BMW 118d - egr ventil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gejzamaros
Dátum registrácie: 10.09.2023 17:53
Zdieľať na Facebook

BMW 118d - egr ventil

Príspevok od používateľa gejzamaros »

bolo mi povedane ze mam na svojom bmw 118d f20 2013 zaseknuty egr ventil po tom ako som si chcel dat vycistit dpfko. Cim to koze byt sposobene ? Auto islo v poriadku a nespozoroval som ziadne problemy okrem trosku tahsieho startovanka ale ma to 245tkm. Zebraj ho treba vymenit. Nazor
gejzamaros
Zdieľať na Facebook

Re: Egr ventil bmw

ale nie zaseknute ako za..jbane karbonom ale zaseknjtw mechanicky pre upresnenie
mhlavaty
opravy & diag
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 118d - egr ventil

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tam jedna otázka...EGR môže byť hoci aj zaseknuté,ale musí to byť v zavretej polohe.Tento stav si rj nenechá dlho tolerovať,a aj keď by napr EGR nemalo kontrolér polohy ventilu,tak si ho menežment sakra kontroluje pomocou váhy vzduchu kedže prietok sa rapídne znižuje v momente ako začne EGR pracovať.Čiže...musel o tom vodič nevieť že má problém z EGR
Buď teda nie je vedomosť o zaznamenanom probléme čo je ťažko predstaviteľné,alebo chlapci lagujú ako hrom.
gejzamaros
Zdieľať na Facebook

A ako sa prejavuje taketo poskodene egr ? Mozno ma servisaci chcu len porobit o penaze
mhlavaty
opravy & diag
Zdieľať na Facebook

Ak zostane zaseknuté v otvorenej (neúplne zatvorenej) polohe tak to vyhodí rj ako chybu lebo vidí nesúlad prietokov na váhe vzduchu.Ak zasekne v zatvorenej tak to hodí do chyby,ale jazdí sa normálne,aj štartuje normálne.Ale tiež vyhodí chybu.Pri EGR bude vždy zapísaná chyba u 2013 auta kde je DPF.Neexistuje aby bolo EGR vadné a nebol aj zápis chyby.
ivko1
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

gejzamaros napísal: 13.05.2024 18:13 A ako sa prejavuje taketo poskodene egr ? Mozno ma servisaci chcu len porobit o penaze
... a ver tomu že ťa aj "porobia", že ti nakoniec aj ťažko ostane a bez srandy...

Bratu ja ked čítam moderný diesel, problém s DPF, problém s EGR, tak to bolieť bude. To nie sú opravy za 50€, ani za 500€ aby to chodilo všetko ako má...
To že to doteraz akože "normálne jazdilo" bol len tvoj dojem, ale realita je taká že tam bol problém ktorý sa dlhodobo zväčšoval až je prúser...

To EGR sa mohlo pokaziť, ale verím že je s ním problém preto, lebo kopec iných vecí nefunguje ako má a bude celé zasrané karbonom ako aj sanie a dať to do stavu aby všetko fungovalo tak ako má bude 1000€ málo.
gejzamaros
Zdieľať na Facebook

No ja ani neviem ako to egrko vobec je ale pravdepodobne bude zatvorene a otvara sa len vdaka tej vahe vzduchu ci ako a aspon nejako pracuje Zajtra budem mudrejsi ale to je tak vzdy idem si dat spravit jedno a objavia sa dalsie veci. Ja som si toho vedomy. Ale prislo mi to divne.
mhlavaty
opravy & diag
Zdieľať na Facebook

Ivko ale treba dopovedať celú pravdu.Čím je diesel novší,tým má nabitejší a obsažnejší aj diagnostikou poskytovaný obraz.Takže tu treba priznať že zbytočne,ak sa v spúste informácií (údajov) stráca servisná obsluha,lebo akosi sa prestali chlapci učiť.Chytajú sa úplne do všetkého,a to je potom pohroma pre peňaženku o ktorej píšeš.Treba tiež priznať že slovenský priestor je cenove šialený,tak v práci ako v dieloch.Diel úplne ten istý sa dá kúpiť cez hranice za tretinu,práca (a ešte kvalitnejšia) je tiež u susedov značne lacnejšia.Tu je celý pes zakopaný,ja by som tie motory nevinil.Ak to vedia dobre kúsok za hranicami,tak to vypovedá o mnohom.Spoľahlivejší,lacnejší a lepší než tunajší,v tom je to celé,a ako je to možné ?! Lebo si myslíme že sme pupok sveta,a sme len latrína

K téme....múdrejší nebudeš,lebo systému nerozumieš.Čo je v úplnom poriadku,rozumieť tomu je iného úloha..Ale to dovoluje milým zlatým spletať nezmysli na ktoré nevieš reagovať.
gejzamaros
Zdieľať na Facebook

:204:
mhlavaty napísal: 13.05.2024 17:29 Je tam jedna otázka...EGR môže byť hoci aj zaseknuté,ale musí to byť v zavretej polohe.Tento stav si rj nenechá dlho tolerovať,a aj keď by napr EGR nemalo kontrolér polohy ventilu,tak si ho menežment sakra kontroluje pomocou váhy vzduchu kedže prietok sa rapídne znižuje v momente ako začne EGR pracovať.Čiže...musel o tom vodič nevieť že má problém z EGR
Buď teda nie je vedomosť o zaznamenanom probléme čo je ťažko predstaviteľné,alebo chlapci lagujú ako hrom.

Ja hovorim to auto islo az na tie obcasne tahsie starty pekne, ked som na to stupil tak to taha na dialnici bezproblemov v idealnoch otackach Naozaj neviem co som si mohol nevysimnut.
gejzamaros
Zdieľať na Facebook

Mozno ale v tom pripade dostavala zabrat ta vaha vzduchu.
tatkotom
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tatkotom »

čím - v čom?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Zdieľať na Facebook

Naozaj neviem co som si mohol nevysimnut.....

EGR ktoré má problém (napr zaseknutie) VŽDY vyvolá chybový zápis.To mohlo uniknúť pozornosti....
A zase,ak je EGR pravda a chalani nevymýšlajú,tak tam zápis byť musí.A nikde o ňom nie je zmienka.
Pochopené ?
251
Dátum registrácie: 27.04.2024 15:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 251 »

Egr je v podstate lahko overitelne u bmw, ma viacero typov chybovych kodov a viacero moznosti co je v nom problem. Poviem pravdu zaseknuty priamo egr ventil som este nestretol u bmw ale moze byt samozrejme je pohyblivost si rj strazi a nie len polohovo ale aj casovo za aky sa dostava do pozadovanej polohy. Je casto vlozene zaroven do chladica egr plynov a byva zaseknute podtlakive ovladanie co pusta plyny cez chladic alebo mimo. Casta vec, s ktorou sa clovek stretne je staznost na mnozstvo prietoku egr, egr samotne moze fungovat spravne ale pokial je zanesene potrubie, cez ktore tie plyny idu bude ich malo a to je problem. Vela problem, malo problem, sania, virive klapky atd. atd. Je overitelne aj na zanesenie sanie sa vie stazovat chybovym kodom. Treba mu adaptacie po oprave lebo nastane nieco s cim rj pocita inak ako sa to nasledne zmeni. Testov dost, moznosti na skusky dost.

Mechanik sa trafit do egr samotneho aj kludne moze a mize kupit aj kvalitnu znacku egr ale pokial odrbuje samotna firma, ktora to egr vyraba a samotne nove je vadne tak sa zamota, ze nevie kade von, len treba vidiet co to egr a kedy a ako robi a problem je vidno a moze nove vratit naspat. Nebudem spominat znacku, s ktorou su problemy ale su aj s novymi urcitego typu, iny tyo but vobec problem nemusi.
wikyxxx
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Choroba motora n47. Neboj nikto ťa nechce obtiahnut.. pri tých km čo máš by si mal mať za sebou výmenu rozvodov, čistenie sania, čistenie/výmenu EGR. Ja som dal na svojom EGR zaslepit softwarovo upraviť.. 50 000 km a sanie čisté DPF regenerácia prebieha raz za 700 km
mhlavaty
opravy & diag
Zdieľať na Facebook

Ide to trocha divnými cestami a kadečo nie je spomenuté,pričom neomylne platí.
EGR...to je zariadenie ktoré časť spálených plynou vrátia do sania.Už sú to inertné plyny,chemicky neschopné zreagovať,neobsahujú kyslík.Účel ich primiešania je jednoduchý,majú veľmi kladný vplyv na emisie a znižujú teplotu spalovania.
Samozrejme sú zároveň aj nositelom sadzových čiastočiek ktoré spalovaním vznikli.Kedže motor zároveň odsáva (presnejšie udržuje v podtlaku) priestor klukovej skrine dostane sa minimum oleja aj do sania motora.Lenže sanie výkonných dieslov je silno pulzujúce,čiže stĺpec vzduchu pulzne zašlaháva hlboko PROTI prúdu ktorým saje,sa sadze a olejové ultrajemné čiastočky dostanú veľmi ďaleko a ulpievajú na stenách.To je to čo raz bude tvoriť ten brutál majglajz čo zaplní EGR,klapky,sanie atd.
Ok,zložke sadzí sme zaslepením zabránili ísť do sania a opätovne prehorieť.Ale sadze sa stále nikam nevyparili,len smerujú v plnom množstve inde...a to je DPF. Takže si treba vybrať kam sadze smerovať a čo hrozí väčším prieserom.Toto je bod kde si to musí vyhodnotiť každý ktorou cestou.Poznámka na okraj,každý si myslí ako vyj...e z technikou,fyzikou,zákonmi.Ja viem len ako ľudia vedia okabátiť seba prípadne iného človeka.Z motorom nik nevykefuje,len zo sebou,nech si myslí o sebe čo je aký génius,vždy je okefovaná len ľudská zložka

Pre tých ktorých to zaujíma viac
oscilo záznam volnobehu 1,9 Tdi zhora...kluka,vačka,1 vstrek,posledné dole sú pulzácie
Obrázok

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: kiskovce a 65 neregistrovaných