CAR-PASS

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
kiru
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 08.04.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

CAR-PASS

Príspevok od používateľa kiru »

Dobry den mozem poprosit o radu?chcel by som sa opytat tych co sa vyznaju v autach co prosim vas znamena ked predavajuci ma v inzerate napisane ze auto ma CAR-PASS?je to vrajze nejaka garancia najazdenych kilometrov?je to pravda alebo co to vlastne je????

dakujem za Vase odpovede
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rit palovu je to garancia kilometrov...
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

car pass

Príspevok od používateľa andy.gee »

mp3turbo napísal:rit palovu je to garancia kilometrov...
prepac mp3turbo .. ja mam k tebe velky respekt ale tu si dovolim vynimocne oponovat

car pass je specificky uradny doklad platny v belgicku (vydava to myslim policia alebo urad nejaky).. plati len kratky cas (myslim mesiac) po vydani .. do belgicka chodievam casto a mam tam rodinu takze viem presne o com rozpravam a ako to vyzera

je to doklad o stave km .. predavajuci si vyziada jeho vydanie a pocas doby platnosti chce auto predat, v belgicku auta bez car pass belgicanovi ani nepredaju, pretoze si to vyzaduje

stav kilometrov je si dovolim tvrdit na 90% pravdivy .. su tam urcite casove useky a stav km ako postupne pribudal

stav km do databazy odosielaju vsetky servisy, dokonca este ked si clovek kupuje hoci len pneumatiky tak sa do systemu musi odoslat stav km

SAMOZREJME aj toto sa da odrbat, ale bezny belgican takto odrbavat nebude (cize clovek co predava auto par krat za zivot) .. kto sa do toho vyzna a stale si stoci stav km pred nejakym servisom, nakupom pneu alebo cimkolvek suvisiacim s autom tak dajme tomu .. ale musel by to dost presne sledovat aby potom na car-passe nebol nejaky vacsi rozdiel

EDIT: aj keby belgicania nemali ten carpass .. tak auta tam pred predajom vacsinou poslu na STK .. lenze ich STK sa uz podplatit proste neda (aspon nie v takej miere ako u nas .. bezny clovek si STK 'kupit' nemoze) .. a potom vypis z stk je dost slusny, su tam rozobrate jednotlive casti auta a ich realny stav .. proste tam si to clovek vyzaduje a bez toho auto nekupi
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> prepac mp3turbo .. ja mam k tebe velky respekt ale tu si dovolim vynimocne oponovat

ziadne prepac netreba, ja nie som PanBoh a neomylny... kludne mi oponujte kedykolvek, ja som tiez vsetku mudrost sveta nezjedol. A za respekt velmi pekne dakujem.


Suhlasim uplne so vsetkym co si napisal, i ked belgicke pomery nepoznam pretoze mam odtial iba jedno jedine auto (ano, car pass zhodou okolnosti malo).

Maximalne suhlasim s tymito vetami:

> stav kilometrov je si dovolim tvrdit na 90% pravdivy ..



> stav km do databazy odosielaju vsetky servisy, dokonca este ked
> si clovek kupuje hoci len pneumatiky tak sa do systemu musi odoslat stav km

a toto som nevedel, cize proste uplne kazda garaz ma pripojenie na internet a toto posiela? Stale to nezabrani tomu aby fesak nemachroval s cislom pred kazdou navstevou servisu, ale naozaj ako vravis z celeho Belgicka takuto vec budu robit maximalne traja cize to nas netrapi.


> SAMOZREJME aj toto sa da odrbat, ale bezny belgican takto odrbavat nebude

tak tak...

absolutne sa s tebou zhodnem, len som chcel poukazat na to ze ani toto nie je Pismo Svate teda nepriestrelna zaruka.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

carpass

Príspevok od používateľa andy.gee »

mp3turbo napísal:cize proste uplne kazda garaz ma pripojenie na internet a toto posiela? Stale to nezabrani tomu aby fesak nemachroval s cislom pred kazdou navstevou servisu, ale naozaj ako vravis z celeho Belgicka takuto vec budu robit maximalne traja cize to nas netrapi...

...absolutne sa s tebou zhodnem, len som chcel poukazat na to ze ani toto nie je Pismo Svate teda nepriestrelna zaruka.
no pokial viem, tak pri kazdej oprave (aj pri mensej) by sa ten stav km mal odoslat do databazy .. ako to maju technicky poriesene to neviem ale zistim si presnejsie a dam potom vediet ci na to maju nejaky centralny system alebo ako to funguje

a ano treba brat vsetko s rezervou lebo urcite su ludia, ktori to odrbavaju ale aspon je tam vacsia sanca, ze clovek chyti auto s hodnovernejsimi km ako u nas (aj ked km samozrejme nie su take podstatne ako realny stav auta .. ale to ty vies velmi dobre)

EDIT: este mi napadlo k tomu internetu .. pripojene su podla mna takmer vsetky (ak nie uplne vsetky) servisy vsetkeho mozneho druhu .. tam je internet velmi velmi rozsireny a co sa tyka toho sme tu daleko za opicami este (v beznych domacnostiach mimo velkych miest tam maju pripojenie rychlejsie ako u nas tie najlepsie pripojenia v blave)
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Re: CAR-PASS

Príspevok od používateľa markoimportauto »

kiru napísal:Dobry den mozem poprosit o radu?chcel by som sa opytat tych co sa vyznaju v autach co prosim vas znamena ked predavajuci ma v inzerate napisane ze auto ma CAR-PASS?je to vrajze nejaka garancia najazdenych kilometrov?je to pravda alebo co to vlastne je????

dakujem za Vase odpovede
ejha, zase nejaky potencialny turista-dobrodruh chystajuci sa na vlastnu past okuknut cierne tvare na opacny koniec EU....
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Re: CAR-PASS

Príspevok od používateľa andy.gee »

markoimportauto napísal:
kiru napísal:Dobry den mozem poprosit o radu?chcel by som sa opytat tych co sa vyznaju v autach co prosim vas znamena ked predavajuci ma v inzerate napisane ze auto ma CAR-PASS?je to vrajze nejaka garancia najazdenych kilometrov?je to pravda alebo co to vlastne je????

dakujem za Vase odpovede
ejha, zase nejaky potencialny turista-dobrodruh chystajuci sa na vlastnu past okuknut cierne tvare na opacny koniec EU....
ked toto citam mi doslo, ze sme tu este zabudli nieco povedat .. tak ako markoimportauto nepriamo naznacil (teda pre mnohych snad uplne narovinu :d :D ).. zober si so sebou niekoho kto sa vyzna alebo si daj auto prezriet v servise pred kupou .. proste cokolvek, co ti pomoze odhalit nejake problemy s autom

neboj sa niekomu zaplatit par eur (predpokladam, ze si nejdes po auto za par eur .. takze to co niekomu zaplatis je v porovnani s cenou auta iba zlomok) .. radsej si niekoho zober aby si sa vyvaroval chybam pri kupe (a tak si v buducnosti usetril prekvapenia a samozrejme penazenku)
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Tak-tak, ja som v BE velmi casto (aj tento tyzden tam idem) a na naivnych turistov z vychodneho bloku bez odborneho sprievodu tam cakaju cele kolonie Arabov a Cernoxov s otvorenou narucou :d :D
Su stvrte prepchate roznymi "garage" (to su take tmave nory v osarpanych barakoch), kde sa predavaju lacine kary na ktore sa nasinci s oblubou ulakomuju.....okolie ako na Luniku IX a ti obyvatelia sa od tych nasich Indianov tiez nelisia....No strach sa tam ošmietat aj cez den, vsade sami tmavi obcania vo vacsich ci mensich grupach posedavajuci a postavajuci, evidentne velmi nudiaci sa.....biela tlama je tam ako past na oko, okamzite si ta vsimnu.....a inej bielej tlamy, alebo nedajboze četnika nikde...
Dnes by ma tam nedostali ani parom volov, uz len koli nasej Kontrole originality by som vseobecne ako bezny obcan len tak v zahranici nenakupoval.....
Ovela vacsi frajeri aj s pomocnikmi boli a volovinu domov dotrepali, ktora im uviazla na takom peknom zachytnom policajnom parkovisku, ktore ktovie preco nasi četnici volaju "autobazar" :40bd:
A to len, koli vidine par usetrenych evri....

To uz fakt vam v tych hlavach vsetkym podobnym skraboce, ked tak zufalo tuzite po takomto dobrodruzstve? Ja to naozaj nechapem.....Staci par kratkych klikov na nase portale a hned je clovek v obraze, ze v zahranici by mu museli do auta pribalit este zo 2 zlate tehly, aby sa takyto individualny dovoz oplatil beznemu smrtelnickovi.....
Zrejme ste si nejak nevsimli, ze voze v EU su uz nejaku dobu jaksik drahsie ako v nasej kotline slovenskej.....Je to dane viacerymi faktormi, najma vsak slabou kupyschopnostou obyvatelstva, presyteneho domaceho trhu, ktory na rozdiel od zapadnejsej casti EU rozhodne nie je trhom obojsmerneho pohybu jazdeniek.....k nam sa len zvlaca a zvlaca, ale nic nevyvlaca......a s jazdenkami uz u nas biznisuje kazdy papek, od murarov, cez casnikov az po policajtov.....samozrejme vsetci bez licencie, bez platenia dani nacierno.....
Argument o nasich stacacoch pritom neobstoji:
na nasom trhu je uz dost serioznych dovozcov s praxou aj niekolkorocnymi referenciami. Ti si nebudu svoje tazko budovane meno kazit pristupovanim na naivne poziadavky nasich potencialnych tiezkupcov a pozmenovat ciselka na displejickoch tachometra len koli kratkodobemu zisku, ktory vsak so sebou prinesie iba zly efekt ako bumerang..
Ina situacia samozrejme je, ak by niekto hladal specialitku typu Aston Martin, alebo nejake nove/zanovne s vyraznym cenovym rozdielom......Ale o to asi v tomto pripade nejde, mylim sa????
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

skor sa markoimportauto boji o job.... preco markoimportauto nedonesies to auto aj s tym certifikatom...? hm? aha keby ti dal icertifikat an 350 000 km to by si uz nemohol stocit a zarobit viacej...respektive ani to tu na svk predat.....smejem sa.
kamov
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26.01.2016 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamov »

Cavte, ako zistim stav km auta z Belgicka? Na stranke car pass
https://www.car-pass.be/en/buy

chcu cislo toho pasu, ibaze ten nemam. Dasa vyziadat podla vin alebo spz?

Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 71 neregistrovaných