BMW f10 , 530xd , 190kW - cerpadlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jochy125
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.06.2011 14:51
Zdieľať na Facebook

BMW f10 , 530xd , 190kW - cerpadlo

Príspevok od používateľa jochy125 »

zdravim pani, potreboval by som poradit. Do ktorych konkretne typov sa davalo to problemove cerpadlo bosch? Chcem od znameho kupit tohto bavora a trosku sa toho bojim lebo viem ze este menene urcite nebolo. Rok vyroby je 8/2011, najazdene 198tis. realnych. Ak tam teda je to problemove, ci ho radsej preventivne vymenit alebo kludne na tom jazdit dalej. Dakujem za rady
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Na ktoreho krista by si ho mal preventivne menit ,ked chcipne poriesis a na margo toho motora tam ti moze odist dalsich xxxx veci nielen cerpadlo, na tvoju otazku menili sa cerpadla ale palivove rocnik 2007-2011 a tykalo sa benzinovych motorov
jochy125
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.06.2011 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jochy125 »

Vsak myslim palivove. Ano ked chcipne poriesim, ale spolu s nim komplet vstreky, rampu a vlastne celu sustavu ktoru pochova spolu s nim. Aspon teda co citam fora, vsetkym co prdlo cerpadlo tak museli menit celu sustavu a to je podstatne drahsia polozka ako len cerpadlo.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ano odchadzali tam cerpadla bosch cp4 tureckej vyrobi ... odporuca sa vymena okolo 200 000 rovno aj s rozvodmi ...
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Kašli naň a kúp radšej Mercedes :41c2: :2f93:
jochy125
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.06.2011 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jochy125 »

A co tak zmerat ho na stolici pripadne nejaky iny test? Mam v plane vymenu komplet rozvodov a cerpadlo by som zatial len testnul ak je to teda mozne.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

cerpadla odchadzali ale na benzinovych motoroch
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

braga: ale prd

zadavatel temy: urcite ho preventivne vymen spolu s rozvodmi, stala sa z toho uz mala epidemia. Je to relativne vacsia investicia,ale kompletka palivoveho systemu je hotova katastrofa. Okrem rozvodov treba po 200t. km casom ratat aj s moznou investiciou do DPF a repasu prevodovky.
jochy125
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.06.2011 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jochy125 »

Jvm12:
DPF nejak neriesim, to ked odide, tak odide a nenapacha ziadne dalsie skody.
V xdrive je olej vymeneny asi pred 30tis, spolu s nim aj cela vana s filtrom, zatial radi bezproblemovo, ziadne trhanie ani nic podobne cize toho by som sa zatial tiez nebal.
Rozvody mam v plane menit ako prve, dilemu mam len s tym cerpadlom. Do 120tis. bolo auto jazdene v nemecku kde je vraj kvalitnejsia nafta, takisto neviem o tom ze by terajsi majitel do toho niekedy lial nejake tesco, metro pripadne ine druhotriedne paliva. Auto poznam odkedy ho doviezol, viem ze na servise sa nikdy nesetrilo(vzdy s olejom aj vsetky filtre vratane palivoveho) a vzdy bol s autom nadmieru spokojny.
Preto by som chcel vediet ci sa da to cerpadlo nejak skontrolovat predtym nez ho bezhlavo vymenim a mozno tak odpalim 1000 eur zbytocne.
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

Ked sa zacnu objavovat prve pilinky,uz je neskoro. Jednoznacne to preventivne vymen. Auto na to km ma.
Ja som kupoval z Nemecka tiez. Pri 170t.km boli rozvody na hrane a bolo ich treba vymenit...
Xdrive je rozvodovka. Aj tie obcas odidu,tak ako samotna prevodovka nezavisle na menenom oleji.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

@jochy125
Podľa mňa nie si dostatočne solventný na vlastnenie takého vozidla. Solventný majiteľ sa absolútne nezapodieva takýmito vecami. Keď sa to pokazí tak tam praskne 2000€ bez mihnutia oka a vybavené.

A ešte k tej prevodovke, koľko km si ty osobne myslíš, že prevodovka vydrží bez repasu aj keď tam bol menený olej ?
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných