dosiel zaujemca dal mi ponuku 4700 kedze som uz mal auto tak som mu ho dal ... Ale boli majstri aj co 4000€ ponukali
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (230)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 23 hod
PríspevokZaslal: 08.11.2016 11:59   
To bude tým že furt je dosť "Ludí" (autíčkarov) čo žijú z toho, že kúpim čo najlacnejšie povozím sa chvíľu a potom chcem predať a aby som bol samozrejme v pluse. Slovenský trh je zdegenerovaný celkovo a nie len v predaji starých áut.
Legenda - Ford T (907)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 4 mes 6 dní 23 hod
PríspevokZaslal: 08.11.2016 12:59   
Viem , že je škoda vám to tu hovoriť , lebo nepočúvate ale aj tak
Ak chcete vedieť realnu cenu auta - zavolajte si do poisťovne kolko za neho vyplatí v prípade totalky. To je naozaj smerodatný a nezaujatý údaj a nie že 10r e60 za 8 litrov angry angry angry
Nová tvár - Trabanto (17)
Založený: 23 jún 2013
Nabehané: 22 hod 42 min
Predmet: Re: Cenotvorba PríspevokZaslal: 08.11.2016 18:25   
1tomas1 napísal:
Chcel by som sa opytat. Podla coho sa urcuje najmensia ciastka, ktora sa da ponuknut predajcovi?

Tato otazka je uplne zbytocna. Obchod je dohoda dvoch stran na cene. To nie je nikde napisane, ze o kolko maximalne sa moze odlisovat dopyt od ponuky. Tak ako existuju hlupacikovia ktori sa tu snazia predavat pomaly vraky za strasne peniaze, tak aj existuju rovnaki na strane kupujucich, ktori by mali auto najradsej zadarmo.
A presne na to sluzi a je dobra cenotvorba, ty nahodis svoju predstavu a chodia ti protiponuky, podla toho zhruba vies ako velmi si mimo oproti trhu. A ked sa ti nejaka protiponuka pozdava, tak si volate. Super vec, lebo ani jedna ani druha strana nestraca cas natahovanim sa.
Ja som tiez kupoval auto od rozpravkara, ktory chcel za vtedy 7-8 rocne auto 7,5 litra (trh na dane auto bol trosku inde), poslal som mu dopyt na 5,5tis., dohodli sme sa, dosiel som, vyskusal, a nakoniec som vyplatil 5,4tis. Jedna aj druha strana bola spokojna, ciste hlavy a ziadna strata casu.
Tiez poskulujem po Ch Crossfire a ked tu vidim ponuky poniektorych borcov co to tu cele roky maju zavesene za 6,5 - 12tis (za 11 rocnu dvojmiestnu malu 3,14colapku!), tak sa strasne smejem. Neviem ci cakaju niekoho kto spadol vcera z Marsu alebo co... Ked sa dovozim na sucasnej kare, zas im mozno poposielam trochu realnejsie dopyty.
Uvedomte si ze cenu vzdy vzdy vzdy tvori trh a dohoda protistran, a nie extremne uletene predstavy niekoho, za kolko by on chcel auto predat, alebo naopak kupit.
Citovať
1tomas1
Nová tvár - Trabanto (9)
Založený: 11 jún 2007
Nabehané: 4 dní 5 hod 23 min
PríspevokZaslal: 08.11.2016 19:22   
nepochopil si to, ked niekto predava auto za 2 litre, tak ti po tuknuti na kolonku cenotvorba system nezoberie ponuku napriklad 1 liter a ja som sa pytal kolko najmenej ti system zoberie.
Citovať
YxoYpsilono
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (100)
Založený: 14 august 2008
Nabehané: 4 dní 10 hod 41 min
PríspevokZaslal: 09.11.2016 11:28   
uplne zbytocne dotazy a odpovede.
Kupoval som auto so zlavou cez 20% a predavajuci suhlasil a taktiez so kupoval auto, kde som o cene nejadnal a ani mi to nezislo na um.
Pokial clovek chce slusne auto, od prveho majitela, s historiou - potom akceptuje cenu.
Pokial chce clovek srcku od autickara, alebo z bazaru - tak sa jedna.
Citovať
1tomas1
Nová tvár - Trabanto (9)
Založený: 11 jún 2007
Nabehané: 4 dní 5 hod 23 min
PríspevokZaslal: 09.11.2016 17:58   
branos napísal:
1tomas1 napísal:
...lepsie ako volat, je dat ponuku, nech sa predajcovi rozlezi v hlave a nech moze potom odpisat na mail ;)

Toto zase ja považujem za maximálne neslušné. Aj keď je auto dobre nafotené, je známy vek, stav, tak cena by sa mala zjednávať až pri osobnej obhliadke. Prípadne po nej, keď si to kupujúci premyslí a navrhne cenu. Vždy sa dá spustiť, niekedy aspoň symbolicky - na prihlásenie, cestovné náklady, za seriózne jednanie a pod. Ale keď niekto auto videl len na na displeji telefónu na nete, je lenivý zavolať a bez hanby navrhne zľavu 25% z ceny, tak s takým sa nemá ani zmysel baviť.

Ja to za neslusne nepovazujem, pri zadani inzeratu mas moznost si zvolit ci cenotvorbu povolis alebo nie, ak ano, tak nemas co plakat nad tym co ti kto ponukne.

Jedinu relevantnu odpoved mi dal lakino, vsetci ostatny ste uplne nadarmo drali klavesnice, ale to tu je uplne bezne ako som si vsimol
Citovať
Atlas
VIP člen - Veyron (321)
moderátor fóra
Založený: 21 máj 2012
Nabehané: 2 mes 7 dní 22 hod
PríspevokZaslal: 11.11.2016 21:13   
Ponúknuť môžeš max -25% z pôvodnej ceny vozidla ;)

Nižšie ťa už nepustí..

www.povedzmitodooci.sk
Odpovedať Nová téma
<12

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Témy týkajúce sa Autobazar.EU