Burgman 400 - nedrží voľnobeh

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

twinkie13
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 31.01.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Burgman 400 - nedrží voľnobeh

Príspevok od používateľa twinkie13 »

Pozdravujem, mám problém ohľadne startovania. Skúter nastartuje len s pridaním plynu.musím ho chvíľu vytocit aby udržal volnobeh. To isté i keď je teplý. Vymenil som sviecku, vzduchový filter, vyčistil airbox. A nie a nie naštartoval bez otočenia plynu. Jedna sa o burgman 400,2003. El. Vstrekovanie. Jedine čo ho dokazem nastaviť tak je skrtiaca klapka a pred ňou akoby vzdušnik Keď to nastavim vzdušnik na 1a pol otacky a skrtiacu klapku na určitý volnobeh aj tak sa mi nechce naštartovať bez plynu. Zdá sa mi akoby bola zmes bohatá. Sviečka je čierna. Neviem si stým rady. Prosím o radu ako postupovať.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

celé zle ...nerýpať do šroubikov tým dorazom sa nastavuje základná medzera na klapke, a inom šroubíku neviem ak je to striekačka
(síce mám novší model 2008 ale ten systém riadenia a prípravy zmesy by mal byť totožný .... aspoň čo si tak pamätám ,čo som porovnával servisné manuály).
Volnobeh je riadený cez elektromagnetický ventilček je tam spravený obtokový kanálik okolo prvej škrtiacej klapky ktorá je ovládaná lankom . Druhá je ovládaná motorčekom z RJ . A na oboch sú snímače polohy. Plus snímač tlaku nasávaného vzduchu a snímač teploty. Ak je dačo zlé tak to tiež môže blbnúť. A ešte je tam aj dosť podstatný tlak vo vstrekovači nakoľko toto si RJ nesleduje je daný ventilom tlaku pri čerpadle v nádrži . Ak by bol z nejakého dôvodu ten tlak velký tak môže byť bohatá zmes a vysoká spotreba bez iných príznakov. Sviečka bude čierna ak to máš natočené na mieste na stojane nezohriate poriadne, sviečka sa má kontrolovať po jazde aby bol motor vo výkone a na prevádzkovej teplote že prejdem cca 10 km zastavím zhasnem motor a pozrem sviečku...inak to môže klamať.
twinkie13
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 31.01.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa twinkie13 »

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tu máš servisný manual.
http://uloz.to/xNPR6bX8/an400-03-06-eng-pdf

A síce len anglický ale lepšie ako nič .....Je to inak riešené ako na novšom motore takže sorry asi som prestrelil ak som tvrdil že to je rovnaké. Ja nemám na mojom žiaden hentaký šroub jak vidno na obrázku, a volnobežné otáčky sa nastavujú priamo v RJ cez diagnostiku .
Ale furt platí že tam u Teba môže byť dačo upchaté ohladom toho volnobežného systému....
twinkie13
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 31.01.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

S

Príspevok od používateľa twinkie13 »

Aj tak dakujem. Servisnom manuálne som nič také nevyvíjala. Dnes som skúsil pritiahnuť skrtiacu klapku studený štartuje normálne ale teplemu musím pridať keď štartuje aby udržal volnobeh. Neviem či to tak nechat. Alebo nie. Keď mi teplota na budiku vystúpi na prevádzkovú pridám na 6000 otáčok pustim plyn tak mi strieľa z výfuku. Mám pocit akoby odišla lambda. Lenže keď by odišla tak by mi malo zasvietit FI. Keď ju odpojim tak svieti.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Jednovalce sú vraj na také strielanie náchylnejšie aj mne občas strelí takto do výfuku. Ale lambdasonda môže byť nie celkom nefunkčná , ale RJ nevyhodí kontrolku, lebo je rozdiel odpojená a rozdiel ak dáva zlé hodnoty. Lenže neviem presne kedy jej signál RJ berie do výpočtu a kedy nie. Skrátka pri určitých režimoch motora sa RJ jej signálom neriadi. Nikdy som to presne neštudoval ale tak možností čo je na príčine je viac, niekedy aj keby bola netesnosť výfuku a prisáva si nikde falošný vzduch tak aj vtedy môže byť problém že namerajú sa lambdou údaje o spalovacom procese, ktoré nezodpovedajú realite.

Mne napríklad občas skape motor pri volnobehu len zato že mám namontovaný LEOVINCE výfuk. Ak dám sériový tak to neurobí. To píšem len pre zaujímavosť . Tiež ma to prestalo baviť sa v tom furt vrtať a tak som to ani viac neriešil. Ak skape naštartujem. Ale je jedno či teplý či studený a ani benzín na to nemá vplyv.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných