BMW f11 - vyhrievaný volant

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozsikaDS
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.10.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa jozsikaDS »

Dobry den mam bmw 520 f11 rok vyroby 2014 a nefunguje mi vyhrievany volant a ani trubka naraz vie mi niekto poradit ?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Bmw

Príspevok od používateľa achada »

Aspon poistky si skontroloval? Ak ano tak to treba napisat!
jozsikaDS
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.10.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Re: Bmw

Príspevok od používateľa jozsikaDS »

Nenasiel som poistku na vyhrievany volant
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Bmw

Príspevok od používateľa ivko1 »

Trubka bude asi klakson a kedže to ide všetko cez slimák pod volantom, tak predpokladám poruchu práve u neho
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa autokomplet »

"volantovy kruzok"
Asi si vela krutil volantom a nemecki inzinieri maju vypocitane kolkokrat treba krutit aby prasklo. Vacsinou to v BMW preratavaju na 200.000km a potom aby sa vsetko kazilo ... Tzv. planovane opotrebenie. Dnes sa uz vyucuje tento predmet aby inzinieri vedeli vyrobit kurvitko ktore znici napr. agregat a aby si majitel auta pri najazde nad 200.000km rozmyslel ci bude vecne investovat do drahyvh oprav alebo si kupi nove auto...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa Renova »

autokomplet
Kde ?....kde je tá škola čo sa tam udajne vyučuju ten predmet ?....kde?
Naposledy upravil/-a Renova v 28.11.2021 16:02, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa oco13 »

Každá VŚ technického smeru.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa Renova »

.....rozumieš vôbec tomu,čo sa pýtam.....lebo ja si myslím že nie
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

bmw su najvacsi darebaci , robia auta len pre prveho majitela , viem napr ked prisiel zakaznik reklamovat automatickú prevodovku tak dealer mal pokyn od výrobcu na "opravu": aby sa vypustila casť oleja a priliala nejaká zmes ktorá síce zalátala problém na nejakú dobu ale aj tak prevodovka kľakla po záruke
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Áno.
A preto niektoré BMW majú aj 400-500.000 km a prevodovka, motor pôvodný :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - staré BMW tolko majú moderné už určite nie. :40bd:
Uvedom si, že žijeme v dobe, ked optimalizujeme už dva x optimalizované.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa dreeevo »

Strojné inžinierstvo na STU predmet konštrukcia kurvítok nevyučuje, nič také sme nemali....to vaše vysnívané kurvítko je diel, ktorý je z dôvodu cenovej optimalizácie vyrobený z najlacnejšieho materiálu s najnižšou možnou gramážou a vyrobený je najmenším možným a najlacnejším spôsobom montáže.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa oco13 »

A ja ešte doplním - musí ich byť viacero aby na aute klaklo v rýchlom slede niekolko podstatných celkov drahých na opravu.
Uvediem malý príklad - na Shade 120L sme bežne menili ložiská a tesnenie vodnej pumpy. Doma na kolene. Raz prišiel kolega rozčulený do roboty - že synovi tečie na nejakom Opli vodná pumpa a semering mu nepredali, len celú pumpu za 80 eur. Nasratý tú pumpu rozoberal celú nočnú a to gufero vytiahol a dal tam nové. 90% súdruhov by sa na to ..... :4012: Toto je cenová optimalizácia a "kurvítka" Práve dnes tu bola téma ako niekto zháňa kocku abs na SX 4x4 zase kurvítko. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 viacero dielov sa u nas predava len ako celok ale daju sa zohnat tie diely aj osobitne.polsko madarsko anglicko.su tam firmy ktore vyrobia napr 1000 kusov nejakej blbosti ktora sa casto kazi pod licenciou znacky auta a predava sa to osobitne.

ja si napr niektore plastove veci koliky a kdejake plastove veci do rozmeru dlzky 40cm ktore sa ulomia vyrobim na 3d tlaciarni.

u nas je to s tymi dielmi hotove nic.my tu mame len veci ktore sem dotrepu len ti nosici dielov ako elit kelly atd.

no zase niekedy je pre majitela lepsie vymenit diel cely ako v tom nieco menit.a podalsie slovaci nemaju zaujem menit na aute prkotiny.proste sa auto zodrie a kupi sa nove alebo druhe

napr brzdove strmene.ja si ich repasjem sam za lacno kedze repas sada kupim to za 15 euro a cely repasnuty strmen stoji 100 euro.no ak by mal mechanik menit v tom tie diely zakaznik je na tom istom lebo ten cas treba zaplatit.cize meni sa to cele a stare sa odovzda znova na repas.ten repas zassa si treba vediet vybrat.

aj original diely su ako repas sam som tak kupil do auta egr ventil a bolo vidiet ze to bol kvalitne 50x lepsi repas ako novy lacny diel.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f11 - vyhrievaný volant

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven - ale to nič nemení na princípe, že čím novšie auto tým viac kurvítok. Na takej Tatre 111 by si cenovú optimalizáciu hladal darmo, nyvyše bola poskladaná poctivo, pretože robotníci boli hrdí na to čo robia. Dnes skladáme autá s myšlienkou nech si tie svine bohaté na tom krky vykrútia. A to je potom fest rozdiel :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných