BMW X5 F15 - riadenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

BMW X5 F15 - riadenie

Príspevok od používateľa tommy96 »

Zdravím Vás,

dnes mi na aute vypísalo chybné hlásenie: "Je potrebná zvýšená sila na ovládanie volantu, jazdite opatrne, kontaktujte servis"

Pri jazde som však nič necítil a ked som znova auto vypol a naštartoval, už to nehlásilo.

Jedná sa o BMW X5 30d F15.

Máte s týmto problémom nejaké skúsenosti?

Díky.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

do servisu...na diag. niečo s riadením...to takto ťažko povedať čo ;)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Najčastejšie býva vadny zámok volantu ,ale môže byť vadna RJ riadenia ,niekedy chybu vyhodí aj keď je slabšia batéria tu odporucujem premerat ako prvú ak je v poriadku diagnostika napovie viac pri poruche zámku nahrávali nový soft len nieje to na dlho autá sú háklivé ak sa parkuje z vytocenymi kolesami cena opravy zámku alebo RJ je okolo 600 eur
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

xentry ano ale BMW povedsine zacne podavat hlasku o vadnom riadeni raz svieti potom je aj chvilu pokoj a po niekolkyck hlaseniach bez povsimnutia ostane hlaska na cerveno a uz nejde ani nastartovat , mozno aj preto sa prehraval soft , stava sa ze zblbne aj RJ riadenia je to vynimocne ale stava sa vedia to opravit vacsinou nejaky studeny spoj, ale ak nejde oprva spravyt ani nahritim noveho softveru uz je len moznost vymenit tyc zo zamkom riadenia -vzdy sa doporucuje vymenit len original a nie pouzite z buracky--treba na to original diagnostiku
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy96 »

Nieco na tom moze byt, posledne 3 noci som totizto parkoval v miernom kopci s vytocenymi kolesami. Chybu mi ale nevypisalo hned rano ale zhruba po dvoch jazdach. Momentalne je situacia taka ze sem tam funguje vsetko ok a sem tam vypise tuto chybu a nasledne aj citim trochu nepresne riadenie. Skusim tu diagnostiku.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

daj zmeriat tu bateriu najjednoduchsi sposob , len ta upozornim ze po niekolkych hlaskach dojde k stavu ze nenastarujes a prekvapi ta to v najvnevhodnejsej chvily inac tommy ak si oniekal s TT mate tam dobre odbornika na BMW
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy96 »

Cize ak tomu rozumiem spravne tak z bezpecnostneho hladiska auto potom uz nenastartuje? Aj ked ako som pisal raz to vyhodi tu hlasku a raz nie? Co potom v takom pripadne, musi to niekto cez diagnostiku odblokovat? Som z PN, ale TT je v podstate 25 min. cesty.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Potom odťahová služba a servis riešiť to kým je čas
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

Na niektoré modely týchto riadení bolo TSB o oprave ukosetrenia hlavného motora na riadenie..

Ešte do večera môžeme teoretizovať. Ja to vravím tak..

65 535 potenciálnych závad to môže byť.

Hláška na palubáku je UNIVERZÁLNA! Pre akúkoľvek poruchu na riadení.

Takže si nájdi niekoho s BMW Icom a ISTA-D diagnostikou nech ti prečíta auto a dozvieš sa presne, čo sa tvojmu riadeniu nepáči. Potom ak náhodou chalan nebude vedieť čo s tým, môžeš to sem napísať a isto ti poradíme.

Amen ;)
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Tie premiovky radost stym zit..mal som e61 z aktivnym riadenim, super vecicka kym sa nepokazi...vraj len nuntna vymena za nove a myslim ze cez 2000eur to bolo

Kontaktuj sa bmwtt Šimik Trnava je top
intel4004
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 15.11.2010 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intel4004 »

Predať čoskoro bude treba nové turbo potom začne tiecť prevodovka a budeš to predávať za 5
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných