Brúsenie/sústruženie kotúčov priamo na aute - KE - PO

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

julogolf
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22.04.2016 14:41
Zdieľať na Facebook

Brúsenie/sústruženie kotúčov priamo na aute - KE - PO

Príspevok od používateľa julogolf »

Dobrý deň,

rád by som sa informoval, kde v Košiciach alebo v Prešove sústružia brzdové kotúče priamo na aute, teda nie je ich potrebné dať dole. Hľadal som, ale žiaľ žiadnu firmu v daných mestách som nenašiel.

Vopred ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil/-a julogolf v 13.08.2019 09:14, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je to nezmysel ...

treba dať bzdy do poriadku a všetky chybné sučiastky VYMENIŤ
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Každý tvoj príspevok je nezmysel.
julogolf
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22.04.2016 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julogolf »

Samozrejme všetky chybné súčiastky sa vymenia, ale keďže sú brzdné kotúče relatívne nové, tak odporúčajú mi ich vysústružiť, a preto by som ich rád vysústružil priamo na aute, bez nutnosti ich dať dole z auta. Našiel som, že sa to robí špeciálnym prístrojom, a preto by som sa rád informoval, či to robí niekto v okolí Košíc alebo Prešova.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to vlastne malý sústruh kde obojstranne idú nože a obsluha nastaví posuvy atd. je to posledná záchrana keď po x neúspechoch triasie pri brzdení.Vtip je v tom že kotúč sa opracuje vna pôvodnom mieste a aj keď by mal napr.náboj stranovú chybu,pri sústružení takto sa aj tak kotúč (voči supostu) opracuje dobre a kotúč na činnej ploche nehádže,pritom moôže mať aj skrivený náboj na ktorom je pripevnený. Mám ho pár rokov ale používa sa zriedkavo len pri velkých problémoch.Je to asi zriedkavá vec,mal ho tu jedine Mazda autorizák pred rokmi som ho u nich videl,inak ani jediný ďalší. Je ideálny tam,kde sú brzdy výborné,ale majú velké okraje,tie sa (iba tie) sa takto elegantne dajú preč a činná plocha sa nedotýka.
Obrázok
julogolf
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22.04.2016 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julogolf »

Ďakujem za informácie. Presne takýto prístroj som myslel na sústruženie kotúčov. Hľadal som na internete, ale našiel som iba autodielne na Západnom Slovensku, a preto som sa chcel poradiť, či to niekto nerobí aj v okolí Košíc alebo Prešova. Mám nové kotúče a po krátkom čase mi začal triasť volant, tak po určitých opravách by som rad dal kotúče vysústružiť a s týmto prístrojom by to mohlo byť správne riešenie.
mhlavaty napísal:Je to vlastne malý sústruh kde obojstranne idú nože a obsluha nastaví posuvy atd. je to posledná záchrana keď po x neúspechoch triasie pri brzdení.Vtip je v tom že kotúč sa opracuje vna pôvodnom mieste a aj keď by mal napr.náboj stranovú chybu,pri sústružení takto sa aj tak kotúč (voči supostu) opracuje dobre a kotúč na činnej ploche nehádže,pritom moôže mať aj skrivený náboj na ktorom je pripevnený. Mám ho pár rokov ale používa sa zriedkavo len pri velkých problémoch.Je to asi zriedkavá vec,mal ho tu jedine Mazda autorizák pred rokmi som ho u nich videl,inak ani jediný ďalší. Je ideálny tam,kde sú brzdy výborné,ale majú velké okraje,tie sa (iba tie) sa takto elegantne dajú preč a činná plocha sa nedotýka.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Asi na Omskej-10 v Košiciach to robia, zavolaj tam a uvidíš.
julogolf
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22.04.2016 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julogolf »

Ďakujem pekne za informácie. Neviete ako sa vola aj daný servis, aby som mohol nájsť kontakt? Ďakujem
FERO 321 napísal:Asi na Omskej-10 v Košiciach to robia, zavolaj tam a uvidíš.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

julogolf
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22.04.2016 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julogolf »

Ďakujem pekne za pomoc. Už som našiel kontakt.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Firma P.T. auto.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ahojte ! :pa:

Hovorí niekomu zo zúčastnených niečo, termín

FĽAK po opracovaní ???

Prave tento FĽAK je pri takomto sustružení nebezpečenstvom, že dokonalý vysledok pri tomto sposobe sa nedá dosiahnuť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

cicmanec napísal:Každý tvoj príspevok je nezmysel.
Napodobne ...tiež si to myslím... :300f:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslím, že aj podľa tejto témy je každému jasné kde je pravda...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pri jednostrannom sústrúžení a takom úbere materiálu kde občas ide nôž mimo povrch sa vytvárajú mapy,nech sa to volá Fľak. Nôž sa do materiálu chvilku nevie "ponoriť" a odtláča od seba nôž a materiál. To je pri jednotrannej sile.Ten maličký sústruh položený na kufríku berie obe strany naraz,tj sily pôsobia z každej strany a nie jednostranne,preto nehrozí záchvev a rezonovanie z mapami.Používa sa najviac na zrazenie hrán vonku a vnútry činnej plochy.Ak už sa berie celý povrch,tak sa z každým nožom manuálne zájde na najtejšie miesto a má to niečo ako mikrometer kde je nonius ktorým sa zmeria koľko je minimum úberu materiálu aby osústružilo komplet plochu bez vynechanej mapy.
Lacko ty o týchto veciach máš také rýchlikové vedomosti a potom namiesto aby sa opýtal tak treskneš niečo počuté videné z rýchlika.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných