Cena zákonnej poistky v zahraničí

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

keby si napisal aj konkretnu krajinu? napriklad cena v Cesku je diametralne odlisna od Nemecka a obe su zhranicie :190:
andre.x
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 23.01.2008 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andre.x »

Asi sa pyta vseobecne kto ma aku skusenost kde, preto to zbytocne nespecifikuje.

Rakusko - moja skusenost - to co platis tu rocne tam mesacne, cca. hore dole stovecka, resp. pre lepsiu predstavu 182EUR tu rocne, tam 210 mesacne za 176kw a podla toho do akej kategorie spada auto - napr. ci hummer prihlasis ako osobne alebo nakladne
Nemecko - prislo mi to podobne, ale veeelmi zalezi na aute opat, nad urcity vykon musis zhanat ktora poistovna ti vobec bude ochotna auto poistit a potom musis ty suhlasit s predlozenou sumou - stary viper mk1 - 15000 eur rocne a to ponukla az 5 opytana poistovna, tie 4 predtym odmietli vobec poistit u nich

no a potom si treba nastudovat tie ine cestne zakony, ze v nemecku aj ked je dialnica bez poplatku, platis to v cestnej dani ako bezny clovek, nie len firmy...atd.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

V nemecku velmi zalezi od typu auta, aku ma cenu ako sa kradne aka je nehodovost toho daneho modelu a v kazdej spolkovej republike su ine ceny... poznam auto co ma rocne 600e PZP ale aj 1700e ale nastastie to kazdorocne klesa ked clovek nesposobi ziadnu nehodu
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Nemecko-Stuttgart-Bmw 325d r.2010,nájazd 25000km/rok-ročná poistka 1700.-eur.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Ty vole to sú strašné pálky,buďme radi za tie naše ceny
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Cena zákonnej poistky v zahraničí

Príspevok od používateľa laco1871 »

Radomir m napísal:Zdravím Vás .
Kto s Vás vie aké sú ceny PZP v zahraničí?Napíšte Vaše skúsenosti.
KONKRETIZUJ svoju otázku, v tom zmysle,že UPRESNI vyšku PZP konkretne v KTOREJ krajine , Ťa zaujíma sa ju dozvedieť.

Inak nevidím DOVOD prečo by SOM sa JA mal zaujímať o výšku sumy PZP na Ukrajine, či v GB alebo v Indii, či v Canade , alebo na Novom Zealande....

Neazujíma ma to.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci , napríklad mňa by to zaujímalo preto aby som vedel v ktorej krajine prihlásiť vozidlo ak chcem ušetriť.Pri vyšších KW už len prepis na SVK je drahý.Takže možno nejaký Viper na moldavských tabuliach by znamenal značnú úsporu pre majitela. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mozes PRIHLASIT akekolvek auto TAM, kde mas aspon PRECHODNY pobyt

teda , chod do Moldavska, vybav si tam nejaký podnájom, a ked to budes mať "na papieri" POTOM mozes tam registrovat svoje vehykle

AKE JEDNODUCHE :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Moje vehikle sa poisťujú za smiešne sumy, takže mňa sa to netýka. Len som ti chcel vysvetliť že každá otázka má svoj dôvod. Nedávno som cestoval zo švajčiarska s pánom z Humenného. Dlhodobo (16r) žije vo švajci a aj tak sa mu oplatí cestovať do Ľvovu k zubárovi. Zaujímavé.
Mňa by sa konkrétne týkala (možno) poistka v ČR, mám tam rodinu a ceny veteránov sú tam lepšie ako u nás :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A pred časom tu niekto chcel vedieť ako prihlásiť auto z Etiopie, takže aj tam žijú ludia. :40bd: :40bd:
Naposledy upravil/-a oco13 v 16.11.2016 14:30, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andre.x
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 23.01.2008 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andre.x »

laco, mozno dotazovatel dostal od zamestnavatela pracovnu ponuku do inej pobocky a moze si vybrat cely svet a moc miluje svoje auto a chce si ho zobrat alebo kupit presne take iste tam...tak ho zaujimaju poplatky aby vedel ci zarobi dost aby si svoju lasku mohol nechat

a spytat sa na skusenosti inych je jednoduchsie ako sa ucit vsetky jazyky sveta aby mohol hladat na strankach poistovni vysku poistneho...ja nechapem preco ludia reaguju v temach ked nemaju cim prispiet, teba to nezaujima tak vysky poistneho nevies. Mna to tiez teraz nezaujima ale mam skusenosti a rad sa s nimi podelim a to co mna vobec nezaujima je preco sa na to niekto pyta...ja viem preco, lebo ho to k.rva ZAUJIMA z nejakeho dovodu, inak by tu nebol

nechcem rozprudit ziadnu hadku ale dnes som sa po mesiaci prihlasil na toto forum a bol som ochotny poskytnut skusenosti..a vie ma vytocit, ze dalsia tema co namiesto 2 odpovedi bude obsahovat 3 strany p.icovin co treba precitat aby sa clovek dozvedel co chce..ja som si presne pre toto ten viper obvolal ako by som hladal po forach, ale aspon viem nemecky a vedel som sa informovat
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vždy platí a bude platiť, že ODPOVED sa možno dozvedieť len na OTAZKU , ktorá BOLA POLOŽENÁ .

Zistiť odpoveď na otázku , ktorú som NEVYSLOVIL, len si ju myslím, je

mimo ľudského chapania a schopností.. :3035:

hadam zadavateľ témy neočakáva, že niekto do svojho komentára v tejto téme pripojí prehĺadnú tabuľku , so sumami PZP trebars na auto do 3,5 t v 250 krajinach sveta...
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Plne suhlasim s Lacom-to tu mame teraz vypisovat poistky z celeho sveta,ci ako?
A internet je naco?Neverim,ze to tam nie je-aspon orientacne.
Aj tak sa konkretnu sumu dozvies az v konkretnej poistovni

-lebo kazda ma ine ceny a existuje milion kriterii na kazde auto a na kazdeho vodica.

vek auta,kubatura,oblubenost medzi zlodejmi,ci jazdil vodic bez nehody,ako dlho jazdi atd atd
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vpeto »

Irsko- zhruba podobne ako v Rakusku, cize mesacne to co na SK za rok. Zalezi typu auta, veku vodica. bezskodoveho priebehu a masivne znevyhodnovane su stare auta. Na moju Almeru 1999 som hladal poistku pod 1000 eur/rok vyse mesiac, nakoniec som vykombinoval za 700 co je super s tym ze od buduceho roka to bude kvoli veku cez 1200 na to ma upozornili. Na dvore mam druhu Almeru 1996 ktora je kvoli veku nepoistitelna resp. Za 2000 euro rocne by aj poistili, ale tolko nedam vzhladom na zostatkovu cenu suta rovnej nule. Podotykam ze moje bonusy a zlavy za bezskodovy priebeh cinia 60%.

Ak sposobite nehodu, bezskodove roky sa vynuluju a nieje vynimkou aj 4000eur rocne za Fiestu 1.2 v hodnote 200 eur plus minus

Este sa platia aj krasne cestne dane od kubatury asi 700 eur za rok za 1,9. Znova zvyhodnene su novsie auta ktore platia dane od emisii a nie od kubatury , neraz menej plati 2 rocne 2,0 ako moje 18 rocne 1,4 ka.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nemajte obavu, zatiaľ 27-ročná skúsenosť ukazuje že napríklad z rakúska po nejakých rokoch skoro všetko od nich prišlo aj k nám, aj takmer s ich cenami.
Naposledy upravil/-a wilz v 16.11.2016 16:36, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Moja realna skúsenosť - švajčiarsko (Chur) Golf4 1,6 benzín r.v. 2001, nákupná cena 500frankov ,poistka 1200frankov.MB 270CDI nákup r.v.1998 nákup 1200fr,poistka 880fr.Prvý majitel 22r slečna , druhý prípad 40r pán. lol
Witz - to len privítam , ak by bolo PZP nejakých 5 litrov na rok vieš aké prázdne cesty by boli a všetci by sme sa pekne vrátili k MHD. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný