BMW X5 - trha z 5-6 st. Automat 6st.

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erik34
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 31.08.2010 15:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

BMW X5 - trha z 5-6 st. Automat 6st.

Príspevok od používateľa erik34 »

Pozdravujem. Na X5 2005 3,0 TDi trha z 5 do 6 st . ked sa zohreje olej v automate. Znamy mi povedal co ma BMW ze to robia SOLENOIDY. Pytal som sa ci to moze byt aj hydromenic ale hydromenic to nieje pretoze hydromenic smyka nie trha. Mozem sa spytat vie to niekto vymenit pripadne ci ma s tym niekto skusenost. Olej a filter v automate vymeneny. Dikes
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to nie je take jednoduche...modlit sa aby mechatronika bola v pohode..prevodovka dolu, rozobrat, vymena ventilkov, urcite aj lamiel, mozno hydromeic, alebo ho repasovat a pod..... nic lacne....
lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Skús vo Zvolene, tam robia chalani BMW, vo dvore, kde je aj Renault.
Nájdeš na internete.
Sú lacnejši než autorizovaný servis, neboj.
Ale robia všetko ako autorizovaný.... :300f:
eld13
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 22.01.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eld13 »

TDI od BMW to asi nebude, skor si mal napisat jednu podstatnu vec - mas 135kW alebo 160kW ?

To je dolezity udaj nakolko su tam rozdielne prevodovky.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ked z piateho na siesty stupen tak jedine tam moze byt ZF. Kde zacina "slusna" diagnostika na prevodovku, vie si pozriet napr. adaptacne hodnoty, ktore naznacuju aj opotrebenie prevodovky na jednotlivych stupnoch, ak sa neresetuju hore-dole ako pride, oni maju tiez dolezity vyznam pre radenie, su v manuale hodnoty pre testy solenoidov, ani tie ZFka nie su rovnake.
eld13
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 22.01.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eld13 »

su ludia co rataju aj uzamknutie hydromenica na 5tke za siesty stupen :d :D
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tym X5kam padali automaty bezne pred 200tis km, neviem ci zrovna tento motor ale bol tam nejaky problem s krutakom ze jednoducho prevodovka nebola dimenzovana s rezervou plus ine veci, bud to dat opravit alebo skusit prehodit za manual, neviem ako u nas ale v cechach sa to da zlegalizovat bez problemov pretoze bmw to nepovazuje za prestavbu ale ako vymenu dielu, cize manualnu prevodovku ma vedenu ako nahradny diel za automat (nie vsak pri vsetkych modeloch a motoriziaciach), automat z druhej ruky by som nebral, je to macka vo vreci
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Takto menice nezamykaju uz davno, aj 5tky aj 6tky m zamykaju enic od 3ky.
matusvido
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.01.2012 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusvido »

Nepises odkial si, podla toho do Zvolena ako vyssie spominal niekto alebo aj do Trnavy. Najdes na BMW klube . sk. Podla kilometrov a opotrebenia budes potrebovat vymenit 1. tesnenia mechatroninku 2. tesnenia mechatroniku plus vnutorne tesnenie v mechatroniku alebo posledna moznost vsetky tesnenia plus solenoidy. Repasy online hore dole su macka vo vreci. A hlavne menit olej plus filter kazdych 50 tisic kilometrov. Ale to uz je v tomto momente passe.[/img]
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

len vymena 1-2 solenoidov neexistuje...pri tom naklade na opravu a cenu prace sa tam meni ovela viac veci, nie len vsetky tesnenia...pre teba kazda oprava pod 2tis.euro bude dobra cena....rataj od PC a mojich skusenosti asi tolko...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

na X5 vydrzali okolo 200 tis.km len prevodovky GM... ZF prevodovky , kam patri aj tato, vydrzali ovela viac, bezne aj cez 300 tis.km....samozrejme, ak sa aj menil v spravnych intervaloch olej s filtrom...inak pouzitu by som do X5 nebral, to je absolutna macka vo vreci, len oprava, alebo repas v dobrej dielni...
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

lubos zimovcak napísal:Skús vo Zvolene, tam robia chalani BMW, vo dvore, kde je aj Renault.
Nájdeš na internete.
Sú lacnejši než autorizovaný servis, neboj.
Ale robia všetko ako autorizovaný.... :300f:
Pan odbornik, drzte sa VAG a Frantikov, alebo comu sa to vlastne rozumiete! V ZV mozu robit vsetko ako autorizovany, ale co z toho ked automobilka nema postup ani na vymenu oleja v automate, nieto este jeho opravu ci diag, ze! V rocniku 2005 je s najvacsou pravdepodobnostou uz ZF 6HP,tzn.kvalifikovanu diadnostiku dostane zadavatel len v oficialnom servise ZF Pakra v Jihlave. Uz len na presnu diagnostiku sa tam oplati ist aj so starsim autom. Ich filialka v Novej Bani bohuzial nedosahuje este kvalitu a garazmajstri su loteria. Po kvalitnej diagnostike problemu sa moze zacat trebars aj setrit...
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

lorak777 napísal:na X5 vydrzali okolo 200 tis.km len prevodovky GM... ZF prevodovky , kam patri aj tato, vydrzali ovela viac, bezne aj cez 300 tis.km....samozrejme, ak sa aj menil v spravnych intervaloch olej s filtrom...inak pouzitu by som do X5 nebral, to je absolutna macka vo vreci, len oprava, alebo repas v dobrej dielni...
Meni sa olej a vana, ktora obsahuje integrovany filter. Tento ukon zvladne aj ZV aj ZF N. Bana. Ale su to stovky €, ktore bude treba mozno investovat az po spravnej diag. problemu. Majitel asi nechce hura systemom nasypavat peniaze do auta, ci?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ziaden strach, automobilka ma presny postup vymeny oleja tak isto ako aj kompletnu diagnostiku prevodovky. Len si tu diagnostiku este asi nevidel :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No nevidel lebo je to kua drahé.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných