BMW X3 vs X5 vs ...

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

BMW X3 vs X5 vs ...

Príspevok od používateľa macko640 »

Caute chlapi,

Rad by som pocul Vase nazory na auta Bmw X3 2,0d ( E83 ), X5 3.0d ( E70 ). Kym som zil na SK tak som vlastnil E60 530d, s autom som bol celkom spokojny az na nejake muchy ktorym sa ale nevyhne clovek pri kupe jazdeneho auta. Pri predaji som sa dozvedel ze mala cca 470 t km aj ked na palubovke svietil udaj 170t. Ale to nie je podstatne momentalne.

Zijem v Australii kde je E60 je sice bezna ale kupit ju v kombiku s dieslovym trojlitrom je nemozne, v ponuke su len 3.0 benziny aj to za take ceny som ju proste vylucil. Momentalne jazdim Subaru Tribeca co je sice auticko v celku fajn ale kedze som prekrocil 250 t km a denne jazdim cca 150 km, vzhladom na vysku investicie do tohto auta som sa rozhodol radsej kupit nieco ine.

Chcel by som naftu, najviac sa mi pozdavaju prave tieto dve X-ka Bmw. Rad by som pocul nazor od majitelov co sa tyka komfortu, spotreby, poruch a spokojnosti s danymi modelmi. E70 su uz s joystickom Steptronic, E83 este s klasickym automatom.

Zvazujem este aj ine auta, Dodge Journey ( 2.0d, 2.7i pripadne 3.6i ), Volvo XC 70 od 2008, su na vyber aj turbo benziny aj diesle. Mercedes ML w164 320 cdi. Skoda Superb Combi ale to je taka alternativa z nudze kedze som skor antigroup.

Ponuka kombikov je tu biedna, na predaj su klasicke ausie Fordy a Holdeny ale to mi je proti chuti ci uz dizajnom tak aj pohonnymi jednotkami ktore vlastne ani nemate na vyber. 3,6, 4.0 alebo 6.0 V8. Takze skrtnute.

Mam male dieta a velkeho psa, potrebujem bud kombi alebo SUV. Vany ako jazdia v EU typu SHaran alebo Smax tu velmi nie je vidiet takze najrozumnejsia volba mi vysla Bawor. Jazdim do prace cca 100 km denne po dialnici plus po praci nieco medzi 30-50 km po okoli kde byvam. Obcas nejaky vylet, 500 km plus. AWD nie je podmienka ale vyhoda.

Este som sa obzeral po Landcruisery ale tam je zas problem najst nieco pod 200 t km, za prijatelnu cenu clovek kupi s nalietanymi 300 tisicami plus a to uz je na tom aute proste vidiet.

Diky za vsetky nazory :)
Subaru Tribeca B9
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Relevant English forum's and web's , are not available for you ???
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: BMW X3 vs X5 vs ...

Príspevok od používateľa laco1871 »

macko640 napísal:Caute chlapi,



Ponuka kombikov je tu biedna, na predaj su klasicke ausie Fordy a Holdeny ale to mi je proti chuti ci uz dizajnom tak aj pohonnymi jednotkami ktore vlastne ani nemate na vyber. 3,6, 4.0 alebo 6.0 V8. Takze skrtnute.

quote

Prave kvoli DOSTUPNOSTI aut s takýmito motormi, by som bol ochotný presťahovať sa a žiť v USA, Kanade alebo v Australii :4012:
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Kúp si co sa ti páči. Aj tak do toho natlačis prachy... ci už do súčasného subaru alebo druhého auta.

Určite by som nekupoval pretechnizovany oturbeny diesel...keď cena benzínu ,jednoduchosť motoru v6 v8 v tej krajine jasne víťazia.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

V tomto vobec nie som kompetentny, ale kdesi som videl ze jedno z nich(x5 vs x3) bolo ospevovane a druhe zatracovane, neviem ci to nahodou nebolo v topgeare. Ale nechvem kecať.

Australia je fajn, mam tam znamych, nadherne miesta, ale ja by som sa bal tej hávede tam. Takze chapem preco radsej SUV. A ked trafis klokana, aspon bude decko v bezpeci.
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

Navstiv forum www.bmwklub.sk a mozes citat skusenosti cele tyzdne.

Sam vlastnim E70. Neviem ako je to v AUS, ale na nase cesty sa da o relativne komfortnej jazde hovorit len v pripade,ze je vo vybave vzduchovy podvozok (u E70 len vzadu) v kombinacii s adaptive drive a vymenou runflatov za klasicke gumy. Vsetko ostatne je uskakana koza.
E83 je povestna tvrdym a nepohodlnym podvozkom,naviac je to male auto. V takom pripade uz radsej hladat Rav4 alebo podobne...
Diesle spolahlivostou nicim nevycnievaju zo sucasnej svetovej produkcie - 'dozivotne' retazove rozvody u trojlitrov sa oplati preventivne vymenit pri 170t. km, u dvojlitrov niekedy este skor. U jazdeniek treba priebezne sledovat stav termostatov,zhavicov,DPF,vstrekovacov,...ostatne pekvapenia sa prihlasia priebezne.
Som obcas v kontakte s jednym aus majitelom E70,ale ked mi napisal ceny dielov u nich,tak sa mi pretocili vsetky panenky...
Topgear nie je vobec relevantny,ked sa teraz jedna o desatrocnu jazdenku...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ak zadavatelovi ide aj o cenu servisu tak hladam nieco domace velke benzinove. A ked uz tam niet co vybrat a treba riesit nemecky dizel potom zbohom.... Taka Toyota sienna venza a podobne velke vany sa tam snad tiez daju kupit ci nie?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: BMW X3 vs X5 vs ...

Príspevok od používateľa mastik29 »

laco1871 napísal:
Prave kvoli DOSTUPNOSTI aut s takýmito motormi, by som bol ochotný presťahovať sa a žiť v USA, Kanade alebo v Australii :4012:
Presne tak, mne taktiez imponuje, hlavne ta 3,6, solidny vykon, slusna spotreba a spolahlivost.
A to jazdim docela dost kilometrov, no myslim, ze az budem kupovat dalsie auto, tak jednoznacne 3,6 alebo mozno 3,8. Nie diesel. Ono, diesel je fajn prvych 150 max 200 000 km, potom uz pohroma.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Tomket neodporucas pretechnizovyny a zbytocne komplikovany oturbeny diezel a neriesil si nedavno,ze ta uz nebavilo casto navstevovat cerpacky s tou amerikou a kupoval si X6 s pretechnizovanym 3litrom s 3turbami ked pamatam ? Ci? :d :D Sam tiez velmi rad jazdim vacsinou benzinakmi a v takej australii by som duplom jazdil s benzinami :300f:
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

No ono je vsetko fajn 6, 8 valec. Tiez to mam rad. Ceny benzinu su porovnatelne s Eu, liter 98cky je cca 1,50 Aud. ale o to ani tak nejde. Servisovat auto tu stoji majland, napr vymena oleja s filtrami plus kontrola brzd atd ma stala v servise takmer 600 dolarov. Pokial podnikas nie je problem vsetko odpises, ale auto na privatne ucely ide z vrecka. Za vymenu prednych dosiel mi zaspieval 450 dolarov. Isiel som do obchodu, kupil vymenil sam. Rozvod je 1000+ zalezi od komplikovanosti auta. Nahradne diely tak ako bolo vyssie spomenute, uplne inde ako doma.

K tym aus modelom. Stvorlitrovy ford som vlastnil a poviem Vam, nikdy viac. Mal som doma hodne aut ale vacsiu rarohu ako toto som nesoferoval. A to mal 5 rokov a nieco malo cez 100t km. Holden 3,6 je na tom podobne. Sestliter je uz o inom ale uprimne, aj ked by som ho mal velmi rad, nie som ochotny to servisovat a tankovat.

V podstate od zaciatku tu jazdim len 6 valcami, momentalne mam dilemu s naftou kedze jazdim viac ako donedavna. No nic nie je rozhodnute ako vravim. Nie som vyhraneny na bawor ale mal som a bol som spokojny.

Van nechem kvoli zene, ta by to neodsoferovala ????

Preto kombi max Suv. Este hladam aj Forester alebo outback 2010 a novsi, ale tie maju velke najazdy vacsinou. Neskor napisem viac, na mobile mi to moc nejde
Subaru Tribeca B9
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

A co ta E-clase Mercedes , alebo ako si spominal ML 350cdi
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

G`day!
Drzal by som sa tvojej poslednej vety a isiel do nejakeho Landcruisera. Nie nahodou je tychto aut v aussie outbacku tolko ako skodoviek v Cechach. Landcruiser ti odservisuju v hociakej pazi, ale taku X5 so svietiacou kontrolkou niedke v severnom teritoriu asi tazko. Tod vlastna skusenost.
Naposledy upravil/-a soto19 v 09.03.2017 09:17, upravené celkom 1 krát.
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

350cdi je nad rozpocet, 2009 za 35 tis :)) tu su zie ceny trochu ine ako na Sk. Obzvlast na Europske vozy. E clase v nafte je podobne ako E60, nenajdes to. Benzinova 350, potrvujem sa v tom odviezt. Otec to ma v Slk, tam to slape dobre no netusim ako sa to bude chovat v tazsom kombiku.

Ten Landcruiser Prado je super ale pod 200 nabehane ani nenajdes. Nastastie mi to nesuri kedze Tribeca jazdi zatial bez problemov akurat trochu hrkaju napravy a huci lozisko.

Soto ty si v Aus ? Ja byvam sice v Sydney ale uroven automechanikov je tu asi tak ako niekde na slovensky lazoch v garazi. Opravari podla Youtube videi haha
Subaru Tribeca B9
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tie ceny v australii su na nas dost, ale primerny rocny plat je v australii 45 tis.Aud. a to je velmi vzdialene priemernemu platu na slovensku.....
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

Lorak : priemerny plat je este vyssi ale takisto aj vydavky. Naklady na byvanie, stravu a celkovo zivot su ovela vyssie ako na slovensku.

Lubos : Ono keby som bol single tak urcite neriesim velku rarohu. Ale s malym prckom sa naroky na priestor zvysuju, momentalne mam auto napratane sportovym naradim, hrackami atd. Plus druhe decko Rodezsky Ridgeback ( 40kg + ) :)) Toyota Corolla urcite nehrozi ked mi je v podstate Tribeca mala. Nehovorim ked ideme na dvoj troj dnovy trip ... auto je full.

Bmw 5 som jazdil viac ako dva roky, nabehal som na nom asi 70 tis. Pokial auto islo, tak to bolo takmer bezchybne auto. Ale ked prisiel den a rozsvietilo sa more kontroliek a vykricnikov na palubovke, trvalo mi to v Ke takmer tri mesiace kym sa doslo na zavadu. O prachoch ani nevravim.

Ako som pisal nie som zamerany na BMW, v podstate by som radsej klasicky kombi osobak ako SUV. Z toho je na vyber group, mozno nejaky francuzi, alfa, volvo a japonci s koreou. Plus domace znacky Holden a Ford. Je to bieda, letia tu hlavne sedany, suv a hlavne pick upy, ci uz terenne alebo odvodene od klasickych holdenov a fordov.
Subaru Tribeca B9

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných