Buchnute dvere na parkovisku

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

znak09
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.08.2015 07:49
Zdieľať na Facebook

Buchnute dvere na parkovisku

Príspevok od používateľa znak09 »

Zdravim.
Rano som si nasiel buchnute dvere na parkovisku. Je tam stopa cerveneho laku, a 2 preliaciny. (zaujimave preco dve? 15cm od seba..)
Nuz, da sa z toho cerveneho laku najst vinnika?
Otazne je, kto by sa s tym zaoberal?
Neraz som videl, ako policia po nehode, kde vinnik usiel, prehaldavala parkoviska v okoli a hladala rovnako poskodene auto. Lenze to bol naraznik, a pravdepodobne vacsia skoda, kedze mohol mat nieco ulomene. Ja mam len 2, sice hlboke, ale len preliaciny..
Ma niekto s tymto skusenosti?
Neriesil by som to,ale ta preliacina je tak velka, ze to musel byt asi aj umysel, lebo neraz domna buchli ine dvere, sediac v aute, a nic tam nebolo, ale teraz dve a hlboke naraz? No jo, niekto zrejme zavidi (uz aj tak dobite auto) :)
Vdaka
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mohla by pomôcť kamera-nie je niekde nablízku...???
znak09
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.08.2015 07:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa znak09 »

nepravdepodobne ze by tam bola..
ale na parkovisku je tak 10 cervenych aut, teoreticky ch mozem pozriet, ci nemaju moj lak na ich sverach v rovnakej vyske ako mam ja od nich..
ale neviem ci to bude volnym okom vidiet...
plus aj tak by to potom chcelo nejaky rozbor, no a to neviem ci sa robi len tak :)
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Nemáš kamerový záznam,nemáš svedka=nemáš nič...
...Ak by si našiel to auto,nájsť si svedka a potom to nahlásiť polícii.Tá dá dotyčnému 60eur pokutu a potom čo ďalej ak aj napriek tomu Ti vinník povie že nič nezaplatí...???
znak09
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.08.2015 07:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa znak09 »

no niekde som pocul, ze kazdy lak ma unikatny podpis, plsu ta vyska poskodenia..
a ked on bude mat moj lak na svojom aute, mohlo byt to byt dostatocne usvedcujuce,a lebo nie?
neviem no, to som len pocul kedsi..
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ja nechápem prečo ľudia nepriznajú vinu. Šak to ide zo zákonnej poistky.

Nechápem, čo to za hajzlovský svet sa to stáva. Šak keď spravím škodu, tak preberám zodpovednosť za to. Nerobím iným, čo nechcem aby robili mne.

Nerozumiem, prečo sa ľudia takto chovajú :-(

Ak o tom teda vedel(-a). Niekto má tak vybombovanú hudbu, že nič nepočuje a keď pretlačil na takom mieste, že to bolo mäkké, tak to nemusel ani cítiť, že niečo urobil :-(

To fakt aby človek išiel na oco13-v štýl a kúpil haraburdu čo prevezie z bodu A do bodu B a je mu jedno, či to niekto obíde kľúčom, či to rozbijú výrastkovia alebo ... neviem čo všetko :-(

P.S.: Keby som sa nemal tak rád, tak by som nepozeral na bezpečnosť a neriešil stále novšie a väčšie autá :-( Len keď človek pozerá spráy a vidí tie krabičky natlačené pod iným autom nevinne, tak mi to jedno nie je :zga27:
Naposledy upravil/-a Kujon78 v 07.08.2015 09:35, upravené celkom 1 krát.
milanko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.02.2015 10:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanko »

A sem si prišiel vyplakávať?To už je čo?Demencia?
znak09
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.08.2015 07:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa znak09 »

Kujon78
ano, keby neriesim bezpecnost, kupi take skarede SUV co mavaju v afrike, ci afganistane..
takemu by sa kazdy vyhybal.. lebo aj MB120 by sa oksrela, keby zle otvori dvere..
skoda ze niektory vyrobca nezacne vyrabat skartovatelne auto, tj, nie nalakovane, ale elegantne skaredo namalovane..
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

aj s kamerou by to dotycny odtajil. Nic sa nevyriesi, si teraz zcerstva dobre nasr..ny, vydychaj to, potom to daj opravit a bud rad, ze dvere nie su strecha a niekto ti neposkakal po celom aute z pomsty, alebo z chlastu !!! Tiez nikdy nepochopim , preco tam nenechaju listocek s menom a adresou, je to drobnost, ale co sa s tym clovek nachodi, kym to vyzera dobre....
jozhaz
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 24.02.2011 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozhaz »

Ser na to. Ja som kúpil nové auto a z autosalónu som išiel ešte na nákup do Tesca. A všimol som si až doma, že mám celý roh "šuchnutý". Samo, že ma to vytočilo do nebotyčných výšok, no vyriešil som to obyčajným lakom na nechty /auto je čierne/. 2,3 krát som bol na umyvárke a čuduj sa svete normálne to nie je až tak vidieť. A po zime aký je predný nárazník, tak už takéto veci už vôbec neriešim. Spotrebák -hotovo. :4012: :4012: :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kujon ja nekupujem autá dobité, to mám tak talentované deti. Inak z bezpečnosťou vonkajší vzhlad nič nemá , airbagy tam ostanú či bude auto doškriabané alebo nie.
Teraz som si všimol že sa rozmohla iná moda .Podla hesla "nikto nebude parkovať pred mojim domom" som videl ludí zatlkať tesne pri krajnici do zeme roxory tak, aby trčali len 7 - 8cm . Nedaj bože keď sa niekto bude potrebovať vyhnúť. :342a: :342a: :342a: :342a:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xpetrix
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 28.06.2008 22:15
Bydlisko: Stara Lubovna
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xpetrix »

Mne nabrali auto na parkovisku uz 3x.2x som nasiel biely a 1x cerveny lak.Nikto nic nevidel,nikto nic nepocul,prd vyriesis aj ty.Dokonca mi jeden pablb pneumaitkou zmazal pismena a cisla z ECV.Ako sa tu pise,pouzil som lak na nechty,cierny a prekryl som ho priehladnym a stale drzi.Bez svedkov a dokazov nic nevyriesis. :3020:
Lancia Phedra Emblema 3.0i V6 150 kW AT
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to je normalka.aj v zahranici vinnik ujde.skratka socialkar ujde vzdy.normalny clovek ktory plati dane je zvyknuty vsetky nedoplatky hned poplatit ten bude cakat na mieste cinu.nema preco utekat.
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

Za roky rokúce som nikdy nikomu neťukol, nebuchol s dverami, nenacúval do auta a pod.. jednoducho je to v človeku, či je neohľaduplný a bezohľadný cu*rák, ktorému je to jedno alebo je to taký zadubený bulo, že ani poriadne nevie čo robí a je vôbec rád, že nejako s tým autom dokáže ísť a ani mu nenapadne, že spravil niečo zlé, ak niečo zlé spraví.. alebo je to naopak človek, ktorý ak parkuje, či vystupuje, tak si dá záležať a dbá, aby nikomu nič nepoškodil, hoci ho to bude stáť možno o trošku viac vynaloženej námahy a času.

A celkovo sa vôbec ničomu už nedivím, toľko kre*ténov čo tu žije a oni sedia aj za volantom, to inak ani vyzerať nemôže. A že dotyčný ešte aj zdúchne z miesta incidentu, to je len čerešna na torte a celý tento debi*lizmus len podtrhuje.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nič nehľadaj lebo ti to bude aj tak na h..no jedine že by ti to vinník zaplatil zo svojho lebo z pzp to asi nepôjde.Nedávno sa kolegovi stal rovnaký prípad,na parkovisku "ušli"asi nepozornému pánovi dvere a spravil mu riadnu preliačinu,bol to však slušný človek počkal na neho povedal čo sa stalo a ospravedlnil sa,dohodli si termín,išli spolu na poisťovňu chceli to nahlásiť a spísať vieš ako to dopadlo?Pani v poisťovni im povedala že nič sa platiť nebude pretože aby sa niečo plnilo z pzp musí byť aspoň jedno auto v pohybe.Ako píše Lubo Z. ja niekedy sedím v aute na parkovisku a s úžasom sledujem čo vodiči stvárajú,ono je to asi aj o lenivosti lebo ľudia by najradšej vošli autom až do obchodu,obrovské parkovisko je na 70% voľné a všetci sa pchajú len ku vchodu niekto sa radšej bude 5 minút štelovať medzi dve odparkované autá ktoré stoja na čiarach,a bude riskovať odretie svojho alebo druhého auta alebo minimálne zašpinenie svetra či bundy pri vystupovaní pretože neotvorí dosť dvere namiesto aby v pohode odparkoval trocha ďalej,len to by musel prejsť o 30-50 metrov ďalej pešo.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní