Čechy křižuje lovec filtrů, čtvrtina řidičů má průšvih

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Konečne.Často sa nám hodí urobiť sa hlúpymi a nájsť sto výhrad prečo sa nedá.Dá sa,ak veci budú riadiť odborníci a nie právnici,pôjde otočiť všetko z hlavy na nohy.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Dymiace dieselové rachotiny jazdia aj v NEMECKU , sam som to videl na vlastné oči :28b7:

takže nech tito v CZ nemachruju ... :342a:
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Lacko kazdy priemerne inteligentny motorista vie aky je rozdiel medzi dymiacim dieslom a auto s vykuchanym fap.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Súhlas,nie je to to isté...ale dá sa aj bez narážky na inteligenciu,nemá to s ňou čo do činenia.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

protože má tzv. vykuchaný filtr pevných částic. Motor sice jede, ale má pak takové emise jako vozy před dvaceti lety.
Aha veď tu sami aj navrhujú riešenie - pokial si kúpim auto staršie ako 20 rokov - tak budem mať rovnaké emisie a LEGALNE. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: [/quote]
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Musím napísať že to neplatí.Produkt výfuku motora spred 20 rokov ešte neprodukoval tak ultramikroskopické čiastočky sadzí.Tie prišli až z obrovskými tlakmi vstrekovania a atomizovaním paliva.Musím opakovať...sú tak malinké,že preniknú až do krvného riečisťa,a to je silne karcinofénne.Ten starý traktor vyplul sadzu ako tanier a chytila sa v chlpoch nosa ale soploch,ale nemala šancu prenikať až do buniek.Nechcem tým povedať že hurá...len aby bol ten nekonečný rozdiel nebezpečnosti pochopený.Tu u tohoto ide iba tak trochu o život,preto proti kuchačom je nutné použiť patričný kaliber zbrane,napr vyradenie auta nadobro
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prípadne vytvoriť tlak verejnosti aby sme sa vrátili k tým starým sadziam. V inej téme sa tu preberá elektromobilita - ANO budúcnosť patrí elektrike, len dúfam že nie v takej forme ,ako je nám dnes prezentovaná.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

mhlavaty napísal:Musím napísať že to neplatí.Produkt výfuku motora spred 20 rokov ešte neprodukoval tak ultramikroskopické čiastočky sadzí.Tie prišli až z obrovskými tlakmi vstrekovania a atomizovaním paliva.Musím opakovať...sú tak malinké,že preniknú až do krvného riečisťa,a to je silne karcinofénne.Ten starý traktor vyplul sadzu ako tanier a chytila sa v chlpoch nosa ale soploch,ale nemala šancu prenikať až do buniek.Nechcem tým povedať že hurá...len aby bol ten nekonečný rozdiel nebezpečnosti pochopený.Tu u tohoto ide iba tak trochu o život,preto proti kuchačom je nutné použiť patričný kaliber zbrane,napr vyradenie auta nadobro
lenže ludia maju u nás vlastný rozum,vysvetľujú si veci po svojom, každý si myslí že sa vsetkemu rozumie najlepšie. Taketo kontroli treba zaviest uz aj u nas konečne,podla mojho nazoru ide o totalnu aroganciu toho co vedome vykucha tieto veci z auta.Kto na to nema nech take auto nekupuje, vzdy je alternatíva.....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

315000 cesky jednotka, 50000 pokuta, pocitam ze coskoro bude zarobene za kopu dalsich a tento biznis by sme mali okamzite okopirovat :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Dúfam, že po tom mobilnom teste nebude možné za určitý poplatok "zažmúriť oči", lebo za chvíľku by boli miliardári v kč.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

golfo...Toto inak nebude,vždy sa nájde spústa ľudí ktorá nevie z akej váhovej katogórii boxuje a sekundu neuvažuje že niektoré auto proste nie je trieda ktorú zvláda a nutne to skončí skratkami v podfukoch.
Dnešná doba je navonok protikorupčná,ale ten čo sa k podfuku uchyluje dobre vie že práve jednu korupciu podporil,veď všetko sa dá kúpiť (podviesť) a emisku si "vybaví"
Aby sa nedalo,príp bolo nesmierne riskantné toto robiť,sú podobné kroky správne.Známy platil tuším 2700 e.- v rakúsku plus odťahovka domov.Tri krát mohol mať nový filter,rakušáka nezaujímalo aký má plat a kde na pokutu zoberie peniaze.K poctivosti sa zdá,nás musí niekto dokopať,sami nie sme schopný hrať fér a čestne.A tu sa už príliš dlho žiada zmenšiť dvor a zväčšiť bič
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale lepší a účinnejší spôsob ako pokuty sa (mne) zdá zákaz dieslov a neskôr všetkých aut do centier miest. S tým že tieto okruhy sa budú stále rozširovať.
Elektromobilita je liek na všetky spalovacie neduhy. Kedže baterky sú neekologické a drahé , tak ostáva len hromadná elektromobilita.
Milí žiaci o kolko je taký TROLEJBUS ekologickejší ako všetky autá? Navyše 1 trolejbus znamená o 50 aut menej na ceste. Kolkože kamionov nahradí jeden elektrický vlak??? vela vela a navyše nezavadzia trolejbusom na ceste.
Ak má byť budúcnosť zeme v ekologii , tak nutne sa budú musieť záujmy jednotlivca podriadiť záujmom celej spoločnosti. Teda, najrozumnejšie a najekologickejšie by bolo postaviť individualnu dopravu mimo zákon. lol :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.

KONECNE nieco taketo !!

.

Strasne zarazajuce ze AZ STVRTINA vozov ma problemy - ako doriti presli cez STK ?! A aj keby normalne, tak 1/4 je sialene vela !!
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

oco13 napísal: aby sme sa vrátili k tým starým sadziam
Jedine k takýmto veľkým "sadziam"

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 33 neregistrovaných