BMW E90 , 318i - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0949260060
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.05.2015 19:56
Zdieľať na Facebook

BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa uwa0949260060 »

Zdar.
Mám problém s mojim BMW e90 318i 105kw 2009 (N43 b20a)
Po naštartovaní studeného motora a ustálení otáčok na cca 750 mi vypne valec. Začne blikať kontrolka motora. Po vypnutí a ďalšom naštartovaní je všetko v poriadku.
Keď je motor studený a hneď sa pohnem tak je jazda trhavá. Akonáhle sa zohreje tak ide úplne bez problémov. Keď naštartujem teplý motor tak tiež bez jediného problému.
Už boli vymenené sviečky , cievky žhaviče aj lambda sondy. (Boli tam aj problémy že pri akcelerácii na plny plyn auto strašne trhalo aj keď bolo zohriate. To všetko už pominulo)
Diagnostika (Bosch) nič neukázala. Proste bez závad.
Mechanik mi hovoril že to môže byť aj vyťahanou reťazou na rozvodoch. Vraj s tým ma čosi variabilné časovanie a že až keď sa to zohreje tak sa nejaká vôľa eliminuje a prestane to tak trhať. Mohlo by pomôcť podľa vás výmena tej reťaze?
Veľa som už o tom googlil a nič som poriadne nenašiel. Akurát že by to ešte mohla robiť váha vzduchu. Keď som ju odpojil a naštartoval tak ten valec nevyplo. Autom trošku triaslo ale celkom sa držalo. Keď som váhu zapojil nazad a opäť naštartoval tak po chvíľke čo boli otáčky na cca 800 mi valec zas vyplo. Motor akoby si vydýchol z dusenia. Auto šlo asi na 3 valce a otáčky boli cca 900. Teplý motor ale úplne bez problémov s otáčkami asi 750 cca. Jazda s odpojenou váhou bola úplne v pohode bez trhania akurát že po chvíľke mi motor sám vypol a zas sa sám naštartoval a palubnom mi svietil štart stop. Nepomohlo ani vypnúť ho. Proste za jazdy som šiel tak že mi motor furt vypinal a štartoval.
Mechanik mi teda odporučil výmenu reťaze ale mne sa ešte zdá že by to mohla byť aj váha vzduchu. Čo myslite ?
Pýtal som sa ho na ňu samozrejme a hovoril mi že vyčistil aj váhu aj škrtiacu klapku.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: E90 318i Rozvody???

Príspevok od používateľa ivko1 »

Váha vzduchu určite nemá vplyv na vynechávanie jedného valca.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: E90 318i Rozvody???

Príspevok od používateľa martincichy »

Najdi dielnu s osciloskopom. Rychlo preveria mechanicky stav motora.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: E90 318i Rozvody???

Príspevok od používateľa xentry »

Ten motor ma tolko diagnostickych funkcii ze to je az nepekne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: E90 318i Rozvody???

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj galaktická diagnostika je na prd ak sa vieš akurát tak pozrieť na chybový register.Aj keby tam chyba bola zapísaná,treba ešte pochopiť že nehovorí o príčine chyby ale o dôsledku,takže zase na prd.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa autokomplet »

Mas dve zakladne cesty

1. ides k PROFIKOVI na BMW a je jedno ci autorizak alebo clovek co robi 10-30 rokov len BMW a das mu za diagnostiku napr. 30 - 50 eur.

2. ides k amaterskym idiotom ktori opravuju "vsetky auta" a vedia o tvojom aute velky prd a budu ti menit suciastky podla ich "logiky" (idioti mavaju debilnu logiku) a nechas u nich stovky, obcas aj zopar tisic eur a zavadu odstania nahodou alebo ju ani neodstrania. Nasledne taki "klienti" volaju aj mne, placu ako dali do auta 1500 eur a odo mna chcu zjednavat cenu dielu z 80 eur na 50 eur lebo "uz som do toho auta dal vela" ... Takych posielam ram, kde ani slnko nesvieti a ak je aspon ako clovek normalny tak mu poradim nech ide svoje peniaze pytat od mechanika... Nerozumiem z akej riti Slovaci dookola mantruju ze aky je autorizak drahy - asi ich to naucili idiotski mechanici aby na nich zarobili...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa autokomplet »

... inak nie je odveci napisat kolko ma auto najazdene (myslim skutocne km) nakolko kazitko-kurv.tka maju velmi podobnu zivotnost priam ukazkovo presnu. Narazam na to, ze ak sa serie Vanos, tak sa na 99% autach zoserie pri + - urcitom najazde ktory osciluje velmi blizko u vsetkych aut daneho modelu.
To iste plati o takmer vsetkom od snimaca cez cerpadlo az po agregaty....
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa a566 »

skutocne km? nemecke auta su ako sexi prostitutky, laka to vela ludi, kazdy sa na tom vyblazni.
a potom posle dalej.,,
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa seven549 »

takto sa vie spravat sviecky cievky zapalovania rozvod alevo vstrekovac.rozvod vies pozriet cez cidla vacky a kluky no a vstrekovace treba vybrat a pozriet ako prasia.

pisal si ze zhavice ??? je to motor benzin dufam.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa xentry »

Je to priamovstrek.
uwa0949260060
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.05.2015 19:56
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa uwa0949260060 »

Auto má najazdených 155.000km. Už ho mám dlho a bolo kupované v ZA v BMW. Malo aj komplet servisnú históriu a na tie km som sa pýtal aj priamo v BMW keď bola zvolávacia akcia. (Týkalo sa to motora ale už neviem čo presne lebo to bolo asi v 2016)

Chalan ku ktorému chodim keď mám nejaký problém je podľa mna človek čo vie čo robí.
Odkedy to auto mám tak chodím len k nemu.
…a nieje to práve najlacnejší servis a diely som nikdy nezjednával.

Úplne na začiatku som sa pomýlil. Samozrejme neboli vymenene zhaviče ale vstreky…moja blbosť. Ano je to benzín.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa xentry »

Treba ist cez test na zive hodnoty, ktory valec konkretne a s cim robi problem. Vstrekovace po vymene boli nakodovane?
uwa0949260060
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.05.2015 19:56
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa uwa0949260060 »

Ano boli nakodovane.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa autokomplet »

Netreba zabudat na skrtiacu klapku, ta vie tiez s motorom potrhat
Cize na dialku poradenstvo vyzera asi takto :

Sviecka
Inducka
Kabelaz
Vstrek
Skrtiaca klapka
Rozvody
RJ motora
Kompresia
Snimac

Ak nehodlas vymenit vsetko, tak to chce PROFIKA ako som ti uz pisal.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mbenca
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.10.2011 19:25
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E90 , 318i - rozvody

Príspevok od používateľa mbenca »

Mám 320i 125kW a presne tento istý problém. Podarilo sa ti to už vyriešiť?

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných