C4 1.6 HDi (92k) alebo 1.6 VTi (122k)?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robinoo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.03.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robinoo »

mp3turbo napísal:jeziskove husle, teraz zistujem ze

NAJLACNEJSIA C4 DIESLOVA STOJI 559.900SKK PODLA CENNIKA, CIZE TAKA ABY MALA NORMALNU VYBAVU JE ZA 809.000SKK.


... este furt ta nepresla sranda? Dat za c4ku 800 litrov v korunach len preto lebo je nova?! Za tu cenu mas dva trojrocne sharany plus tri roky servisu dopredu.


A aj keby si kupoval tu najlacnejsiu za 559.900SKK, ktora ma dokonca 66kW diesel a "az" DVA airbagy namiesto 350.000korunoveho trojrocneho seriozneho auta typu passat alebo sharan ktory ma 96kW diesel, 6stupnovu prevodovku, digiklimu, esp, vyhrievane sedacky, navigaciu, 12 airbagov alebo desat, nezavisle kurenie, xenony, tak to uz musis byt INY PACIENT. Furt ti zostane 200.000SKK na pripadny servis ktore nikdy v zivote nebudes potrebovat a nikdy v zivote NEMINIES na ten servis trojrocneho passatu alebo sharanu. Vies kolko je to penazi, 200litrov ?? Preboha...



hahahaha, ze nove c4... dost som sa pobavil. A zaroven zosmutnel, ze este stale existuju ludia ktori maju tvoje uvazovanie. Nehovorim ti aby si kupil 15rocne auto, ale trojrocny voz nemoze trpiet ziadnymi vaznymi vecami a keby aj, tak akakolvek seriozna predkupna analyza ich musi odhalit.

Na druhu stranu, ked kupujes auta stylom ze dojdes do bazaru, spravis "testovaciu jazdu" kilometer a zaplatis to co je napisane na cenovke, tak potom je jasne ze nove auto je pre teba lepsie.

Inak to v ziadnom pripade (teda ani z hladiska spolahlivosti a nakladov na servis) nie je tak.
pozeras cennik z minuleho roka...C4 vo vybave image stoji zhruba 12000 eur benzin a 14000 eur dizel cize asi tolko ako ten trojrocny passat ktory ako kazdy iny ma 85000 km, je urcite garazovany a po dochodcovi...image je treti stupen vybavenia teda nema dva airbagy ale sest, dvojzonovu klimu, tempomat, MP3 s ovladanim na volante, dazdovy a svetelny senzor...cize vsetko co bezny clovek potrebuje a vyuzije (skoda ze nema este xenony a vyhrievane sedacky ale to nieje pravidlom ani u passatov)
600 alebo nedajboze 800 litrov by som za nu urcite nedal, ale vela ludi co ju kupilo ju kupilo so srotovnym...a to znamena ze ju mali este o 2000 az 3000 eur lacnejsiu takze vysledna suma bola okolo 300 litrov teda asi tak ako za tvoj chrysler...no a ked niekto jazdi hlavne po meste resp. nejazdi dlhe streky a nema male deti (btw. to fakt do toho grand voyagera pri plnom obsadeni siedmymi ludmi das este dva kociky z toho jeden pre dvojcata? lebo tak si to napisal) tak fakt nemusi kupovat van a ma nove auto a ma minimalne dva roky pokoj
a co sa tyka straty hodnoty tak ked budem za pat rokov predavat patrocnu C4 ktora nova stala 300 tisic tak stratim tolko isto ako keby som predaval osemrocneho passata ktoreho som kupil trojrocneho za tie iste peniaze
takze asi tak
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> fakt do toho grand voyagera pri plnom obsadeni siedmymi ludmi das este dva kociky z toho jeden pre dvojcata? lebo tak si to napisal)



presne tak som to napisal a presne tak to aj je. Proste sa v tom odvezu dve rodiny naraz pricom jedna z tych rodin musi mat jedno dieta.

S tvojim vypoctom suhlasim, cenniky som si natiahol uplne nove tie ktore su na citroen.sk (nehladal som nic ine), srotovne uz skoncilo a aj tak som nemal co srotovat, 14000eur teda musim brat za zakladnu cenu toho auta a to mame 420.000skk. Plus priplatky za veci ktore by som tam chcel mat a som na minimalne 600.000 korunach (v mojom cenniku to bolo 809.000SKK)...

Ano, kazdy z nas si vybera ine auto a to je dobre. Uz som vyjadril obrovsku vdaku tomu bohatemu cloveku co si kupil moj chrysler novy za 1.6miliona a ja som to od neho mal trojrocne za 225.000SKK... a velmi rad by som tu vdaku vyjadril este raz alebo trikrat.

Cenniky novych aut nestudujem vobec z uvedenych dovodov - kupim si trojrocne ktore ESTE DLHO BUDE FUNGOVAT, kamarati plus moja vlastna sikovnost plus moja diagnostika plus firemna diagnostika plus firemne servisne zaznamy plus merac hrubky laku to auto prezru aby nebolo stocene, gitovane + striekane, trikrat havarovane cez strechu a podobne - a som uplne usmiaty. Doteraz som to tak robil cely zivot co kupujem auta (zachvilu 20 rokov) a nevidim jediny dovod preco by som mal prestat.

A neprestanem :) vy si len chlapci kupujte krasne nove auta za dva miliony ktore si potom ja od vas kupim po troch rokoch za 1/5 ceny. Velmi rad.

Absolutne suhlasim s nazorom ze nove auto je nove auto. Nikto ti v nom predtym neprdel. Pokazit sa moze aj to nove, vyhovoriek predajcov preco neuznat zaruku je takisto dost. Podobne je dost aj pripadov uznanych reklamacii. Neriesim to. Cely rozdiel je v tom ze ja sa nebavim o novom aute za 300.000SKK/10.000eur, ja sa bavim o patnasobne az sedemnasobne drahsom novom aute ktore si nekupi nikto z nas nove. Lebo na neho nema peniaze a lebo je to TOTALNY nezmysel. TOTALNY. Neobstoji uz ani argument danovych vyhod pre podnikatelov...



edit : snazim sa kupovat auta od sukromnych osob, nikdy nie z autobazaru a v ziadnom pripade nie po neplaticovi leasingu. Ten kto nema na splacanie leasingu nema ani na patricnu udrzbu toho auta, nedokaze si ho patricne vazit a je to pre neho len zbytocna ZATAZ. A patricne tomu sa k autu aj sprava - a take auto ja nepotrebujem.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

kazdy naj si kupy co chce
ja som kup[il nove take co potrebujem a urcite ho nepredam nikomu po 3 rokoch za 1/3 ceny to si ho necham alebo radsej spravim totalku nanom ak sa ho budem chciet zbavit a dostnem viac jak za predaj :40bd:
akoli tou ze idem razzarokna dobvolenku si neku[pim letadlo ne?
DEDEJOJO
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.02.2009 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DEDEJOJO »

mp3turbo napísal:> fakt do toho grand voyagera pri plnom obsadeni siedmymi ludmi das este dva kociky z toho jeden pre dvojcata? lebo tak si to napisal)



presne tak som to napisal a presne tak to aj je. Proste sa v tom odvezu dve rodiny naraz pricom jedna z tych rodin musi mat jedno dieta.

S tvojim vypoctom suhlasim, cenniky som si natiahol uplne nove tie ktore su na citroen.sk (nehladal som nic ine), srotovne uz skoncilo a aj tak som nemal co srotovat, 14000eur teda musim brat za zakladnu cenu toho auta a to mame 420.000skk. Plus priplatky za veci ktore by som tam chcel mat a som na minimalne 600.000 korunach (v mojom cenniku to bolo 809.000SKK)...

Ano, kazdy z nas si vybera ine auto a to je dobre. Uz som vyjadril obrovsku vdaku tomu bohatemu cloveku co si kupil moj chrysler novy za 1.6miliona a ja som to od neho mal trojrocne za 225.000SKK... a velmi rad by som tu vdaku vyjadril este raz alebo trikrat.

Cenniky novych aut nestudujem vobec z uvedenych dovodov - kupim si trojrocne ktore ESTE DLHO BUDE FUNGOVAT, kamarati plus moja vlastna sikovnost plus moja diagnostika plus firemna diagnostika plus firemne servisne zaznamy plus merac hrubky laku to auto prezru aby nebolo stocene, gitovane + striekane, trikrat havarovane cez strechu a podobne - a som uplne usmiaty. Doteraz som to tak robil cely zivot co kupujem auta (zachvilu 20 rokov) a nevidim jediny dovod preco by som mal prestat.

A neprestanem :) vy si len chlapci kupujte krasne nove auta za dva miliony ktore si potom ja od vas kupim po troch rokoch za 1/5 ceny. Velmi rad.

Absolutne suhlasim s nazorom ze nove auto je nove auto. Nikto ti v nom predtym neprdel. Pokazit sa moze aj to nove, vyhovoriek predajcov preco neuznat zaruku je takisto dost. Podobne je dost aj pripadov uznanych reklamacii. Neriesim to. Cely rozdiel je v tom ze ja sa nebavim o novom aute za 300.000SKK/10.000eur, ja sa bavim o patnasobne az sedemnasobne drahsom novom aute ktore si nekupi nikto z nas nove. Lebo na neho nema peniaze a lebo je to TOTALNY nezmysel. TOTALNY. Neobstoji uz ani argument danovych vyhod pre podnikatelov...



edit : snazim sa kupovat auta od sukromnych osob, nikdy nie z autobazaru a v ziadnom pripade nie po neplaticovi leasingu. Ten kto nema na splacanie leasingu nema ani na patricnu udrzbu toho auta, nedokaze si ho patricne vazit a je to pre neho len zbytocna ZATAZ. A patricne tomu sa k autu aj sprava - a take auto ja nepotrebujem.
///// ešte si zabudol napísať, že okrem diagnostík a kontrol Tvojho auta Ti ho odobrí aj NBÚ :d :D
DEDEJOJO
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.02.2009 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DEDEJOJO »

mp3turbo napísal:je pravda ze nove je len nove - ale ako dlho je nove auto novym autom? hodinu? tyzden? polroka? rok? dva roky? ak je nove auto novym autom dva roky (teda minimalne BEZPROBLEMOVYM, a to dufam citroen c4 bude bezproblemovy tie dva roky) tak uz si tam kde som ja - ved presne to aj pisem. Ja proste tvrdim ze auto co si clovek ako ty kupi "nove nove uplne najnovsie nove s 000000km na tachometri" je po troch rokoch absolutne bezproblemove. Povedz mi uprimne : tvrdis ze c4 je tvoje minimalne tretie nove auto v poradi. MAL SI NEJAKE ZAVAZNE PROBLEMY S TYMI UPLNE NOVYMI AUTAMI PO TROCH ROKOCH? Predpokladam ze nie. Tak preco by som mal mat problemy ja? Ja ti velmi schvalujem nakup noveho auta : kludne si ho kup za milion aj pol korun (take si si nekupoval) a potom mi ho po troch rokoch predas za stvrt miliona korun. VELMI RAD HO OD TEBA KUPIM. Vyzeras ako rozumny clovek.


Inak pozeral som uplne najaktualnejsi cennik ktory existuje - napisal som prispevok, natiahol cennik, napisal druhy prispevok.

A fakt ano, cim viac ten cennik citam tym viac ti zavidim tvoju novu c4ku... uvedom si ze ja si nekupujem ojazdene auta triedy c4. A kupovat si nove auta co mam ja je totalny nezmysel, vyhodit z okna milion aj drobne korun za tri roky vlastnictva... a spravit to takto dvakrat kazde tri roky (lebo aj moja zena ma auto, neviem ako tvoja)... uch to by bol hodne drahy sport!

Ty wole a my mame dalsie dve podobne auta vo firme - fiiiiha vidis to, prave som zistil ze nezakupenim styroch novych aut MOJEJ TRIEDY (boze uchran c4!) som USETRIL pat milionov korun KAZDE tri roky. Mmmmm... servis ma nestoji nic drahe, riesim iba drobne prkotiny a nikdy som nic vazne typu odidena prevodovka alebo motor neriesil. Este raz : KAZDE TRI ROKY PAT MILIONOV PRIBLIZNE.

A ty si na tom ako? Kolko penazi si usetril pripadne vyhodil na autach za poslednych desat rokov?
///// píšeš že si ušetril 5 miliónov :d :D ťažko sa dá ušetriť niečo,čo si nikdy nemal, je to iba také hypotetické potešenie
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akoto ze sa neda usetrit to co si nikdy nemal - preco potom ludia zatepluju domy a byty? Aby platili MENEJ = aby USETRILI. A oni v reali setria!

To vobec nie je hypoteticke usetrenie: ty si si kupil NOVE auto ktore si chcel, stalo ta 13.000eur. Ja som si kupil HNUSNE OJAZDENE TROJROCNE auto (uplne inej triedy, uplne inej vybavy, uplne inej velkosti a BEZPECNOSTI ale to sme uz viacmenej prebrali) ktore som chcel a stalo ma 8.000eur. Ty si myslis ze tvoja kupa bola lepsia, ja si myslim ze moja kupa bola lepsia - a ani jeden z nas dvoch s tym nema problem a tak je to spravne :)

Lenze ty si uz minul viac penazi ako ja a ja ten isty obnos penazi zrejme neminiem nikdy s tymto mojim autom... ja som zatial spokojny, ty zjavne tiez. Mas mensie drahsie auto s mensou vybavou. ALE NOVE. So zarukou ktoru zrejme nikdy nebudes potrebovat a ked budes, tak ti ju neuznaju - kolko uz bolo takych sudnych sporov...



Keby som si ja mal kupit NOVE auto - to iste co mam teraz - musel by som zaplatit o spomenutych priblizne pat milionov korun viac a to kazde tri roky. Na to nemam a aj keby som mal tak nedam, to si radsej postavim obrovsky domcisko. To nie je ziadne hypoteticke, to je uplne realna vec : MUSEL BY SOM ZAPLATIT O PAT MEGA V KORUNACH VIAC KEBY SOM SI KUPOVAL TIE AUTA NOVE. Ake hypoteticke? Absolutne realne priamo zo zivota. Mas pravdu ze ja som "hypoteticky nezaplatil tie prachy", ale keby som to iste auto chcel nove tak ich musim zaplatit - cize som "usetril" tym ze som si nekupil to iste auto nove. Rozumieme sa o com hovorime...


ach ozaj, uz sa neviem dockat kedy tie nove voyagery (generacia IV) cize uplne prepracovany model ktory sa predava od minuleho roka - budu mat tri roky alebo necele styri. Mnaaaaaam, seststupnova automaticka prevodovka, nezavisle kurenie, elektricke otvaranie bocnych/zadnych dveri, vsetky sedacky sklapacie do podlahy (stow-n-go system, ked to nepouzivas tak mas skryty batozinovy priestor s asi 250 litrami kde ziadny zlodej nevidi), samonastavitelne tlmice podla zatazenia, xenony, travel convenience group, cuvacia kamera parkview, entertainment group II (2x televizor + DVD, hned ho vymenim za blu-ray), vyhrievane pre istotu dve rady sedadiel, airbagov ani neviem kolko (minimum je tusim 8 alebo 10), chromovy paket, fakt dobry premium sound (vratane subwoofera), stresna sklopna konzola so spickovym osvetlenim interieru vozu... cena noveho podla vybavy okolo milion aj stvrt az milion aj pol korun...


NEVIEM SA DOCKAT KEDY SI TAKYTO KRASNY 6ST AUTOMAT A OBROVSKE AUTO KUPIM ZA 300.000 AZ 350.000 KORUN, TEDA 10.000 AZ 12.000EUR. Tipujem ze zhruba o necele tri roky, teda v roku 2012 alebo na konci 2012, budu v takej cene. Uz dnes su za 600.000korun, pozri si mobile.de... takze nabuduci rok za 450.000 az 500.000 byvalych SKK a ten dalsi za 400.000 az 350.000...



A vymakol si ma, je objektivny neodskriepitelny fakt ze strasne zavidim ludom nove c4ky co kupovali za 15.000eur... neskutocne zavidim az sa mi šúpe obočie a krutia chlpy v zadku. Joooooooj a tiez dacie, clovece kvoli tomu loganu som nespal asi dva mesiace... jak som si nevedel vybrat medzi voyagerom a loganom. A to este nezacnime spominat Thalie, to som mal hotovy mokry sen - nechal som sa zavriet u predajcu do kufra thalie a normalne som tam dva dni spal co som sa nevedel od toho auta odtrhnut.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

ja nemam ani otvaracie dvere a ani blue ray ale aj to mi staci :40bd:
kazdy den 10km do roboty nazad
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ja mam do roboty SEDEM A POL kilometra a do firmy v ktorej som spolocnik STYRI kilometre (v ramci Petrzalky kde aj byvam). Kedze som ITckar a nie obchodny cestujuci, najazdim zhruba do 10000km rocne [to nie je preklep, slovom DESATTISIC km a to keby som este realne prehodnocoval, mozno sa zmestim aj do osemtisic]. Moja stara ma Galaxy a najazdi este menej lebo je doma na materskej s malou dcerou. Semtam tie moje hnusne prekotene ojazdene auta niekomu poziciam lebo potrebuje nieco previest alebo prestahovat pripadne sluzia chvilu vo firme takze vozy najazdia okolo 15.000km az 18.000km rocne kazdy z nich.

A v tych autach jazdim 99.9% casu sam, jeden jediny clovek. Moja stara tiez tak, akurat ma so sebou dieta.

A to znamena ze si mam namiesto Voyagera kupit o 2/3 drahsiu novu c4ku s mensou vybavou, pripadne clio alebo c2ku a mat problemy do toho auta poskladat kocik a dve plienky pre dieta k tomu? ANI VO SNE! My so starou kocik neskladame, rovno ho yebneme do jedneho alebo druheho auta tak ako je, zablokujeme kolieska, zapleskneme vrata na aute a ideme prec.

Pre mna ma priestor [SKUTOCNY PRIESTOR, nie "kufricek" typu c4], komfort a vybava daleko vacsi vyznam ako nove auto. Male. Bez nezavisleho kurenia.
robinoo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.03.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robinoo »

a ja si zase myslim ze do mesta je zbytocne take velke auto ked jazdis sam (pravdaze ked mas male deti a kocik je to ine, v c4 a podobnych autach by s nim bol problem), ale inak nevidim nejak vyhody grand voyageru v meste...mozno okrem toho ze mas lepsi vyhlad lebo sedis vyssie (ak sa pred teba zrovna nenatrepe autobus), ale zase mas o nejake dva litre? vyssiu spotrebu a problem na malych parkoviskach, so sharanom mozno ani nie ale s voyagerom uz asi hej
no a s tou vacsou bezpecnostou to tiez nie je take jednoznacne http://www.euroncap.com/tests/chrysler_ ... 7/277.aspx
inak co sa tyka tej debaty ci kupovat nove alebo trojrocne-osobne si tiez myslim ze nove sa moc neoplati a stratis na nom vela penazi a zbytocne. ja som si kupil nove jedine z toho dovodu, ze rozdiel medzi novou c4 a trojrocnym autom tej triedy a v takej vybave (golf, focus, 307, astra, prip. octavia) bol okolo 60 tis. sk a to mi rozhodne nestalo za to. ked budem mat male deti tiez sa budem pozerat po niecom vacsom no a urcite za to nedam 1,5 mil, ale teraz mi auto tejto triedy staci, vybavu ma myslim dostacujucu a s komfortom to tiez nie je take zle (aj ked som este nesiel v grand voyageri tak nemozem porovnat)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hovoris velmi racionalne a rozumne a suhlasim s tebou. Ja som si proste namiesto noveho vozu pre mna vybral takto ako som si vybral a co ho mam doma polroka aj drobne som to nestihol jeden jedinykrat olutovat - prave naopak. Spotreba ma nezaujima pri mojich kilometroch rocne, vyhody toho auta pre jedneho cloveka a navyse v meste su velmi diskutabilne ;) i ked s tym kociarom je to uplne ine kafe a to este planujeme mat tuto zimu :) alebo najblizsiu jar druhe dieta takze ten priestor vyslovene potrebujem(e).


Co sa tyka tych hviezdiciek tak to (bohuzial) poznam, otazka je ako sa bude auto spravat v realnej premavke ked do mna celne narazi skoda fabia. A poviem ti, ze by som v tej fabke kde vodic kuka rovno do mojich svetiel nechcel sediet proti tomu dva-a-poltonovemu polonakladiaku ani nahodou...



Skoda ze zatial netestovali ten novy model od roku 2008 a hlavne dufam ze nikdy poistnu udalost s tym autom nebudem mat (velmi sa mi dari, za poslednych X rokov len minimalna skoda pri cuvani v podobe rozbiteho zadneho svetla a narazniku inak som cisty). Jazdim velmi opatrne, velmi kludne a velmi predvidavo k comu mi mimoriadne dopomaha teraz aj lepsi vyhlad z polonakladiakov. Je to proste ine ako v osobnom aute...
DEDEJOJO
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.02.2009 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DEDEJOJO »

mp3turbo napísal:akoto ze sa neda usetrit to co si nikdy nemal - preco potom ludia zatepluju domy a byty? Aby platili MENEJ = aby USETRILI. A oni v reali setria!

To vobec nie je hypoteticke usetrenie: ty si si kupil NOVE auto ktore si chcel, stalo ta 13.000eur. Ja som si kupil HNUSNE OJAZDENE TROJROCNE auto (uplne inej triedy, uplne inej vybavy, uplne inej velkosti a BEZPECNOSTI ale to sme uz viacmenej prebrali) ktore som chcel a stalo ma 8.000eur. Ty si myslis ze tvoja kupa bola lepsia, ja si myslim ze moja kupa bola lepsia - a ani jeden z nas dvoch s tym nema problem a tak je to spravne :)

Lenze ty si uz minul viac penazi ako ja a ja ten isty obnos penazi zrejme neminiem nikdy s tymto mojim autom... ja som zatial spokojny, ty zjavne tiez. Mas mensie drahsie auto s mensou vybavou. ALE NOVE. So zarukou ktoru zrejme nikdy nebudes potrebovat a ked budes, tak ti ju neuznaju - kolko uz bolo takych sudnych sporov...



Keby som si ja mal kupit NOVE auto - to iste co mam teraz - musel by som zaplatit o spomenutych priblizne pat milionov korun viac a to kazde tri roky. Na to nemam a aj keby som mal tak nedam, to si radsej postavim obrovsky domcisko. To nie je ziadne hypoteticke, to je uplne realna vec : MUSEL BY SOM ZAPLATIT O PAT MEGA V KORUNACH VIAC KEBY SOM SI KUPOVAL TIE AUTA NOVE. Ake hypoteticke? Absolutne realne priamo zo zivota. Mas pravdu ze ja som "hypoteticky nezaplatil tie prachy", ale keby som to iste auto chcel nove tak ich musim zaplatit - cize som "usetril" tym ze som si nekupil to iste auto nove. Rozumieme sa o com hovorime...


ach ozaj, uz sa neviem dockat kedy tie nove voyagery (generacia IV) cize uplne prepracovany model ktory sa predava od minuleho roka - budu mat tri roky alebo necele styri. Mnaaaaaam, seststupnova automaticka prevodovka, nezavisle kurenie, elektricke otvaranie bocnych/zadnych dveri, vsetky sedacky sklapacie do podlahy (stow-n-go system, ked to nepouzivas tak mas skryty batozinovy priestor s asi 250 litrami kde ziadny zlodej nevidi), samonastavitelne tlmice podla zatazenia, xenony, travel convenience group, cuvacia kamera parkview, entertainment group II (2x televizor + DVD, hned ho vymenim za blu-ray), vyhrievane pre istotu dve rady sedadiel, airbagov ani neviem kolko (minimum je tusim 8 alebo 10), chromovy paket, fakt dobry premium sound (vratane subwoofera), stresna sklopna konzola so spickovym osvetlenim interieru vozu... cena noveho podla vybavy okolo milion aj stvrt az milion aj pol korun...


NEVIEM SA DOCKAT KEDY SI TAKYTO KRASNY 6ST AUTOMAT A OBROVSKE AUTO KUPIM ZA 300.000 AZ 350.000 KORUN, TEDA 10.000 AZ 12.000EUR. Tipujem ze zhruba o necele tri roky, teda v roku 2012 alebo na konci 2012, budu v takej cene. Uz dnes su za 600.000korun, pozri si mobile.de... takze nabuduci rok za 450.000 az 500.000 byvalych SKK a ten dalsi za 400.000 az 350.000...



A vymakol si ma, je objektivny neodskriepitelny fakt ze strasne zavidim ludom nove c4ky co kupovali za 15.000eur... neskutocne zavidim az sa mi šúpe obočie a krutia chlpy v zadku. Joooooooj a tiez dacie, clovece kvoli tomu loganu som nespal asi dva mesiace... jak som si nevedel vybrat medzi voyagerom a loganom. A to este nezacnime spominat Thalie, to som mal hotovy mokry sen - nechal som sa zavriet u predajcu do kufra thalie a normalne som tam dva dni spal co som sa nevedel od toho auta odtrhnut.
//////// poznáš TY vôbec iné auto ako CHRYSLER VOYAGER ???? Lebo podľa Tvojich vyjadrení mám pocit že nepoznáš :38eb: Keď sa potrebujem odviezť vo väčšom aute, tak si vezmem manželkinu Toyotu RAV4, pochopiteľne kúpená nová na Slovensku, už má síce 5 rokov, ale manželka sa jej nechce vzdať . PS: Ten pobyt v "kufri" Ti zjavne neprospel :28b7:
DEDEJOJO
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.02.2009 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DEDEJOJO »

DEDEJOJO napísal:
mp3turbo napísal:akoto ze sa neda usetrit to co si nikdy nemal - preco potom ludia zatepluju domy a byty? Aby platili MENEJ = aby USETRILI. A oni v reali setria!

To vobec nie je hypoteticke usetrenie: ty si si kupil NOVE auto ktore si chcel, stalo ta 13.000eur. Ja som si kupil HNUSNE OJAZDENE TROJROCNE auto (uplne inej triedy, uplne inej vybavy, uplne inej velkosti a BEZPECNOSTI ale to sme uz viacmenej prebrali) ktore som chcel a stalo ma 8.000eur. Ty si myslis ze tvoja kupa bola lepsia, ja si myslim ze moja kupa bola lepsia - a ani jeden z nas dvoch s tym nema problem a tak je to spravne :)

Lenze ty si uz minul viac penazi ako ja a ja ten isty obnos penazi zrejme neminiem nikdy s tymto mojim autom... ja som zatial spokojny, ty zjavne tiez. Mas mensie drahsie auto s mensou vybavou. ALE NOVE. So zarukou ktoru zrejme nikdy nebudes potrebovat a ked budes, tak ti ju neuznaju - kolko uz bolo takych sudnych sporov...



Keby som si ja mal kupit NOVE auto - to iste co mam teraz - musel by som zaplatit o spomenutych priblizne pat milionov korun viac a to kazde tri roky. Na to nemam a aj keby som mal tak nedam, to si radsej postavim obrovsky domcisko. To nie je ziadne hypoteticke, to je uplne realna vec : MUSEL BY SOM ZAPLATIT O PAT MEGA V KORUNACH VIAC KEBY SOM SI KUPOVAL TIE AUTA NOVE. Ake hypoteticke? Absolutne realne priamo zo zivota. Mas pravdu ze ja som "hypoteticky nezaplatil tie prachy", ale keby som to iste auto chcel nove tak ich musim zaplatit - cize som "usetril" tym ze som si nekupil to iste auto nove. Rozumieme sa o com hovorime...


ach ozaj, uz sa neviem dockat kedy tie nove voyagery (generacia IV) cize uplne prepracovany model ktory sa predava od minuleho roka - budu mat tri roky alebo necele styri. Mnaaaaaam, seststupnova automaticka prevodovka, nezavisle kurenie, elektricke otvaranie bocnych/zadnych dveri, vsetky sedacky sklapacie do podlahy (stow-n-go system, ked to nepouzivas tak mas skryty batozinovy priestor s asi 250 litrami kde ziadny zlodej nevidi), samonastavitelne tlmice podla zatazenia, xenony, travel convenience group, cuvacia kamera parkview, entertainment group II (2x televizor + DVD, hned ho vymenim za blu-ray), vyhrievane pre istotu dve rady sedadiel, airbagov ani neviem kolko (minimum je tusim 8 alebo 10), chromovy paket, fakt dobry premium sound (vratane subwoofera), stresna sklopna konzola so spickovym osvetlenim interieru vozu... cena noveho podla vybavy okolo milion aj stvrt az milion aj pol korun...


NEVIEM SA DOCKAT KEDY SI TAKYTO KRASNY 6ST AUTOMAT A OBROVSKE AUTO KUPIM ZA 300.000 AZ 350.000 KORUN, TEDA 10.000 AZ 12.000EUR. Tipujem ze zhruba o necele tri roky, teda v roku 2012 alebo na konci 2012, budu v takej cene. Uz dnes su za 600.000korun, pozri si mobile.de... takze nabuduci rok za 450.000 az 500.000 byvalych SKK a ten dalsi za 400.000 az 350.000...



A vymakol si ma, je objektivny neodskriepitelny fakt ze strasne zavidim ludom nove c4ky co kupovali za 15.000eur... neskutocne zavidim az sa mi šúpe obočie a krutia chlpy v zadku. Joooooooj a tiez dacie, clovece kvoli tomu loganu som nespal asi dva mesiace... jak som si nevedel vybrat medzi voyagerom a loganom. A to este nezacnime spominat Thalie, to som mal hotovy mokry sen - nechal som sa zavriet u predajcu do kufra thalie a normalne som tam dva dni spal co som sa nevedel od toho auta odtrhnut.
//////// poznáš TY vôbec iné auto ako CHRYSLER VOYAGER ???? Lebo podľa Tvojich vyjadrení mám pocit že nepoznáš :38eb: Keď sa potrebujem odviezť vo väčšom aute, tak si vezmem manželkinu Toyotu RAV4, pochopiteľne kúpená nová na Slovensku, už má síce 5 rokov, ale manželka sa jej nechce vzdať . PS: Ten pobyt v "kufri" Ti zjavne neprospel :28b7:
Myslím že je úplne zbytočné písať ďalej, Ty tvrdíš svoje, ja svoje a ako by povedal starý Pichanda: Pravda bude niekde uprostred. Ja Ti neberiem výbavu a ani kvality Chryslera, ale Ty vo veľkom kritizuješ C4 a len chváliš svoje auto, vynášaš ho do oblakov :40bd: Tak si ho len chváľ a teš sa z neho len nezáviď iným........
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne ze poznam aj ine auta - napriklad mercedes viano extralong, vito tiez extradlhe, poznam trochu aj sharany, minuly tyzden som sedel v grandcherokee (vobec nie zle!) a potom poznam este aj FH12 ale to uz fakt nie je typicke osobne vozitko.

Som velmi rad ze napriklad tvoja zena ma 5rocny RAV a nechce sa ho vzdat, tym mas vlastne potvrdene ze moj system (kupit trojrocne auto a chvilu pouzivat) zase nie je az taky scestny aby sme si vzdy museli kupovat iba nove auta. Keby som od tvojej zeny kupil tvoj RAV, bolo by to zle auto lebo je ojazdene? Nebolo.

a prosim ta uz prestan s tym zavidenim...
DEDEJOJO
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18.02.2009 11:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DEDEJOJO »

mp3turbo napísal:jasne ze poznam aj ine auta - napriklad mercedes viano extralong, vito tiez extradlhe, poznam trochu aj sharany, minuly tyzden som sedel v grandcherokee (vobec nie zle!) a potom poznam este aj FH12 ale to uz fakt nie je typicke osobne vozitko.

Som velmi rad ze napriklad tvoja zena ma 5rocny RAV a nechce sa ho vzdat, tym mas vlastne potvrdene ze moj system (kupit trojrocne auto a chvilu pouzivat) zase nie je az taky scestny aby sme si vzdy museli kupovat iba nove auta. Keby som od tvojej zeny kupil tvoj RAV, bolo by to zle auto lebo je ojazdene? Nebolo.

a prosim ta uz prestan s tym zavidenim...
ja si kupujem auto pre praktické použitie ktoré splní moje požiadavky....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja tiez.

Mam jedneho lotra v kociku a druheho zachvilu na ceste. Potrebujem priestor.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných