C25, J5 - rozdiely 2.5D vs.TD U25/661 vs.674

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

C25, J5 - rozdiely 2.5D vs.TD U25/661 vs.674

Príspevok od používateľa Pilotek »

Prosím o radu. Nájde sa tu nejaký macher na staré diesely Citroen v dodávkach Peugeot J5 a Citroen C25, konkrétne:
- 2.5D 54kW U25/661 (CRD93L),
- 2.5TD 70kW U25/674 (CRD93LS)?

Potrebujem vedieť, v čom všetkom sa tieto motory odlišujú (nie domnienky), t.j.
- vstrekovacie čerpadlo (to viem)
- hliníkové sacie potrubie (viem)
- gumové/plastové hadice sania a tenšie hadice odvetrania a výdychu vaku-pumpy (viem)
- výfukové potrubie (liatina)?
- prvá časť (koleno) výfuku?
- vstrekovacie jednotky (resp. iba samotné trysky)?
- piesty (resp. čapy, ojnice...)?
- kľukovka?
- blok motora?
- iné?

A ešte ťažšia podotázka:
Vie niekto, čo všetko treba dať iné, aby sa motor 2.5D/TD z osobného Citroena CX dal dať do dodávky J5/C25? Ide mi aj o tretiu variantu motora 2.5TD 88kW Intercooler, ktorá sa montovala iba do CX (do dodávok nie).

Vopred ďakujem skúseným Citroeňákom za kvalifikované odpovede.

Viete o niekom, kto má vrakovisko s viacerými takýmito motormi resp. celými autami J5/C25/CX?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zbytočné starosti, kopec roboty a prachov, neistý výsledok, problémy s STK, policajtami, poisťovňami kvôli legalite. To všetko kvôli starej hrči bez hodnoty...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ked som chodil cez Kremnicu do Ziliny tak tusim niekde za Martinom pri pumpe po lavej strane bol maly bazar a tam mal tych CXiek asi zo 6ks
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedysi mal priatel odťahovku J5 a do tej dával motor z CX pohrebáka,neboli s tým zrejme spojené žiadne problémy lebo ráno začali a večer sme už spolu štartovali do F
Aj ja jednu držím pri živote lebo je to nezničitelný robotník čo okrem nafty nikdy nič nechce.Držím aj ďalší na diely ale asi naň nikdy nepríde.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa Pilotek »

No veď, práve potrebujem vedieť, čo všetko musel použiť z odťahovky (t.j. zodpovedajúce časti demontovať z CX-kového motora), aby CXkový motor fukol do dodávky.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

cicmanec napísal:Zbytočné starosti, kopec roboty a prachov, neistý výsledok, problémy s STK, policajtami, poisťovňami kvôli legalite. To všetko kvôli starej hrči bez hodnoty...
Niekedy niečo nie je také, ako to na prvý pohľad vyzerá. Keď nemám kompletné informácie, nevyjadrujem sa zbytočne radikálne. Kompletné informácie by bol zbytočný román...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

patko1 napísal:ked som chodil cez Kremnicu do Ziliny tak tusim niekde za Martinom pri pumpe po lavej strane bol maly bazar a tam mal tych CXiek asi zo 6ks
Áno, ďakujem, tam sa chystám, aj ja som si tam všimol zas tieto staré dodávky.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pilotek napísal:Keď nemám kompletné informácie, nevyjadrujem sa...
Keď nemám kompletné informácie vyjadrujem sa k tomu čo mám = čo mi autor témy dal. Ak mi toho dal málo, resp. nič tak sa nemôže čudovať. Možno ani nebolo treba celý román a stačila by jedna veta...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Keď nemám kompletné informácie, nevyjadrujem sa ZBYTOČNE RADIKÁLNE, netvrdím, že sa nemôžem vyjadriť k poskytnutým informáciám - vecne a slušne - ak môžem pomôcť niečím užitočným. Ak pomôcť neviem, radšej pomlčím a neznehodnocujem tému zbytočnými príspevkami.
Úroveň tohto fóra je aj obrazom jeho členov (teda nás).
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo na mojom príspevku nebolo slušné? A vecné tiež - ty si tu dosť často, ale je kopec ľudí čo o takýchto veciach majú dosť romantické predstavy...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

OK beriem to v rámci sarkazmu, vlastne iba to o starej hrči bez hodnoty - mohlo by sa uraziť - to auto :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak sorry, ale priliehavejšie pomenovanie pre 20-ročné úžitkové auto s miliónom ta počítadle mi nenapadlo. Keďže iné informácie som nemal (a stále nemám)...
ivanw124
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15.11.2004 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa ivanw124 »

pomenovanie pre 20-ročné úžitkové auto s miliónom ta počítadle mi nenapadlo.

Vymení motor a urobí ďalších min. 500 000 km, bude liať len tu spomínanú naftu a keď by sa náhodou niečo pokazilo opraví to každý garážový kutil. Ak je karoséria zdravá nemá čo riešiť. To auto povedzme v hodnote 2000 eur urobí presne takú istú robotu ako dodávka za 20 000 eur.
cacina
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 03.02.2008 20:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cacina »

nie, z hladkého turbo nespravíš to musí byť originál blok tam je iná náročnosť na olej, dával sa z CX-ka a aj z prevodovkou a ide to ako šíp to by som riešil ale už len na súkromné použitie. Robia sa iné tuningové zverstvá a nikto si nad tým hlavu neláme, CX turbo2 dá 220 na dialnici ako nič.
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

čau mam cxko 2,5 td z ic. kupiš? :P

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných