Buchnutie - skoda bez vinnika?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skhuli
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.03.2011 20:51
Zdieľať na Facebook

Buchnutie - skoda bez vinnika?

Príspevok od používateľa skhuli »

Dobry den,
mam nove auto s tym aj havarijnu poistku takze pre "kazdy pripad poisteny".
Avsak parkoval som v podzemnej garazi v nakupnom centre. Po par dnoch som si vsimol zo strany spolujazdca ze mam buchnute dvere. Presnejsie niekto kto zaparkoval vedla mna buchol svojimi dvermi do mojich. Spravil mi tam jamku a nechal tam kusok svojej ciernej farby.

Ako to mam riesit s poistovnou? Je sanca na uspech a opravu?

Dakujem
Maho
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 30.06.2006 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Maho »

Len cez havarijnu, cez zakonnu to ist nemoze pretoze to ide z poistky vinnika a ty ho nemas, Na havarijnej mas aku spoluucast?? Aby si to aj tak neplatil zo svojho.
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Spoluúčasť budeš mať okolo 150 eur, toľko bude stáť aj lakovanie, takže si buď na to zvykneš , alebo si to zaplatíš , alebo si nájdeš viníka a zaplatí to jeho zákonné poistenie.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zvykni si...takých vecí ešte bude...ja viem je to kruté a zažil som to tiež a sralo ma to tiež, ale ak nieje poškodený lak a nehrozí dajaké hrdzavenie a priehlbinka je len nejaký mm dva, tak takéto veci netreba vôbec riešiť....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

do 50 euro ti to opravi borec klampiar.vytiahne jamku vybavene.na pojistovnu zabudni.preto je tam ta spoluucast aby sa take blbosti neriesili.
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

My mame na aute havarijnu bez spoluucasti, nie je to o moc drahsie. Nemusis potom riesit co s malymi skodami do 200e.
efendy69
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 09.10.2011 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa efendy69 »

http://www.preliaciny.sk/galeria.html

neberte to ako reklamu na túto firmu (toto bola prvá stránka na GOOGLY)

takýchto firiem je veľa , nájdi na google firmu ktorá sa zaoberá s PDR (oprava preliačin bez lakovania), ktorú máš najbližšie.

Ceny sa pohybujú do 50eur.

Nepoškodia lak ... teda nie je nutné prestriekanie ... nie je nutné rozoberať vnútorný tapacír dverí ...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

skhuli, hlavne si pozri spoluucast na zmluve, vacsinou byva 165€, to je standard, ale su poistne zmluvy s nulovou spoluucastou, ked mas uzavrete taketo Kasko, ries to cez Kasko. Ked mas vacsiu spoluucast, tak na taketo male poskodenie sa Ti neoplati uplatnovat nahradu skody z HP, daj si to vytiahnut, ako pise efendy, samozrejme, ked nie je poskodeny lak/farba.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nechaj to tak a usetris si vela casu a starosti
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

takych buchnuti a skrabancov este najdes........ pri dnesnych normach na parkovcie miesta bezne vidavam dvere o dvere a ide sa von z auta, aj to je nen preliacene daj si to vytiahnut a prelestit ale nejak to neprezivaj, je to len auto
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
esmo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.05.2013 10:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa esmo »

havarijna bez spoluucasti na auto je dobra v tychto pripadoch. ked ju nemas, tak by som to neriesil. nechaj to tak.
philos
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 20.10.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa philos »

Ak by si to chcel riešiť cez havarijnú poistku musíš si asi vymyslieť vlastný príbeh pretože tá má vo výluke škody kryté PZP. T.j. nebuchli do teba ale ty si buchol..

Čo sa týka škodových udalostí, ktoré vznikli prevádzkou motorového vozidla, ktoré nie je známe (ušiel..) je plnené z garančného fondu Slovenskej kancelárie poisťovateľov, kde treba takúto škodovú udalosť do 3 mesiacov nahlásiť
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných