Cadillac STS - komfortná riadiaca jednotka

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Cadillac STS - komfortná riadiaca jednotka

Príspevok od používateľa bilingo »

Zdravím páni,

obzerám sa po nejakom netradičnejšom aute a do očí mi "udrel" Cadillac STS s 3.6L motorom z roku 2005, je momentálne jediný inzerovaný u nás aj v ČR.
Má však jednu chybu a tou je "komfortná riadiaca jednotka" ešte som sa s tým nestretol a tak mám otázku, je to vážny problém, resp. môžu nastať nejaké komplikácie? Náhradnú riadiacu jednotku som už našiel na predaj, pýtam sa hlavne načo si dať pri prípadnej obhliadke pozor.

Vopred ďakujem za tipy

(samostatná sekcia pre autá Cadillac tu žiaľ nie je)
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Neviem kolko stoji ta riadiaca jednotka co si nasiel, nechce sa mi hladat... No myslis, ze ked si ju nasiel ty, nenasiel by ju aj predavajuci? Kupil by, vymenil, a bud by si plne funkcne auto nechal, alebo by ho predaval bez zavad a tym padom by sa ho urcite lahsie a skor zbavil...
Nemyslim, ze zavada na tom aute bude spocivat (len) v riadiacke komfortu, tam to bude drahsia zavada, v opacnom pripade by predavajuci postupoval ako som pisal vyssie... Moze to byt kludne utopenec alebo cokolvek ine. Takych uz bolo, ze len kablik treba vymenit, iba toto iba tamto, oprava za 5 korun a podobne. Ked je to len tym, preco to majitel neodstranil uz davno?
Ruky prec, inak ostane hlava v smutku a nepojazdny vrak v zahrade...
Ak sa ti ten Cadillac vyslovene paci, a u nas je len ten jeden, kaslat nan, popozeraj v DE, kde ich je na predaj urcite viac, v roznych cenach, vybavach, najazd a stav si vyberies aky chces.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bilingo »

Vďaka za komentár, mňa táto vec aj napadla ale niekedy je človek tak zaslepený niečím čo sa mu páči, že tieto veci utláča do úzadia.
Ďalšou vecou ktorá nahráva scenáru ktorý si napísal je, že pred pár minútami som našiel inzerát na FB kde sa to auto predávalo asi pred 3 týždňami na iných ŠPZ a od iného predajcu ako je teraz a jedná sa o to isté auto, predávané s tou istou poruchou.
Radšej budem teda hľadať ďalej a priplatím za overené vozidlo.

Ešte raz vďaka
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

No vidis, bud ty ten mudry kto sa pouci na chybe ineho, na chybe toho pred tebou, co to kupil s “iba chybnou riadiackou”.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

si svetly priklad, ako a preco sa spytat na tomto fore a ako reagovat na odpovede, tak vela stastia a rozumu v dalsom vybere...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ak by si sa predsa rozhodol kúpiť s vadnou RJ,tak ecu servis opava mi robila niekoľko repasov k mojej spokojnosti
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Keby bol ten problém ľahko a lacno odstrániteľný, opravil by to majiteľ a auto by oveľa ľahšie predával bez závad.
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

lorak777 napísal:si svetly priklad, ako a preco sa spytat na tomto fore a ako reagovat na odpovede, tak vela stastia a rozumu v dalsom vybere...
Ano. Gratulacia.
Ak budes chciet od niecoho odhovorit, hocicoho, si spravne...
Nevravim, ze nemate v tomto pripade pravdu, ale tento vyrok mi pride poriadne tragikomicky...
Naposledy upravil/-a aristoteles v 09.07.2020 20:50, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dobré skúsenosti sa berú ako samozrejmosť, treba viac upozorňovať na tie zlé.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

nebral by som to auto. Je v tom motor GM HFV6 tiež nazývaý alloytech V6. Je to veľmi poruchový motor žravý motor. Resp. dynamika toho motora nieje adekvátna k jeho šialenej spotrebe. Sú tam komplikované rozvody zložené z troch reťazí, mnohých španovákov a dvoch "nedzistupňových" ozubených kolies. Tieto rozvody často odchádzajú, naťahujú sa reťaze a vysekávajú sa kolesá. Výmena je drahá a diely rozvodov ťažko dostupné.
Ďalej je tam štvorité variabilné časovanie vačiek, ktoré je rovnako nespoľahlivé.
Motor máva tiež problémy so spotrebou oleja, zanášaním karbónom a zadieraním.

Možno ho tiež nájsť v alfe 159 3.2, vitare V6 či opli insignia.

Neodporúčam
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

a to nie je 3,6 od Pentastar používaný v Chrysleroch, Dodgoch, atd?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v roku 2005 este urcite neboli Pentastary, tie prisli az 2010. Dofrasa vlastne ani High Feature (HF) v6 motory neboli, tie nastupili az 2007 tusim... Karbonom sa zanasaju len priamovstrekove verzie, neskorsich rokov vyroby, pretoze to je principialny problem vsetkych priamovstrekov - ziadny nepriamovstrekovy motor sa nikdy zanasat nebude pretoze prave sposob dopravy paliva do valcov ho cisti, kedze benzin je jedno z najlepsich cistidiel na svete. Aj mnohorocne naftove pripecene karbony utrie na jedine zamavanie stetcom, vyskusane.

yay takze edit, boli viacere verzie HFv6 motorov a prva sa vyliahla v 2004tom : https://en.wikipedia.org/wiki/GM_High_Feature_engine
Noooo nie je to az take zle :) https://vimeo.com/191058381
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

Koľko si tých motorov robil ? Nehovorím o zanášaní sacích kanálov.
Ten motor má (podľa mňa) zle vyriešené odvetrávanie kľukovej skrine ktoré je riešené cez 1.2mm dierku na jednej hlave a asi 5mm dierku na druhej.
To že je obvykle potrebné vyložene zoškrabávať hrudy karbónu aby sa dali založiť nové rozvody asi v poriadku nieje. Tie mimochodom nejdú kúpiť komplet. Jedine bez medzistupňových kolies. S kolesami je dostupná len čína ktorá vydrží 20t km atd..

Ak je ten motor v danom aute založený pozdĺžne tak sa to servisovanie ako tak ešte dá prežiť. Ak je priečne tak to je koniec.

Za mňa je to šrot. Sú tam trysky na ostrekovanie piestov ktoré sa zalepia a potom motor stráca tlak oleja na voľnobehu (ostanú stále otvorené). Každé jedno olejové čerpadlo čo som z toho vybral bolo totálne zodraté.. Neviem prečo, u iných motorov s trojnásobným nájazdom býva ok. Vaňa nejde zložiť pokiaľ sa nedá dole prevodovka a prsia.. Výkon nikde a spotreba extrémna ale ak to niekto chce :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ani jeden.
Holt keby sa u nas menili oleje kazdych 7.000km ako v Ameeerikeeeee.... vyzeralo by to inak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, martincichy a 20 neregistrovaných