BMW X5 xDrive35d - dovoz z EU, pôvod z USA

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johanv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.04.2013 21:08
Zdieľať na Facebook

BMW X5 xDrive35d - dovoz z EU, pôvod z USA

Príspevok od používateľa johanv »

Pozdravujem Vás,
chcel by som poprosiť o radu. Plánujem kúpiť X5 (VIN 5UXKS4C54G0N13133). Auto je v Európe, ale pôvodom je z USA (alebo určená pre US trh). Rád by som vedel, či takéto auto bude problem servisovať na Slovnsku, keďže je určené pr US trh.
Prípadne názor, či takúto kúpu vôbec má zmysel riešiť.
Za Vaše názory a rady ďakujem.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

vyp.rdni sa na to. Aut jesto dost tak preco si vyrabat zbytocne buduce problemy napriklad na takej STK
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nebude to problem servisovat
ma to cenu riesit podla cenovky - oplati sa neoplati sa

cez stk prejdes absolutne v pohode ak splnis zakonne nalezitosti, poznam zhruba tucet ludi ktori si doviezli a legalne spravili vozy z Ameriky v priebehu XY rokov *vyzadovalo si to aj behanie do Presova ale maju to v cajku naveky)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja som mal par amerik a az take v cajchu to na STK nebolo ale ved dobre , kazdy je strojcom svojho stastia. To ze teraz usetri par eur keby aj nemal problem na STK alebo nedajboze pri nejakej oprave alebo kodovani tak napriklad ho moze mat pri buducom predaji. Uz dlhsie sa šepká ze nastane doba ked zada technik na STK VIN tak mu automaticky vyhodi ze vozidlo je americka verzia a bude sa mu musiet povenovat kusok viac ako doteraz. Treba to niekomu? Nehovoriac o tom ze kolko je na SK amerik kadejako na divoko zlegalizovanych
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a hlavne ak ti nevadi ze to auto bolo zatopene tak chod do toho smelo ved ako turbo napisal cena rozhoduje
johanv
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 28.04.2013 21:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johanv »

Trochu nešťastne som naformuloval svoj dotaz... Nespomenul som, ze auto už je v EU prihlasene, takze STK sa nebojim. Auto ma taktiež vymenené svetlá, aby spĺňalo požiadavky EU. Ak by tu bol niekto, kto by ho vedel preveriť podľa VIN, či s ním bolo všetko OK, bol by som vďačný...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

co ti to mam hlaskovat? Na SK jazdi kopec amerik uz dlhe dlhe roky a prechadzali doteraz STK bez problemov ale v poslednej dobe uz coraz tazsie a tazsie takze potrebujes mat nedajboze niekedy podobne problemy? Vymenene svetla to nie je vsetko. A co chces este na tom aute preverovat? Napisal som ti ze bolo zatopene. To ti je malo? Clovece co si samovrah?
sebo71
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.09.2016 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sebo71 »

Auto ktoré pozeráš podľa VIN bolo vytopené a bola to totálka, ktorá sa predala na aukcií.. o vytopených autách je škoda písať, jednoducho sa vyhnúť veľkým oblúkom.. na 90% autá ktoré sem boli dotiahnuté z USA boli totálky a v EU prihlásené, kedže u nás sa historia auta nezaznamenáva do techničáku ako je to v USA.
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

to vypadá na super kauf https://autoforwarder.com/en/detail/4013234-bmw-x5 :2f93: iba vytopená bola
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

najlepsie je ako tam pisu ze bolo komplet vyriadene a ako bonus aj poistkovu skrinku vystriekali WD40-kou :40bd: Made in USA
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Ale ved je to tam napísané v tých tabuľkach že to bolo vytopene... Neblázni! Toto ani zadarmo. :zga28: :zga28: :zga28:
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

taketo auto po zatopeni by muselo byt za ,,srotovu cenu,, aby sa to oplatilo. komplet rozobrat, vsetko vycistit, preliezt kazdy jeden konektor, spoj ci tam nieje vlhko, vsetky elektronicke jednotky... staci ked na zaciatku nieco zanedbas alebo prehliadnes, staci jeden zoxidovany spoj na kabliku a v buducnosti si vlasy vytrhas. bud z toho ze nebudes vediet najst chybu ty, alebo z uctu zo servisu. a to pisem len o elektrike.

aj ked jasne ze nikdy nevies aky cumel vylesteny kupis uz prihlaseny na slovensku ako top stav
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaklik »

Tento vrak mi ukazoval kolegov syn, že aha to by sa oplatilo.bolo to niekedy minuly rok aj s kolegom boli strašne nadšení ... ako by som to napísal slušne ... <> na kolesách
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vidis ja tom take teliatko - netreskol som VIN do guugla, ved spravne chlapci hovoria - ta masinka bola zatopena.

Mozes zacat s otazkami ze ako velmi to bolo zatopene, ci to nebolo len tesne nad prahy "zamocit koberceky", ci nebolo auto zaparkovane hore kopcom v garazi ze omocilo zadnu napravu a predna zostala sucha a podobne blbosti, ale to proste nepatri do domu.

Fakt takto vyhulakane auto kupit nie je sranda, aj keby to bola rovno cista voda z kohutika - nieto ten klasicky hnedy maglajz a bordel co ZAPLAVA prinesie.

Odpovedou na vsetky spekulacie "ako lahko bolo auticko namocene" je ze fuse box bol vystriekany WD40 zazrakom. Teraz mozu zacat dalsie spekulacie a konspiracie, ze ci to nebolo spravene len tak, pre istotu a podobne ale my velki chlapci uz vieme co si o tom mame mysliet.

Zaznelo spravne, bolo to vyhulene na maderu. Ruky prec.

Inak hentakych aukcii je v amerike vela. Lahko havarovanych pojazdnych vozov ktore sa zdaju ako vynikajuca kupa, nezohladnujuc co znamena dostat to auto na lod a potom na znacky u nas na tejto strane oceanu :) keby si nasiel nejaku superspecialitu typu Duesenberg alebo Hispano Suiza, bez debaty... ale tuctove konzumne X5, X6, to je o maslu. Musis byt velmi silny autickar aby si nieco taketo ustal.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

patko1 napísal:co ti to mam hlaskovat? Na SK jazdi kopec amerik uz dlhe dlhe roky a prechadzali doteraz STK bez problemov ale v poslednej dobe uz coraz tazsie a tazsie takze potrebujes mat nedajboze niekedy podobne problemy? Vymenene svetla to nie je vsetko. A co chces este na tom aute preverovat? Napisal som ti ze bolo zatopene. To ti je malo? Clovece co si samovrah?

Kto sa večne šprtá v diagnostike vie,že ani tá nie je úplne kompatibilná v európskou,a to sú niekdy zabíjacke odlišnosti.Dobre radíš,ale to musí byť aj ochota ľudí sa nad tým zamyslieť a ak už sa to naznačuje...si to dohladať.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných