Celorocne pneu - Matador MP62 alebo Barum Quartaris 5

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Celorocne pneu - Matador MP62 alebo Barum Quartaris 5

Príspevok od používateľa nio194 »

Zdravim. Nema niekto realne skusenosti s tymito pneu pre najazd do max 10k/km rocne prevazne mesto(PO-KE). Poprosim len objektivne nazory. Dakujem
Naposledy upravil/-a nio194 v 27.03.2019 22:33, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

s tymi gumami ti neporadim ale raz co som kupil auto dostal som k nemu fungel nove disky s gumami sava alebo lassa ci co to bolo ale boli made in slovenia.zistil som az v strede zimy ze su to celorocne gumy.jazdim aj nemecko a dalo v pohode.2 zimy odkrutili vyhodil som ked mali tak 3.5mm uz to bolo na moje rychlosti nebezpecne.zasnezene donovaly dali tiez v pohode bez smykania,vyhrabal som sa vzdy z parkoviska bez problemu.dezen to malo tak ze polovica sirky bola zimna polovica sirky letna.len uz nepamatam ci vnutorna alebo vonkajsia strana bola zimny dezen.jazdil som na nich len v zime.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Matadorky pouziva moj otec a svokor a v zime ziaden problem.Na maly najazd uplne postacuju.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Celoročné gumy majú nasledovné vlastnosti:
- v zime sú horšie než zimné gumy
- v lete sú horšie než letné gumy
- sú drahšie ako letné aj ako zimné gumy

Ja osobne by som ich nenamontoval na nijaké auto, snáď s výnimkou nejakého obslužného vozidla vo vnútri nejakého areálu.
nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nio194 »

Sprtos napísal:Matadorky pouziva moj otec a svokor a v zime ziaden problem.Na maly najazd uplne postacuju.
Pouziva konkretne MP62?
jarino777
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.04.2017 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino777 »

co ta prosim ta vedie k celorockam, ked sa to tak vezme hlavne v zime to nie je bohvie co na nich jazdit
nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nio194 »

Tento rok bol 6 dni sneh na cestach v okoli, kde byvam. A popravde to prezuvanie, skladovanie pneu, diskov ma uz nebavi. Preto ak ma niekto real skusenosti, dik za ne.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ano pouzivaju presne tieto MP62. Sam som si ich tuto zimu vyskusal na zladovatenej ceste do kopca a ziaden problem. Nech ma ale clovek obute cokolvek, nesmie si na cestu zabudnut pribalit mozog, to je prvorade.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Tiež som si povedal to čo ty, že kvôli 10 dňom na snehu nebudem stále vystávať fronty v pneuservisoch a obul som Continetal All season contact. Máme predokolku a absolvovali sme s nimi lyžovačku a bez problémov. Tam kde prešli iné predokolky na zimných prešli sme aj my, tam kde ostatné predokolky dávali reťaze, dali sme aj my - takže na snehu spokojnosť, dobré vodiace a záberové vlastnosti a v lete treba trochu opatrnejšie ako na letných. Tieto Continentaly sú podľa vzoru dezénu orientované viac na leto, keďže u nás je sneh týždeň v roku. Čo sa týka pneu, ktoré si uviedol, tak Matador aj Barum majú kombinovaný dezén - stred behúňa zimný, okraje letné. Podľa vzoru dezénu Matadorka je viac letná ako Barumka, ktorá je viac zimná. Matadorka bude lepšie odvádzať vodu pri vyšších rýchlostiach ako Barumka a Barumka oproti Matadoru bude mať lepšie záberové vlastnosti na snehu. Ak je u vás sneh 6 dní do roku, tak podľa dezénu Matador. Matadorky však mali v minulosti problémy so zmesou a ich gumy boli tvrdé a hlučné, takže neviem ako si s tým teraz poradili. Tento problém v minulosti u Barumu nebol. Keďže však predpokladám mäkšie zmesi ako u čisto letných pneu, hlučnosť asi nebude asi ani u Matadoru nadmerná. U oboch pneu treba počítať s nižším kilometrickým výkonom asi tak do 30000,- km. Keby som si mal z týchto dvoch vybrať, volil by som podľa dezénu Matador.
HHHHH
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.02.2006 11:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa HHHHH »

jergusko napísal:Celoročné gumy majú nasledovné vlastnosti:
- v zime sú horšie než zimné gumy
- v lete sú horšie než letné gumy
- sú drahšie ako letné aj ako zimné gumy

Ja osobne by som ich nenamontoval na nijaké auto, snáď s výnimkou nejakého obslužného vozidla vo vnútri nejakého areálu.
Koľko celorociek si už v živote vyskúšal? Nokian waterproof som mal na obyčajnej predokolke a v zime som nemal najmenší problém dokonca si dovolím tvrdiť že patrili k tým lepším zimný gumam a momentálne ich mám na Subaru a pritom nehucia majú nízky valivý odpor pevné bočnice čiže auto neplava a fungujú veľmi dobre pri všetkých teplotách iba nad 30 stupňov začnú máličko viac šmýkať ako normálna letná guma ale pre bežného užívateľa je stále viac ako dostačujúca. :2f93:
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Inak aj som už uvažoval o celoročných pneu.
Tu u nás na dolniakoch je sneh max 10 dní do roka.
Dokonca v testoch veľmi dobre uspela Nexen N blue 4 Season.
Má však niekto nejaké info, ako by sa k tomu povedzme postavila poisťovňa v prípade poistnej udalosti, alebo orgán či už doma alebo v zahraničí, ak na takýchto pneu napríklad spôsobite v zime nehodu?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

jergusko napísal:Celoročné gumy majú nasledovné vlastnosti:
- v zime sú horšie než zimné gumy
- v lete sú horšie než letné gumy
- sú drahšie ako letné aj ako zimné gumy

Ja osobne by som ich nenamontoval na nijaké auto, snáď s výnimkou nejakého obslužného vozidla vo vnútri nejakého areálu.

no vidis a ja som na najlacnejsich Debica Navigator celorocakoch natocil 2 roky (cca 70000 km) :4012:

A pohoda.
Tigervzoo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 17.11.2007 20:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tigervzoo »

Celoročné pneumatiky Hankook - užívateľská recenzia https://www.tdipower.sk/2016/11/18/celo ... estovanie/

Tiež si myslím ten kto najazdí veľmi málo km, nemusi sa báť celoročných pneu. :zg282:
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

volkl napísal:Má však niekto nejaké info, ako by sa k tomu povedzme postavila poisťovňa v prípade poistnej udalosti, alebo orgán či už doma alebo v zahraničí, ak na takýchto pneu napríklad spôsobite v zime nehodu?
Rovnako ako keby si mal zimne pneu... Celorocne su urcene aj na zimnu prevadzku, na co su konstruovane, splnaju normy, homologizacie, atesty, a su na ne kladene rovnake poziadavky ako na zimne... Ze zimne gumy su v tychto poziadavkach svojimi vlastnostami o kus dalej, je bez debaty...
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeroA6M »

Matador MP 62 all... pouzivane od jesene, region Vysoke Tatry,Strbske pleso ..... denne sneh,kasa poladovica absolutne bez problemov.Po a okolie uplne v pohode,odporucam.Dristy ala jergusko si nevsimaj.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných