BMW m135i f20

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drexovic
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.05.2017 23:54
Zdieľať na Facebook

BMW m135i f20

Príspevok od používateľa drexovic »

Zdravím, chcem len poradiť chcem si na dalšie leto kupiť niake kolesa na moju f20 len problem je v tom, že by som potreboval rozmery J a ET aby to bolo čo najbližšie k blatniky a nešúchala to na niake tie r18 alebo r19. Viem mi niekto poradiť? Takto nejak https://postimg.org/image/hk2lfhn15/
Díky moc.
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

mne je jedno co mam obute na nohach hlavne nech to je pohodlne a nebolia ma nohy a chrbat.......
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ono to nie je celkom jednoduché ti poradiť, aby to bolo tak ako si to predstavuješ.
Budeš si musieť poradiť predovšetkým sám.
To auto má základné plecháče s ET 43 mm.
To znamená že nejaké disky s menším ET budú o ten rozdiel hodnoty ET vysunuté smerom von.
Treba si pozrieť aké majú šírku a ET tie disky, ktoré tam máš teraz nasadené a zároveň si uvedomiť že ako hlboko je okraj toho disku zapustený dovnútra od obrysu blatníkov.
Takže pokiaľ chceš aby nové disky boli bližšie k obrysu blatníkov, musíš zvoliť disky s menším ET a zároveň musíš tiež počítať s väčšou šírkou u 18 alebo 19“ diskov.
Keď teraz namontované disky majú šírku napríklad 6,5“ a nové disky budú široké 8“, tak potom okraj ráfika bude len v dôsledku väčšej šírky disku vysunutý o polovicu toho rozdielu šírky disku, v uvedenom prípade by to bolo o 19 mm.
Pre celkové vysunutie okraja disku treba spočítať vplyv zmeny šírky disku aj zmeny ET.
Treba si však uvedomiť že kolesá by mali byť v takej polohe, aby aj pri maximálnom prepružení bol vonkajší okraj pneumatiky aspoň trocha vnútri blatníka, pretože to nie je žiadna výhra, keď koleso pri prepružení zdemoluje blatník.
No a samozrejme, keď máš tie kolesá tak vysunuté dovonku, že je na prvý pohľad zjavné že to nie je celkom tak ako plánoval výrobca auta, tak aj pri bežnej cestnej kontrole sa môžeš dočkať porovnávania zapísaných rozmerov kolies s tým čo máš na aute namontované a potom v dôsledku toho aj dočasného odobratia dokladov od auta.
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

ano poradit si bude musiet sam .zadavatel nenapisal ake rozmery pneu a diskov 18" 19" ma zapisane v TP.najistejsi je nakup diskov a pneu priamo u predajcu BMW,ak nahodou nemas zapisane rozmery 18" 19"mozu vystavit certifikat pre zapis do TP.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

1. Hod tam rovno 21tky (mal by si mat zapisane) ani nie smer BMW a nech ti ich zapisu.
2. Pokial chces naozaj dobre poradit reps. zistit k tejto teme viac potom bmwklub ako sk tak cz a tam maju chalani aj tieto auta. Treba pozriet ich temy kde riesia kolesa a tam sa dopatras k svojej odpovedi. Pripadne sa da pd klubakov aj vyskusat koleso. Tz. dohodnete stretko a skusis si tam napasovat koleso. Ja som tak zistoval tiez, a dokonca som vdaka tomu aj zistil aky dizajn elektronu chcem. Prajem vela stastia.
drexovic
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.05.2017 23:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drexovic »

@tomket11

Nevieš mi v ba poradiť niaky servis alebo firmu ktorý sa týmto zaoberajú?
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných