BMW X5 F15 - znizena zadna naprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

BMW X5 F15 - znizena zadna naprava

Príspevok od používateľa tommy96 »

Zdravim, dnes rano som isiel sadnut do auta a zadna naprava bola uplne znizena, ze koleso sa takmer dotykalo uz blatnika. Ked som vsak nastartoval, vzduchove vaky sa dofukli a znova je to v standartnej vyske. Viem ze na mnohych autach sa da manualne z kufra znizit zadna naprava na pristupnejsie nakladanie, no pokial viem tak moja X5 nic take nema. Mate s tym skusenosti niekto?
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

čaká ta servisvzduchoveho podvozku bud hned vaky akobo privodne potrubie miesta spojov atd
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

lubos ako mu mohol odist kompresor ked po nastarovani sa vratila vyska spat ? vsak nepisal ze to dofukol rucnou pumpou , mechy pravdepodbne tiez nie lebo z istotou neodydu obydva naraz alebo ak bola znizena len jedna strana najskorsia pricina je vo vedeni teda trubkach a ich tesneniach
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy96 »

ak by to bol vadny kompresor tak snad by auto vypisalo nejaku chybu ci? uvidim casom, zatial to teraz drzi
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ak vecer odparkoval a rano to mal spustene, navyse ak po nastartovani mu to nafuklo do povodnej vysky, tak kompresor by som s urcitostou vylucil. Vylucil by som aj mechy, lebo ak by boli obe naraz derave, co je malo pravdepodobne, tak by mu to spustalo vkuse a kompresor by stale dofukoval, po vypnuti motora by mu podvozok znova klesol, no zadavatel pise ze podvozok neklesa. S najvacsou pravdepodobnostou, ako uz niektori predo mnou podotkli, by som maly unik vzduchu hladal niekde vo vedeni. Uz som to riesil, auto drzalo vysku cca 24 hodin, no po stati cely vikend uz bolo klesnutie vyrazne. Unikal vzduch popod hadicu ktora sa napajala na hlinikovy zasobnik. Hlinik zoxidoval, stacilo ocistit, brebrusit najemno, natriet tekutym kovom, nechat zaschnut a nasunut naspat hadicu. Robota na pol hodiny a cena opravy haliere...
PS: nebolo to na X5-ke ale na Medvedovi.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nic sa nedeje budes to mat ako stary citron BX.u nas to jeden mal na sidlisku a zil s tym roky.ked kupil nic po 2 rokoch to zacalo.cim dlhsie auto mal tym skor sadalo k zemi.po 6 rokoch bola konecna po odstaveni auta 1 hodina a bol znizeny.a tak to aj predal.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Púšťajú ti mechy. To je tá výhoda vzduchového podvozku.
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy96 »

Problem z vacsej casti vyrieseny, vymeneny lavy zadny mech, ten povodny bol vo velmi zlom stave, takze pricina padania bola odhalena. Jeden problem vsak zotrval, auto uz so starym mechom bolo mierne naklonene na lavu stranu. Po vymene je auto stale naklonene na lavu stranu, ukazuje to aj na X drive displeji, je to zhruba 1-2%, auto vsak uz nepada. Neviete nahodou ci treba spravit aj nejaku kalibraciu vysky podvozku, ci nieco podobne? Dik za rady.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Kalibracia vysky sa robi po pracach na elektronickych castiach systemu RJ, snimace vysky, kablovacka ak si to vyzaduje diagnostika pri nejakom probleme, cisto pri vymene mechu k tomu nie je dovod. Ak nie je vyska v poriadku treba to spravit.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

auto za 2mega ceských (75 000EUR )a stojí nakrivo rozdiel lava a pravá strana rozdiel 4-5 cm ...nemecká kvalita...vlastnost daného typu vozidla :28b7:
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy96 »

Moje auto vyzera byt zozadu podobne naklonene ako to vo videu aj ked mozno o polovicu menej a na lavu stranu. Ked som vsak meral vysky tak na zadnej naprave bola vyska od kolesa po blatnik rovnaka na oboch stranach. Vyska je rozdielna v predu, prava je cca o 1,5cm vyssie ako lava.
jswami123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.04.2019 06:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jswami123 »

Je dobré kúpiť tento model?
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných