BMW 318d 105kw combi e90 2008 6kvalt manual

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

BMW 318d 105kw combi e90 2008 6kvalt manual

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Zdravim chalani,mam problem s hore uvedenym bavorakom,prevodovka zacala pri rozbehu vyhadzovat prvy rychlostny stupen,robi to vyhradne len pri rozbehu.V servise skontrolovana kulisa radenia aj tiahla,vsetko vyzera byt ok.Chalan co mi to servisuje hovori,ze je to typ prevodovky,ktora,ked sa otvori,uz ju nikto nikdy neda dokopy,,,teda otazka znie,da sa ta prevodovka nejako opravit,,teda co by to mohlo podla vas byt,,alebo rovno vymenit celu prevodovku,kus za kus?Komplet prevodovka z anglicaka do daneho modelu vychadza na cca 250euro.Co sa teda skor oplati?menit ci opravovat????Druhy problem jeyze prestalo fungovat dialkove ovladanie centralneho zamykania,ked pouzijem planzetku do zamku,,auto vsetko odomkne aj zamkne,,nejde len central z kluca na dialku.Co to moze byt podla vas?Popripade poprosim odporucit nejakeho elektrikara,alebo mechanika,co sa venuje bmw,alebo tymto problemom,,dakujem za pomoc a pripadne odporucania.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tá prevodovka sa dá opraviť,ale robí sa neskutočne hnusne,asi na to myslel tvoj mechanik.Celkom ho chápem,je to sado-maso a je lepšie sa tej práci oblúkom vyhnúť.Takže aj otázka znie úplne inak.Ak nenájdeš ochotníka na opravu,iné neostáva iba nákup druhej.
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Zdravim pan Hlavaty,,podla Vas radsej vymenit celu,alebo ju polit a opravovat,,,co vyjde ekonomickejsie?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu stojí otázka inak,úloha je nájsť toho ochotníka čo sa do toho chytí.Ja to vidím skôr na tú výmenu
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mkhk1987 napísal:Zdravim pan Hlavaty,,podla Vas radsej vymenit celu,alebo ju polit a opravovat,,,co vyjde ekonomickejsie?
- to ti bude pan Hlavaty opravovat resp. zhanat nahradnu ze sa ho pytas?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

k tomu centralu a co druhy kluc ?
pieso
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2017 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pieso »

No ja napriklad na druhom kluci nemam centralu iba na prvom a keby sa mi pokazil, tak neviem co by som robil, lebo jeden taky novy kluc stoji minimalne 140 euro
milanek
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26.11.2015 09:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanek »

Ale nie vsetky tak isto stoja, zalezi to aj od znacky a roku vyroby auta
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných