Celny naraz v 80-tke zabije cloveka do desiatky sekundy...

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

clovek ozraty prezije to co ten triezvy nie.stale tak bolo aj bude.kto zazil celnu zrazku tak pozna ten pocit a ozraty to nezaziva telo sa na to nepripravi proste nastane rana a padla.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

PS: zo 140km/h rychlosti sa neprevratis bokom len trikrat ale daleko viac. Mozno si to trosku prifarbil, mozno si to cele zrychlil a stalo sa to len v 74km/h a mozno si si to cele vymyslel, to je jedno.

Ozraty, pripity, podgurazeny za volant nepatri.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

už som mal obdobnú debatu dnes s mp3turbom.
NIe je to nič a nič menej ako svet bez morálky a zodpovednosti.
Matéria má pre silné sgoistické rite väčšiu hodnotu ako zdravie alebo život. V tomto je ten svet strašne smutný.
Darmo chcem spravovať miliardy, keď k tým miliardám príde najsamlepší odborník no bez morálky. Čo sa stane s miliardami?

Presne to isté ako keď nedrbanec pilotuje svoj kár. Škoda len, že sa im málo kedy čo stane.

Pochopili sme sa?
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

policajti by namiesto pokutovania za nerozsvietene svetla pocas jasneho dna mali sledovat (ne)pouzivanie pasov a hned na 2.mieste telefonovanie ktore minimalne odputava pozornost a spomaluje premavku ...
samozrejme o alkohole ani nehovorim, nad 0,5 promile vytiahnut z auta, rozkopat ako ked sa kuklaci idu vysantit do terenu a rok nutenych prac.
nepriputanie sa inak ohrozuje aj posadku vozidla, kedze telo sa stava zbranou, preto ma byt zaistene :-)
tiez naklad v aute moze napachat riadnu skodu na zdravi.
terenne auto ma vyhodu ak sa stretne s ovela lahsim. ak trafis pevnu prekazku, je to ovela horsie ako v obycajnom aute, nakolko terenne auto ma ram, ktory sa ani z daleka nedeformuje tak ako plechy samonosnej kasne. skratka auto bude OK len sofer bude mat vytrhane organy. ako dopadne stretnutie chodca s terennym autom netreba komentovat a pri strete so zverou je vacsia sanca, ze vacsie zviera vleti do interieru ...
cize radsej velku, tazku limuzinu ako tereniak :-)
ak sa presne zrazia rovnake auta rovnakou rychlostou, ostanu vlastne stat podobne ako pri strete s pevnou prekazkou. to je jednoduche vysvetlenie preco sa rychlosti pri zrazke nescitavaju...
opity (spiaci) prezije viac podla mna preto, lebo telo nie je v krci (ztuhnute=krehke). aspon tu priroda nedomyslela cloveka - asi neratala, ze budeme taki rychli, alebo chcela aby prezili len uvolneni pohodaci :-)
coryoss
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.06.2008 21:06
Zdieľať na Facebook

Re: Celny naraz v 80-tke zabije cloveka do desiatky sekundy.

Príspevok od používateľa coryoss »

Rudolfe a neprehnal si to tak trochen náhodou?Počitam ze ty vtej poistovni robíš tiež a včera si prišiel so školenia ne?Netvrdím,može to byt pravda ale len za určitych okolností,nemozes porovnávať náraz Citroena AX a Cadillac Escalade a vneposlednom rade si myslím,že sem-tam maju niektore autá aj Airbag,takze natom školení dávaj radšej lepší pozor na buduce.A este niečo,moj kamarát mal nehodu a prežil len preto,lebo nemal bezpečnostny pás.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, aj ja takého poznám. Jedného. Zato ich poznám desiatky, ktorí to neprežili lebo pás nemali...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

svet je plý pikošiek napr. ako prežila parašutistika ktorej sa zamotal padák, alebo ako debil vyskoči z okna okrem pár zlomenín sa mu nič nestane.
Čiže toto ideme brať ako fakt, že sme nesmrtelný?

Ináč neviem prečo takto blbá téma je tu každý rok. Pripadá mi to, že niektorí sú už tak slobodný vo svojom zmýšľaní až sú obmedzený.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

coryos..,ano,som poistovak,pracujem pre popistovnu Homo-sexo-buzo-prc...

jonathan...,tato BLBA tema sa bude opakovat nie raz za rok,ale 2-3 krat,pokial si clovek neuvedomi,ze s nastupenim a vystupenim z auta a s jeho pocinanim v aute sa jeho povinnosti nekoncia....
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

zle som to napisal predseda, sory, malo byť blbé príspevky pojednávajúce o samozrejmosti

na uzmierenie ti kupim fľašu minerálky a to s Polska, aby išla cez hranice
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..ok..,nesladenu a bublinky musia ist smerom dole,nie hore...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

téma nemá nič spoločné so zvrátenosťou myšlienok niektorých prispievateľov.
tonimontana
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08.01.2012 19:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonimontana »

Mp3 turbo - nie neprifarbujem zanimi som siel triezvy a soféroval tá zákruta je asi do tej 100 vky a ja som za nimi siel okolo tých 90kmh.Poznal som tých chalanov kedze boli zo susednej dediny ale nie moji kamaráti,takých ludí aj ja nenávidím ale musel som tam ostat aj ako svedok a aj clovek ktorý volal záchranku.Auto sa naozaj prevrátilo iba 3 krát no ja to pripisujem ze pole bolo akurát poorané a ako trafilo auto predkom zem ostala tam obrovská diera.Rýchlost ktorou sli mám zo zápisnice polície písali nejakých 138 ak si dobre spomínam..No si myslím ze mali policajti pravdu pretoze sli rýchlejsie ako 90kmh to som si istý...Nehodu som videl asi z takej kilometrovej dialky pretoze tam kde sa to stalo niet stromu skoro nikde iba krovie pri ceste takze bolo dobre vidno.No istotne mozem povedat ze takým ludom by som aj rád dal :b: kartu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ok, to je v pohode, len ma zaujima jedna vec : ako ti policajti priamo na mieste nehody zistili 138km/h rychlost ked si videl ze ju pisali do zapisnice ?

to si vycucali z prsta ?
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Otazka je aj, ci boli naozaj nepriputani aj v case nehody, alebo boli nepriputani ked prisli policajti.

Raz sa pokusali vykradnut RD mojich rodicov, ktori boli prave na chate. O druhej v noci, volala suseda, ze huci alarm, ze uz volala policiu. Cesta na miesto mi trvala 30 minut. Ked som prisiel, uz boli policajti prec. Tak som ich znova zavolal.

Medzitym som vosiel dnu a vidim rozbitu centralu alarmu. Policajti prisli, vynadali mi, ze vraj zistili, ze rodicia odilsli z domu a nechali otvorene dvere do zahrady. Vraj potom sa nemame co cudovat ze nam huci alarm a preco tym otravujeme policiu. Tak som im povedal - a to vas nenapadlo, ze niekto vosiel napriklad cez povnicu a ked zacal hucat alarm, tak otvoril prve balkonove dvere a vybehol do zahrady? Policajti ze "....aha". Samozrejme, v pivnici vypacene okno, sirena vonka obsalovana a vyplnena Nobasilom, to si oni vraj vobec nevsimli.

Takze by som sa necudoval, keby chlapci isli 90 a boli priputani, policajto naozaj nemaju problem napisat, hoci aj, ze riadil Cuck Norris a ine sprostosti, ktore nemaju nic spolocne s realitou.

Apropos - prave v tych kotrmelcoch sa vacsinou stava, ze nepriputany clovek vyleti bocnym okienkom a auto ho prevalcuje - ako napriklad Dubcek. Dubcek neprezil, nasli ho v jarku ale sofer, ktory bol priputany bol v pohode.
tonimontana
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 08.01.2012 19:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonimontana »

merali odlet z cesty s tým koleckom lebo nebola brzdná dráha,a mna sa spýtali asi kolko isli? Ja som vravel ze nieco okolo 120-130kmh ,oni napísali co som povedal som to podpísal a potom ma pustili .Neskor dostali zápisnicu tý chalani teda sofér (jeho otec pracuje na zeleznici spolu s mojim otcom aj preto ich poznám) kde bolo napísané a ja som to cítal(podla znaleckého posudku alebo ako sa to nazýva presne , auto vyletelo z cesty v rýchlosti okolo 138kmh)Ja mám to z tadial ze ako to zistili tak presne?! neviem!.No ten chlapík od dopravákov tam pobehoval aj z nejakou kalkulackou alebo co to bolo.Naozaj ti to neviem povedat ako to zistili ale ani som natom nejak nerozmýslal aby som bol úprimný lebo som to nepovazoval za dolezité..Chalani podpísali,mali súd teda sofér kvoli spolujazdcovi ze ublízenie na zdraví a co ja viem co este.Neskor som sa dopocul ze dostali podmienku ale to neviem na istotu.Takze tak ale myslím si mp3 Turbo na co som chcel poukázat je v tom ,Je jedno ako prekrocís rýchlost si to prekrocil a hlavne ze pil a v takom stave.Neboli pripútaný a predsa prezili a kolkokrát kvoli takým idiotom zomierajú nazvyme dobrí ludia ktorý za nic nemozu,neviem kde má boh oci ak existuje vobec ale v takých prípadoch kde nevinný ludia zomierajú asi akurát sedí na WC a sere na vsetko...

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní