Čelné sklo sa už z PZP neprepláca?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Čelné sklo sa už z PZP neprepláca?

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Predvčerom som išiel po obchvate v BA a predomnou dodávka, ktorej vyletel spod kolesa kameň rovno do môjho čelného skla. Vznikol tam ťukanec cca veľkosti 1 eurovej mince.
Tak som predbehol dodávku a ukázal mu na sklo a aby zastavil pri krajnici. Opísal som si jeho všetky údaje, ale dotyčný že práve dochádza na chatu, že či to môžeme doriešiť v poisťovni po novom roku. Tak som mu povedal, že oki zavoláme si po silvestri.
Zisťoval som ešte v ten deň aj možnosť opravy iba poškodeného ťukanca a podla info by sa to dalo opraviť bez výmeny kompletného skla. Len včera ako som nastúpil do auta, tak pozerám a behom noci sa z ťukanca stala 25cm prasklina čiže je jasné že sklo musí ísť na výmenu.
Išiel som teda do EUROPautosklo na Ivánskej tu v BA, že sa popýtam ako to celé funguje ked to má ísť z PZP škodcu.
Pán ma nemilo prekvapil tým, že mi oznámil, že poisťovne okrem alianzu nepreplácaju z PZP čelné okná..že síce spravia obhliadku, klientovi/poškodenému/ to vymenia, ten to musí zaplatiť v hotovosti a potom mu príde domov list, že mu to nepreplatia...že 70% škodových udalostí z PZP sú čelné okná, tak sa poisťovne rozhodli, že to preplácať nebudú..
Pán mi navrhol,že teda mi to môžu vymeniť a môžeme to skúsiť riešiť nejakým rozpočtom, ale to náhodou neplatí iba ked je auto havarijne poistené?
Čiže dá sa povedať,že ten pán to síce môže ohlásiť so mnou na posťovni a tým to pre neho hasne a dá sa povedať že mi nemusí dať ani euro a mňa jeho šuter v skle bude stáť 200-300 eur..
Je to teda pravda že mi to čelné sklo z jeho poistky nepreplatia?
Ak nie, tak je to naozaj krásne poriešené čo poviete?
Ešte že nemám vyhrievané čelné sklo, lebo to by bola iná pálka...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dobrý deň, sklo už poisťovňa nepreplaca cca sedem osem rokov. Je možnosť si sklo pripoistiť v PZP.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Teraz sem tam preplatia ak doložíš kamerový záznam.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Takže je to vlastne tak, že ked niekto niekomu rozbije kameňom okno, tak mu nič nehrozí a je to vybavené..nič s tým ďalej nemá..
a tým rozpočtom čo mi ten pán spomínal to neviete ako to mohol myslieť?
Lebo spomínal mi to že sa to náhlasi, spraví sa obhliadka a potom že mi nejakú časť sumy pošlú...len platí to aj pri PZP?
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

lakino dík za článok..je veľmi poučný..takže poisťovne to vlastne nepreplácajú protizákonne a teda kľudne sa dá obrátiť v takom prípade na súd..
aj ked šanca uspieť a dĺžka procesu bude aj niekolko rokov :)
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Z osobnej skúsenosti raz mi preplatili okno z PZP vinníka, ale ako sa spomína, pre moje šťastie mal práve Alianz.

Inak k tej cene okna, treba skúsiť niekoho iného. Ja som menil práve to vyhrievané, ktorého sa v tvojom komentári bojíš a stálo ma to aj s výmenou ak si dobre pamätám 270-280€, určite to bolo do 300€. A išlo o Galaxyčko, takže žiadne mini okienko a dával som tam Pilkington, nie nejaké no name šmejdy.
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Nazdar, mne preplatili celne sklo v ,,najlepsej" poistovni K... Sice vymyslali, ze z technickeho hladiska je nemozne a blabla, ale po zopar telefonatoch kde som im vysvetlil ze 207€ co som zaplatil nenecham len tak.
Nesmies sa dat odbit, treba vysvetlit likvidatorovi ze si ochotny sa s nim stretnut a vysvetlit mu co je na fotkach.
Mna sa snazili presvedcit, ze mam viacnasobne poskodenie, ze on to vidi na fotke.
Povedal som mu ze startujem auto a pozrieme si fotky spolu.
Zrazu uz nepotreboval nic a peniaze som mal do troch dni na ucte, sice to trvalo od opravy 3 mesiace ale zaplatili
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Mne generali nepreplatili,presiel som do alianz a mám o 40€ lacnejsie poistenie+ poistenie celneho okna do 1000€ bez spoluucasti.Nemusim nikoho nahanat.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže to vychádza - niekomu preplatia niekomu nie. lol Moja verzia je aj tak najlacnejšia - na Feldu čelné za 10 evri z vrakoviska a s kusom špagátu si ho vymením sám na dvore :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Oco na tvoju feldu pasuje okno aj z favorita :40bd:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A ja priplatim technikovi na stk to je este lacnejsie a rychlejsie....
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - dcére v zaprdených Šuranoch zobrali techničák za prasklinu na skle a to ja som jazdil tak tri roky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Nie sam poisťovací agent, ale vcelku nechápem, prečo si ľudia nepripoistia sklo?, pri kvalite našich ciest. Osobne platím k HP 15€/rok. Dá sa to tiež k PZP, keď nechcem HP. Tiež, autora si neviem predstaviť ako na obchvate naháňa a zastavuje dodávku. Zrejme bol to dosť kaskadérsky kúsok. Druhá vec je či to bolo ozaj od tej dodávky.?. Tesne pred vianocami som bol v Prahe a na D1 pri brne zrazu ťuk a sklo v prdeli. Fakt neviem koho by somm na tej dialnici naháňal a zastavoval???. Po návrate samozrejme popraskané sklo. Zašiel som do servisu, auto som tam nechal, poobede som poň prišiel. Vybavená obhliadka od poisťovne sklo vymenené. Zaplatil som 16,5€ spoluúčasť, a jazdím ďalej. Ináč výmena skla 385€.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

toho roku schvalil alebo potvrdil ustavny sud ze poistovne to musia preplacat z pzp , vlastna skusenost rocny peugeot boxer alias tatra poistena kooperativa sklo vymenene v original servise vlastna uhrada 800 eur preplatene poistovnou vsetko do centu
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Dlhsie zvazujem kupu kamery do auta a ked tu mame takuto temu opytam sa Vas ktoru outddorovu kameru by ste mi odporucili do auta.Cena do 150euro a zaznam v kvalite aspon 1920x1080pix.Da sa vobec oudorova kamera /na stalo/ napojit na autozapalovac,alebo treba len autokameru.Chcel by som tu kameru vyuzit aj na motorku popripade ine sportove aktivity.Da sa verit neznamej znacke,alebo su to vyhodene peniaze?
Dakujem za odpoved.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných